ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

/

Μονακό - Μετς 4-0: Σε τροχιά Ευρώπης με αήττητο σερί

Μονακό - Μετς 4-0: Σε τροχιά Ευρώπης με ...

Η Μονακό επικράτησε με 4-0 της Μετς και βρίσκεται σε τροχιά Ευρώπης από τη Ligue 1

Η Μονακό είχε εύκολο έργο απέναντι στη Μετς, την οποία νίκησε με 4-0 στο "Λουί Ντε" για τη 17η αγωνιστική της Ligue 1. Η νίκη αυτή την έφερε σε θέσεις Ευρώπης έπειτα από καιρό, φτάνοντας τα επτά σερί παιχνίδια χωρίς ήττα σε όλες τις διοργανώσεις.

Η ομάδα του Νίκο Κόβατς προηγήθηκε μόλις στο 2ο λεπτό με τον Σοφιάν Ντιόπ και πριν τελειώσει το 1ο ημίχρονο είχε βρει κι άλλο γκολ με εκτέλεση πέναλτι του Κέβιν Φόλαντ. Ακολούθησε το γκολ του Ζέλσον Μαρτίνς και το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Γουισάμ Μπεν Γεντέρ, που πέρασε στον αγώνα ως αλλαγή.