/

Παναχαϊκή - Διαγόρας 1-1, 9ο ματς χωρίς νίκη, λύγισε στο 98'

Παναχαϊκή - Διαγόρας 1-1, 9ο ματς χωρίς ...

Ουραγός στο πρωτάθλημα

Μεγάλο παιχνίδι στην Πάτρα με την Παναχαϊκή να κρατάει μέχρι και το 98' τη νίκη στο ματς με τον Διαγόρα και οι Ροδίτες να παίρνουν στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων τον βαθμό.

Με το 1-1 αυτό οι Πατρινοί έφτασαν τους 4 βαθμούς και ανέβηκαν στην 11η θέση, έναν πάνω από τον τελευταίο Ολυμπιακό Β'. Από την άλλη ο Διαγόρας έφτασε τους 13 και παρέμεινε στην 5η θέση.

Διαβάστε στο sportin.gr

Στα του αγώνα στο πρώτο ημίχρονο καμία από τις δύο ομάδες δεν μπόρεσε να σκοράρει με το 0-0 να μένει ως το τέλος. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Αποστολόπουλο στο 66' και έδειχναν πως θα έπαιρναν το σημαντικό τρίποντο. Στο 98' όμως ο Μανιάς «πάγωσε» τους πάντες διαμορφώνοντας το τελικό 1-1

Σκόρερ: 66′ πεν. Αποστολόπουλος – 90+8′ Μανιάς

Παναχαϊκή (Τάτσης): Κολοβούρης, Μούλντερ (42′ Ντε Ολιβέιρα), Μπάρετ, Λιοφα΄γος, Καραγιάννης, Νάστος, Γρηγορόπουλος (74′ Τόσκα), Ν. Μασούρας (90′ Μαρτίνεζ), Αποστολόπουλος (74′ Κυρσανίδης), Χριστόπουλος (90′ Ιατρούδης), Πατρινός.

Διαγόρας (Γράφας): Σηφάκης (60′ λ.τ Αυγερινός), Τσάβος (78′ Αρίας), Μανωλάκης, Δημητρίου, Ιγκνιάτοβιτς (84′ Λούκιτς), Α. Μασούρας (46′ Μουντές), Τσιαντούλας, Πάρντο, Αντεσίνα (84′ Ταχματζίδης), Λεσάι, Μανιάς.

ΣΟΚ

Σοκ στο Παναχαϊκή-Διαγόρας με τον σοβαρό τραυματισμό του Σηφάκη.
«Πάγωσαν» όλοι στην Αγυιά όταν στο 55′ ο τερματοφύλακας της ομάδας της Ρόδου έσπασε το πόδι του.
Στην ίδια φάση υπέπεσε σε πέναλτι σε ανατροπή του Χριστόπουλου, ωστόσο, η παράβαση περνά σε δεύτερη μοίρα.
Ο τραυματισμός του Σηφάκη ήταν σοκαριστικός. Άμεσα το ασθενοφόρο μπήκε μέσα στον αγωνιστικό χώρο με τον παίκτη να μεταφέρεται απευθείας στο νοσοκομείο.