Η Παναχαική ούτε τώρα νίκησε, 1-1 με τον Ιωνικό

Eurokinissi

Eurokinissi

Παραμένει σε δεινή θέση

Aφησε υποσχέσεις για τη συνέχεια η Παναχαϊκή, που ήρθε ισόπαλη 1-1 με τον Ιωνικό στην Πάτρα, χωρίς δηλαδή να γευτεί τη χαρά της νίκης για τη Super League 2.

Διαβάστε στο sportin.gr

Παναχαϊκή (Γ. Τάτσης): Κολοβούρης, Τόσκα (86′ Μούλντερ), Γκαντσιέρ, Μπαρέ, Καραγιάννης, Νάστος, Λοτέν (86′ Μαρτίνεζ), Κυρσανίδης (46′ Παραστατίδης), Μασούρας, Αλίμπε (64′ Αποστολόπουλος), Χριστόπουλος (79′ Ντε Ολιβέιρα)

ΙΩΝΙΚΟΣ (Γ. Σίμος): Αγριμάκης (71′ λ.τ. Χριστοδουλής), Τασούλης, Ντε Βινσέντι, Οικονομίδης, Ντάουντα, Γιακουμάκης (69′ Γκαρντάφσκι), Σερπέζης (81′ Σίλβα), Σόουζα, Τζανακάκης (81′ Γκοράνοφ), Ζαχαβί, Σαλαζάρ

Την τέταρτη σερί νίκη τους στη φετινή Super League 2 πανηγύρισαν τα Χανιά, που επικράτησαν με 2-0 του Παναθηναϊκού Β στα Περιβόλια και ταυτόχρονα ανέβηκαν στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Οι Κρητικοί προηγήθηκαν με το γκολ του Νίκολιτς στο 24' και ήλεγξαν το παιχνίδι μέχρι το ημίχρονο. Με τους «πράσινους» να έχουν μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσουν, αλλά η προσπάθεια του Χατζηϊωάννου σταμάτησε στο δοκάρι του Καλογεράκη, στο 64ο λεπτό.
Αντιθέτως, ο ερχόμενος από τον πάγκο Μίλερ κατάφερε να χριστεί σκόρερ στο 80', διαμορφώνοντας παράλληλα το τελικό αποτέλεσμα.
Σημαντική εκτός έδρας νίκη πανηγύρισε και η Athens Kallithea, που κέρδισε μέσα στην Ηλιούπολη με 2-1 και ανέβηκαν στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.
Μεγάλος πρωταγωνιστής της επικράτησης των φιλοξενούμενων ήταν ο Λουκίνας, με τον έμπειρο σέντερ φορ να είναι αυτός που άνοιξε το σκορ από... νωρίς, αλλά και πέτυχε το νικητήριο γκολ της ομάδας του προς το τέλος του αγώνα.