/

Ο Εθνικός Πατρών απέκλεισε τον Αρη με ήρωα τον Γιάννη Καλλιακμάνη

Οι δύο αρχηγοί και το διαιτητικό τρίο

Απέκρουσε τρία πέναλτι

Σε παιχνίδι που έγινε το απόγευμα της Τετάρτης (14/2) στο Γήπεδο Προσφυγικών, ο Εθνικός Πατρών επικράτησε με 3-0 στα πέναλτι του Αρη και πήρε την νίκη – πρόκριση στην επόμενη, 5η και ημιτελική φάση του 65ου Κυπέλλου Ερασιτεχνών.

Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες σε κανονική διάρκεια και παράταση χωρίς γκολ.

Στην “άσπρη βούλα” πιο τυχερή αναδείχθηκε η ομάδα του Εθνικού που επικράτησε με 3-0 παίρνοντας την πρόκριση στον επόμενο γύρο.

Μεγάλος πρωταγωνιστής ο τερματοφύλακας του Εθνικού,Γιάννης Καλλιακμάνης που απέκρουσε τρία σερί πέναλτι, ενώ με τις σημαντικές επεμβάσεις του κράτησε το μηδέν στα 120 λεπτά του αγώνα.