ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

/

Παρί - Ναντ 3-1: Γλίτωσε το κάζο στο τέλος, πρώτο γκολ του Μέσι στη Ligue 1 (ΒΙΝΤΕΟ)

Παρί - Ναντ 3-1: Γλίτωσε το κάζο στο τέλ...

Ο Λιονέλ Μέσι έκανε σεφτέ στα γκολ στη Ligue 1

Η Παρί τα χρειάστηκε απέναντι στη Ναντ, ειδικά όταν ισοφαρίστηκε κι ενώ έπαιζε με παίκτη λιγότερο, όμως τελικά βρήκε δύο γκολ στα τελευταία λεπτά και πήρε τη νίκη με 3-1 για τη 14η αγωνιστική της Ligue 1.

Το σκορ διαμόρφωσε ο Λιονέλ Μέσι με το "παρθενικό" τέρμα του στο γαλλικό πρωτάθλημα, ύστερα από μία αντεπίθεση και με πλασαριστό σουτ εκτός περιοχής. Είχε προηγηθεί το αυτογκόλ του Ντένις Άπια με το οποίο οι γηπεδούχοι ανέκτησαν το προβάδισμα που είχαν από το 2ο λεπτό, χάρη σε γκολ του Κιλιάν Εμπαπέ.