ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

/

Γιουβέντους - Σασουόλο 1-2: Σοκ στο τέλος για την «Κυρία»

Γιουβέντους - Σασουόλο 1-2: Σοκ στο τέλο...

Σοκ στις καθυστερήσεις για τη Γιουβέντους, γνώρισε εντός έδρας ήττα 2-1 από τη Σασουόλο κι έμεινε στο -13

Η Γιουβέντους όχι απλά δεν κατάφερε να αντιδράσει μετά την ισοπαλία με την Ιντερ, αλλά ηττήθηκε κιόλας από τη Σασουόλο 2-1, είναι στο -13 από την κορυφή και πλέον το βλέμμα είναι μόνο στο Champions League.

Η Γιούβε μπήκε δυνατά στο ματς, πίεσε και στο δεκάλεπτο είχε δυο καλές ευκαιρίες με Κιέζα και Ντε Σίλιο. Η «Κυρία» ήταν καλύτερη, αλλά στο 14΄ο Ραμπιό δεν κατάφερε να βρει δίχτυα. Καλός ρυθμός, με τη Γιουβέντους να χάνει μεγάλη ευκαιρία στο 37', όταν το σουτ του Ντιμπάλα βρήκε δοκάρι. Κι αφού δεν έγινε το 1-0, ήρθε το 0-1 στο 44′ με ωραίο τελείωμα του Φρατέζι έπειτα την κάθετη του Ντεφρέλ!