![Το «The Room Next Door» του Πέδρο Αλμοδό...](https://newmedia.thebest.gr/i/w400/sszvwajvzg66a3d642a6fdb.jpg)
ΣΙΝΕΜΑ
Tο πρόγραμμα του Διεθνούς Κινηματογραφικού Φεστιβάλ της Βενετίας ανακοινώθηκε αυτές τις μέρες & περιλαμβάνει μερικές από τις πιο αναμενόμενες ταινίες του ερχόμενου χειμώνα, όπως τα «Joker: Folie a Deux» με την Lady Gaga, το «Queer» του Λούκα Γκουαντανίνο, το «Maria» με την Αντζελίνα Τζολί, γυρίσματα του οποίου είχαν γίνει στο Κατάκολο & στον Πύργο Πύργο Ηλείας και το «Beetlejuice Beetlejuice» του Τιμ Μπάρτον, το οποίο θα ανοίξει και το Φεστιβάλ, και επίκειται μέσα Σεπτέμβρη να κάνει πρεμιέρα στις Ελληνικές αίθουσες.