Back to Top
#TAGS ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ Αιγιάλεια Νάσος Νασόπουλος Ρούλα Πισπιρίγκου Ευρωεκλογές 2024
Αγγελίες
Μην ψάχνεις, βρες στο
THE BEST

ΥΓΡΟΣ ΣΤΙΒΟΣ

/

Στην Πάτρα η τελική φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος πόλο εφήβων

Ο ΝΟΠ

Ο ΝΟΠ

Συμμετοχή ΝΟΠ και ΝΕΠ

Έγιναν σήμερα Πέμπτη (30/5) στα γραφεία της ΚΟΕ οι κληρώσεις της Τελικής φάσης Εφήβων Κ17 αλλά και νεανίδων.

Το πρωτάθλημα των εφήβων θα γινει στην Πάτρα με τη συμμετοχή του ΝΟΠ και της ΝΕΠ, ενώ το νεανίδων (ΝΕΠ) στη Θεσσαλονίκη.

Αναλυτικά:

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΕΦΗΒΩΝ Κ17 (Final-12), 11-14/7 Πάτρα:

ΟΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΟΜΙΛΟΙ:

Α' ΟΜΙΛΟΣ: Πανιώνιος, ΟΦΘ, Παναθηναϊκός.

Β' ΟΜΙΛΟΣ: Παλαιό Φάληρο, ΝΟΠ, Ιωνικός.

Γ' ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΟΚ, Ολυμπιακός, ΝΟ Λάρισας.

Δ' ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Χανίων, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΕ Πατρών.

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ
(α) η  3η  ομάδα του  Α’ ομίλου με την  3η  ομάδα του  Γ’ ομίλου.
(β)  η  3η  ομάδα του  Β’ ομίλου με την  3η  ομάδα του  Δ’ ομίλου.
(γ) η  1η  ομάδα του  Α’ ομίλου με την  2η  ομάδα του  Γ’ ομίλου.
(δ) η  1η  ομάδα του  Γ’ ομίλου με την  2η  ομάδα του  Α’ ομίλου.
 
(ε) η  1η  ομάδα του  Β’ ομίλου με την  2η  ομάδα του  Δ’ ομίλου.
(στ) η  1η  ομάδα του  Δ’ ομίλου με την  2η  ομάδα του  Β’ ομίλου.
Ηττημένος (α)  Ηττημένος (β) θέσεις 11-12.
Νικητής (α) Νικητής (β) θέσεις 9-10.
 
ΤΕΛΙΚΟΙ
(1) Ηττημένος (γ)  Ηττημένος (δ) θέσεις 5-8.
(2) Ηττημένος (ε)  Ηττημένος (στ) θέσεις 5-8.
(3) Νικητής (γ) Νικητής (δ) θέσεις 1-4.
(4) Νικητής (ε) Νικητής (στ) θέσεις 1-4.
 
Ηττημένος (1)  Ηττημένος (2) θέσεις 7-8.
Νικητής (1)  Νικητής (2) θέσεις 5-6.
Ηττημένος (3) Ηττημένος (4) θέσεις 3-4.
Νικητής (3) Νικητής (4) θέσεις 1-2.

ΟΙ ΝΕΑΝΙΔΕΣ

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΝΕΑΝΙΔΩΝ Κ17 «2023-2024»

Θα πραγματοποιηθεί στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο Θεσσαλονίκης, 11-14/7.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Πανιώνιος, ΑΝΟ Γλυφάδας

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Άλιμος ΝΑΣ, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Ρεθύμνου.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΟΚ, Ηλυσιακός, Εθνικός Π.

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΝΟ Χανίων, Ολυμπιακός, ΝΓΣ Ηρακλής.

Ο ΝΗΡΕΑΣ

Έγιναν σήμερα Πέμπτη (30/5) στα γραφεία της ΚΟΕ η κλήρωση της Α' φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Γ' Εθνικής κατηγορίας Ανδρών όπου αγωνίζεται ο Νηρέας Πάτρας.

Αναλυτικά:

Γ' ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ, Α' ΦΑΣΗ (5-7/7):

ΟΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΟΜΙΛΟΙ:

ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ: Πιγκουίνοι Ρόδου, ΑΟ Καστέλλας, ΑΝΟ Αργυρούπολης, Ακαδημία Ηρακλείου.

ΟΜΙΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ: ΑΚΑ Καρδίτσας, ΚΑ Ωραιοκάστρου,  ΜΓΣ Αλεξανδρούπολης, ΟΦΥ Κατερίνης, ΝΟ Αλεξανδρούπολης.

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ: Νηρέας Καρδίτσας, Διώνη, Αναγέννηση Λαμίας, ΝΟ Αλιβερίου, Νηρέας Λαμίας.

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ: Πύρρος Ιωαννίνων, Νηρέας Πάτρας, ΚΟ Αμαρουσίου, ΝΟ Πρέβεζας, Άλιμος ΝΑΣ.

Στην Τελική φάση, που θα γίνει 26-28/7, προκρίνονται οι 1ες από κάθε Όμιλο (σύνολο 4). Ανεβαίνουν στη Β' Εθνική οι δύο πρώτες ομάδες στην κατάταξη της Τελικής φάσης.

Β' ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Α' ΦΑΣΗ Β' ΕΘΝΙΚΗΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

A’ ΌΜΙΛΟΣ (ΑΘΗΝΑ): ΝΟ Χίου, Άρης Νίκαιας, ΑΟ Καστέλας, ΝΟ Πατρών, ΑΟ Ιωνικός

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ): Αναγέννηση Λαμίας, ΝΕ Λαμίας, ΟΦΘ, ΣΑΠΚ Νεάπολης.

Οι αγώνες θα πραγματοποιηθούν το διάστημα 5-7/7. Θα προκριθούν τρεις ομάδες από κάθε όμιλο για το Final -6 που θα γίνει 26-28/7 και τέσσερις ομάδες θα πάρουν το εισιτήριο ανόδου στην Α2 Εθνική Κατηγορία Υδατοσφαίρισης.

 

Αθλητικές ειδήσεις τώρα

Γνωρίζοντας την πυγμαχία στο Δημοτικό σχολείο Λακκόπετρας Αχαΐας

Ολυμπιακός: Το ασύλληπτο βίντεο από ψηλά με το τι συνέβη στον Πειραιά όταν σκόραρε ο Ελ Κααμπί

Οκτώ μετάλλια ο Στράτων Αιγίου στο «Ring Styles 2024»!

Ακολουθήστε το thebest.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο thebest.gr

Sports