Back to Top
#TAGS ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ Νάσος Νασόπουλος Αιγιάλεια Βασιλιάς Κάρολος της Αγγλίας Γιώργος Λάνθιμος Ρούλα Πισπιρίγκου Ομόφυλα Ζευγάρια
Αγγελίες
Μην ψάχνεις, βρες στο
THE BEST

ΥΓΡΟΣ ΣΤΙΒΟΣ

/

ΝΟΠ και ΝΕΠ στην τρίτη φάση του παιδικού πρωταθλήματος

ΝΟΠ και ΝΕΠ στην τρίτη φάση του παιδικού...

Πανελλήνιο πρωτάθλημα

Με τους αγώνες της Γ’ Φάσης συνεχίζονται (7-9 Απριλίου) τα πρωταθλήματα υδατοσφαίρισης Παίδων - κορασίδων (Κ15).

ΠΑΙΔΕΣ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικό Νέας Σμύρνης & «Αντώνης Δημητρόπουλος» / ΑΝΟΓ): ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Χανίων, ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, ΝΟ Χαλκίδας

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικά Αλίμου, Γουδή, Ιλίσιο & Εθνικό Πειραιά): Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός, ΓΣ Περιστερίου, ΟΦΗ, Ηλυσιακός, Υδραϊκός

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Εθνικό ανοιχτό): ΠΑΟΚ, Άρης Θεσσαλονίκης, ΟΦΘ, ΠΑΣ Φοίβος, ΝΑΟ Κέρκυρας, Νέος Ηρακλής

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ (Εθνικό Λάρισας): Ιωνικός Νίκαιας, Νηρέας Γέρακα,  ΝΕΠ, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΝΟΠ

Στην Τελική Φάση (2-4 Ιουνίου), προκρίνονται οι 3 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (F12)

Διαβάστε στο sportin.gr

 

ΕΘΝΙΚΗ

Στην προετοιμασία της Εθνικής μας ομάδας πόλο των Νέων Γυναικών κλήθηκε να συμμετάσχει η Ντένια Κουρέτα της ΝΕΠ. Οι προπονήσεις θα γίνουν Κυριακή των Βαϊων και Μεγάλη Δευτέρα στο κολυμβητήριο του Αγίου Κοσμά. Μπράβο Ντένια, συνέχισε έτσι!

ΝΟΠ

Νωρίς το πρωί αναχώρησε για τη Λάρισα η ομάδα παίδων (Κ15) του ΝΟΠ, όπου θα συμμετάσχει στη Γ' φάση του πανελληνιου πρωταθλήματος με αντιπάλους τους ΝΟ Λάρισας, Ιωνικό ΑΟ, ΝΕΠ, Νηρέα Γέρακα και ΟΥΚ Βόλου και στόχο την πρόκριση στην τελική φάση (προκρίνονται οι 3 πρώτοι).
Την αποστολή αποτελούν οι παρακάτω αθλητές:
Αγγελόπουλος Ηλίας, Γεωργαράς Παρης, Γιώτης Αχιλλέας, Διγαλέτος Γιώργος, Κούλης Σωτήρης, Κρεμανταλάς Κωνσταντίνος , Λαμπάτος Άγγελος, Νικολόπουλος Δημήτρης , Νταβλούρος Νικόλας, Παπάκος Άγγελος, Κανελλόπουλος Ραφαήλ, Μακρής Γιώργος, Παπίρης Σπύρος, Τουντόπουλος Παναγιώτης, Τσιράκος Γρηγόρης
Προπονητής της ομάδας ο Βασίλης Λαμπάτος με αρχηγός της αποστολής το Γιώργο Θωμόπουλο, ενώ ο Βασίλης Κανελλόπουλος δε θα ακολουθήσει καθώς αγωνίζεται με την ανδρική ομάδα το Σάββατο στην έδρα του Νηρέα Γέρακα.
Όπως πάντα η αγαπημένη μας Λέα ήταν εκεί να αποχαιρέτησει την ομάδα.
Ευχόμαστε καλή επιτυχία στην αποστολή και είμαστε σίγουροι ότι θα τιμήσουν τόσο το ΝΟΠ όσο και την πόλη μας!

Κ13-14: Μετά την διακοπή της Τετάρτης για το ταξίδι της Αθήνας, κανονικά συνεχίστηκαν σήμερα τα φιλικά παιχνίδια του ΝΟΠ με την Πεσκάρα. Οι προπονητές του ΝΟΠ Μιχάλης Μπαρτζελας και Βασίλης Λαμπάτος είχαν την ευκαιρία να δοκιμάσουν διαδοχικά σχήματα με τους αθλητές των ομάδων μίνι-παίδων και παίδων. Πριν την απογευματινή προπόνηση προηγήθηκε συνάντηση μεταξύ των παιδιών με χαρούμενες συζητήσεις και ανταλλαγή ενθύμιων ! Πολλά ευχαριστώ προς τις κύριες Μοίραλη και Μπουδράμη που προσφέρθηκαν να διαιτητεύσουν τους αγώνες. Ιδιαίτερη αναφορά και ευχαριστίες προς την διοίκηση του ΠΕΑΚ και τα στελέχη του Εθνικού Κολυμβητηρίου για την διάθεση του χώρου προπόνησης και την διατήρηση των κατάλληλων συνθηκών λειτουργίας.

ΝΕΠ

Η ΝΕΠ είναι έτοιμη για τη νέα διάκριση στο Πανελλήνιο Παιδικό πρωτάθλημα πόλο, μετέχοντας στον 4ο προκριματικό Ομιλο της Λάρισας που θα στείλει το πατρινό συγκρότημα στα τελικά της διοργάνωσης.
Ο προπονητής των «δελφινιών» Θανάσης Κοντάκος ανέφερε τα εξής: «Εχουμε δουλέψει αρκετά με τους αθλητές μου δίνοντας πολλά φιλικά παιχνίδια στη διάρκεια της σεζόν. Με αυτόν τον τρόπο έχουμε καταφέρει να δούμε αρκετά λάθη που κάνουμε σε άμυνα επίθεση, ούτως ώστε να είμαστε πιο προσεκτικοί στις κινήσεις και τις επιλογές μας στη διάρκεια του αγώνα. Εχουμε βάλει ως στόχο την πρόκριση στην τελική φάση για ακόμη μια χρονιά, οπότε το μόνο που απομένει είναι να δείξουμε ότι έχουμε μάθει, δίνοντας το καλύτερο μας εαυτό μέσα στην πισίνα».
Οι παίκτες που θα έχει στη διάθεσή του ο Θανάσης Κοντάκος είναι οι εξής: Βασίλης Ζώτος, Κωνσταντίνος Γεωργίου, Θανάσης Μουσσάς, Αλέξανδρος Μπαράκος, Χρήστος Χρόνης, Μάριος Ζιαμπάρας, Κυριάκος Κοτσίδης, Δημήτρης Μιχαλάτος, Γεράσιμος Γεωργάτος, Νικόλας Τζελετόπουλος, Γιώργος Βλάχος, Γιώργος Αναστασίου, Χρήστος Κοτσώνης, Γιάννης Τζαβάρας, Δημήτρης Βαλούξης, Γιώργος Μπεκρής, Σπύρος Αθανασόπουλος, Χάρης Γεωργαντζος.
Πάμε δυνατά!

* Α΄ φάση Πανελληνίου πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Προμίνι Παίδες Κ11
Εφτασε η ώρα των επίσημων υποχρεώσεων των αγοριών της ΝΕΠ, τα οποία είναι γεννημένα το 2012 και νεότερα. Οι κόποι μιας ολόκληρης αγωνιστικής σεζόν είναι ευκαιρία να φανούν στο νερό. Οπότε την Παρασκευή 7 Απριλίου στο κολυμβητήριο «Αντώνης Πεπανός» ξεκινούν οι αγωνιστικές υποχρεώσεις των μικρών «δελφινιών». Ο Ομιλος Πελοποννήσου που διεξάγεται στην πόλη μας αποτελείται εκτός από την ΝΕΠ και από τον ΝΟΠ, τον ΝΟ Καλαμάτας και τον Άρη Καλαμάτας. Η αποστολή μας αποτελείται από 17 παιδιά που είναι τα εξής: Θανάσης Βλάχος, Δημήτρης Παπανίκος, Ανδρέας Δημητρόπουλος, Νίκος Παπαναγιώτου, Παναγιώτης Καλύβας, Ιωάννης Θεριακής, Εκτορας Γιουρούκος, Γιάννης Αρβανίτης, Αλέξανδρος Σταματακόπουλος, Βασίλης Γρηγορόπουλος, Αλέξανδρος Ροδόπουλος, Παναγιώτης Δημητρόπουλος, Νίκος Γκοτσόπουλος, Γιάννης Γιαουπάι, Χρήστος Σκόδρας Χρήστος, Νίκος Τσαουρδάς, Γιώργος Δαραβίρας, Δημήτρης Σταματελάτος.
Προπονητής θα είναι ο Αγγελος Λιβαθηνός, βοηθός προπονητή η Ναυσικά Μπαλάτσα και έφορος ο Θόδωρος Παπανίκος. Καλή επιτυχία στα παιδιά μας!
 
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ ΝΕΠ

Ετοιμη για σπουδαίες επιδόσεις στο Κύπελλο Ανοιξης και η Προαγωνιστική ομάδα κολύμβησης της ΝΕΠ. Αναλυτικά όλοι οι κολυμβητές και κολυμβήτριες που θα αγωνιστούν το διήμερο στο μίτινγκ του κολυμβητηρίου «Α. Πεπανός» έχουν ως εξής:
1 Αντωνοπούλου Φαίη 2011 200 Ελεύθ. 100 Πρόσθ. 200 Πρόσθ.
2 Γιαννοπούλου Αρτ 2011 50 Ελεύθ. 100 Ελεύθ. 50 Πεταλ.
3 Μαμάτσιας Τιμοθέος 2011 50 Ελεύθ. 50 Πρόσθ.
4 Μαργαρίτη Ραφαέλα 2011 100 Πεταλ. 200 Πρόσθ. 200 Μ.Α.
5 Παπαδημητρίου Γιώργος 2011 50 Ελεύθ. 200 Ελεύθ. 200 Μ.Α.
6 Πασβαντίδης Δημήτρης 2011 400 Ελεύθ. 200 Ύπτιο 100 Πεταλ.
7 Αβράμη Αποστολία 2012 100 Ελεύθ 200 Ελεύθ. 200 Ύπτιο
8 Αργυρίου Αργύρης 2012 50 Ελεύθ. 50 Πρόσθ.
9 Γκόργκου Κωνσταντίνα 2012 200 Ελεύθ. 400 Ελεύθ. 200 Ύπτιο
10 Δατσέρης Δημήτριος 2012 100 Ελεύθ 50 Ύπτιο 200 Ύπτιο
11 Ζαφειροπούλου Βασιλική 2012 100 Ελεύθ 200 Ελεύθ. 100 Πεταλ.
12 θεοδωρακοπουλος Αλέξανδρος 2012 200 Ελεύθ. 400 Ελεύθ. 100 Πρόσθ.
13 Κάτσης Πάνος 2012 100 Πεταλ. 50 Πρόσθ. 200 Μ.Α.
14 Κοτσάφτης Ανδρέας 2012 100 Ελεύθ 50 Πεταλ. 100 Πεταλ.
15 Κωνσταντάτου Δήμητρα 2012 50 Ελεύθ. 100 Πρόσθ. 200 Μ.Α.
16 Μοφρίδης Γιώργος 2012 200 Ελεύθ. 100 Πρόσθ. 200 Πρόσθ.
17 Μπαιλός Γεώργιος 2012 50 Ελεύθ. 100 Ελεύθ.
18 Πασβαντίδης Παναγιώτης 2012 50 Ελεύθ. 200 Ελεύθ. 200 Μ.Α.
19 Σιμώνης Κων/νος 2012 100 Ύπτιο 200 Ύπτιο 200 Πρόσθ.
20 Αντωνακόπουλος Σπύρος 2013 50 Ελεύθ. 100 Ελεύθ. 100 Ύπτιο
21 Δελασούρα Μαρία 2013 50 Ελεύθ. 50 Ύπτιο 100 Ύπτιο
22 Δριμάλας Βασίλης 2013 50 Ελεύθ. 200 Ελεύθ. 100 Ύπτιο
23 Κοτσάφτης Γιώργος 2013 50 Πεταλ. 100 Πρόσθ. 200 Μ.Α.
24 Ξυγκάκη Αν 2013 50 Ελεύθ. 50 Ύπτιο 50 Πρόσθ.
25 Πολίτη Λυδία 2013 100 Ελεύθ 200 Ελεύθ. 200 Μ.Α.
26 Σκεπετάρη Γεωργία-Ελένη 2013 200 Ελεύθ. 50 Πρόσθ. 100 Πρόσθ.
27 Σταματελάτου Κωνσταντίνα 2013 50 Ύπτιο 50 Πρόσθ. 100 Πρόσθ.
28 Τρίγκος Αλέξανδρος 2013 50 Ελεύθ. 100 Ελεύθ.
29 Τσαγρή Βικεντία 2013 50 Ελεύθ. 50 Ύπτιο 100 Ύπτιο
30 Δατσέρης Π. 2014 100 Ελεύθ 50 Ύπτιο
31 Δριμάλα Μαρία 2014 50 Ελεύθ. 100 Ελεύθ.
32 Ευαγγελάτος Γεώργιος 2014 50 Ελεύθ. 100 Ελεύθ.
33 Ζαφειρόπουλος Χρήστος 2014 50 Ελεύθ. 50 Πρόσθ.
34 Ηλιόπουλος Αλ 2014 50 Ελεύθ. 50 Πρόσθ.
35 Κάντζαρη Άννα 2014 100 Ελεύθ 50 Ύπτιο
36 Κόλια Δανάη 2014 50 Ελεύθ. 50 Πρόσθ.

* Με πολυπληθή ομάδα θα παραταχθεί η ΝΕΠ στο Κύπελλο Ανοιξης που θα φιλοξενηθεί στο κολυμβητήριο «Α. Πεπανός» το διήμερο 8-9 Απριλίου.
Αναλυτικά η αποστολή της αγωνιστικής ομάδας κολύμβησης της ΝΕΠ:
1 Κωσταντόπουλος Ανδρόνικος 2005 50 Ελεύθ. 100 Ελεύθ. 200 Ελεύθ. 50 Πεταλ.
2 Γιαννακοπούλου Παναγιώτα 2006 50 Πεταλ. 100 Πεταλ.
3 Θεοδωρακόπουλος Παναγιώτης 2006 100 Ελεύθ. 200 Ελεύθ. 400 Ελεύθ. 100 Πεταλ.
4 Θανοπούλου Δήμητρα 2007 50 Ελεύθ. 100 Ελεύθ. 200 Ελεύθ. 400 Ελεύθ.
5 Γιαλέρνιος Αριστοτέλης 2008 50 Ελεύθ. 100 Ελεύθ. 200 Ελεύθ. 400 Ελεύθ.
6 Μπουροπούλου Βασιλική 2008 100 Ελεύθ. 50 Πρόσθ. 100 Πρόσθ. 200 Πρόσθ.
7 Πεφάνη Βερόνικα Παναγιώτα 2008 50 Ελεύθ. 400 Ελεύθ. 50 Ύπτιο 100 Ύπτιο
8 Τρίγγος Ευάγγελος 2008 100 Ελεύθ. 200 Ελεύθ. 400 Ελεύθ. 100 Πεταλ.
9 Χρυσανθακόπουλος Φώτης 2008 50 Πεταλ. 200 Πεταλ. 200 Πρόσθ. 200 Μ.Α.
10 Κουρής θεοφάνης 2009 50 Ελεύθ. 100 Ύπτιο 50 Πεταλ. 200 Πεταλ.
11 Γιωτοπούλου Μαρία 2010 100 Ελεύθ. 200 Ελεύθ. 400 Ελεύθ. 200 Μ.Α.
12 Ζαφειροπούλου Ιόλη Γρηγορία 2010 100 Ελεύθ. 50 Υπτιο 200 Ύπτιο 200 Μ.Α.
13 Καραγιάννη Ήρα Παναγίωτα 2010 50 Ελεύθ. 100 Ελεύθ. 400 Ελεύθ. 200 Μ.Α.
14 Καρακάσης Άγγελος 2010 100 Ελεύθ. 200 Ελεύθ. 50 Ύπτιο 100 Ύπτιο
15 Κουρή Ελευθέρια 2010 50 Ελεύθ. 200 Ελεύθ. 50 Πεταλ. 200 Πεταλ.
16 Μιχαλοπούλου Δήμητρα 2010 50 Ελεύθ. 100 Ελεύθ. 200 Ελεύθ. 100 Πρόσθ.
17 Πλούμη Φιλίππα 2010 50 Πεταλ. 50 Πρόσθ. 100 Πρόσθ. 200 Μ.Α.
 
 
Ειδήσεις  τώρα

Ακολουθήστε το thebest.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο thebest.gr

Sports