ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

/

Σασουόλο - Κάλιαρι 2-2: Γκολ και θέαμα (ΒΙΝΤΕΟ)

Για την 13η αγωνιστική της Serie A

Το παιχνίδι άρχισε με τους γηπεδούχους να μπαίνουν ορεξάτοι στον αγωνιστικό χώρο και να αναζητούν από νωρίς το πολυπόθητο γκολ που θα τους έβαζε μπροστά στο σκορ. Τελικά, αυτό δεν άργησε να έρθει καθώς στο 37ο λεπτό της αναμέτρησης, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κράνιο με υπέροχο σουτ, γράφοντας το 1-0 για την ομάδα του. Ωστόσο, η απάντηση από πλευράς φιλοξενουμένων ήταν άμεση, καθώς τρία λεπτά αργότερα έφεραν ξανά το ματς στα ίσα.

Ο Κεϊτά Μπαλντέ βρήκε χώρο στην περιοχή μετά από ένα γέμισμα και με εντυπωσιακό γυριστό, ισοφάρισε για την ομάδα του σε 1-1. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου Σασουόλο και Κάλιαρι συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό, με στόχο να φτάσουν στην επίτευξη ενός τέρματος που θα τις έβαζε σε ρόλο οδηγού.