/

Μπάγερν - Αρμίνια 1-0: Ο Σανέ έδωσε τη λύση πριν από το klassiker

Μπάγερν - Αρμίνια 1-0: Ο Σανέ έδωσε τη λ...

Εβδομήντα πέντε λεπτά άντεξε η άμυνα της Αρμίνια στην πίεση της Μπάγερν

Τα λεπτά κυλούσαν βασανιστικά και για τις δύο ομάδες. Η Μπάγερν σφυροκοπούσε την περιοχή της Αρμίνια, ο Στέφαν Ορτέγκα Μορένο κρατούσε το μηδέν, όμως στο 75ο λεπτό ο Λιρόι Σανέ όπλισε, εκτέλεσε και έδωσε τη νίκη στους Βαυαρούς με 1-0 για τη 13η αγωνιστική της Bundesliga.

Ο αγώνας ήταν ένας απόλυτος μονόλογος των γηπεδούχων, όπως ήταν αναμενόμενο, ακόμα κι αν προερχόταν από μεσοβδόμαδο αγώνα Champions League στο Κίεβο. Ο Γιούλιαν Νάγκελσμαν δεν... χαρίστηκε στον αντίπαλο, αφού προερχόταν και από ήττα στο πρωτάθλημα την προηγούμενη εβδομάδα. Ο Ρόμπερτ Λεβαντόβσκι στην κορυφή, οι Κινγκλέ Κομάν και Σανέ δίπλα του και ο Τόμας Μίλερ πίσω του δημιουργούσαν συνεχώς τελικές προσπάθειες.