/

Πάλεψαν σαν... λιοντάρια, έμειναν στην 2η θέση οι παίδες του Προμηθέα

Πάλεψαν σαν... λιοντάρια, έμειναν στην 2...

Συγκλονιστικός τελικός που κρίθηκε στην παράταση

Μετά από έναν συγκλονιστικό τελικό, που κρίθηκε στην παράταση, ο Προμηθέας δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της ΔΕΚΑ, γνωρίζοντας την ήττα στις λεπτομέρειες (81-74, κ.δ 71-71) και έτσι κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο, στο 49ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων. Οι παίκτες του Βασίλη Σκροπολίθα πάλεψαν μέσα στο παρκέ, είχαν το προβάδισμα στην μεγαλύτερη διάρκεια του ματς, όμως ένα...black out στην τελευταία περίοδο, που συνεχίστηκε και στο έξτρα πεντάλεπτο της παράτασης, ήταν αρκετό για να ανατρέψει τα δεδομένα και να δώσει το τρόπαιο στους Θεσσαλονικείς.