Back to Top
#TAGS ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ Αιγιάλεια Νάσος Νασόπουλος
Αγγελίες
Μην ψάχνεις, βρες στο
THE BEST

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

/

Euro 2024: Ξεχωρίζει το Αυστρία – Γαλλία στο αγωνιστικό πρόγραμμα της ημέρας

Euro 2024: Ξεχωρίζει το Αυστρία – Γαλλία...

Ο τέταρτος όμιλος -φωτιά- του Euro 2024 ολοκληρώνει την πρώτη του αγωνιστική με το Αυστρία – Γαλλία.

Τέταρτη ημέρα δράσης στο Euro 2024Η πρώτη αγωνιστική της φάσης των γκρουπ συνεχίζεται με το δεύτερο -μεγάλο- ματς του τέταρτου ομίλου και τις δυο αναμετρήσεις από τον πέμπτο όμιλο.

Όπως συνηθίσαμε -πλέον- το αγωνιστικό πρόγραμμα της ημέρας ξεκινάει στις 16:00 με το πρώτο ματς του 5ου ομίλου, Ρουμανία – Ουκρανία, που θα γίνει στο γήπεδο της Μπάγερν Μονάχου.

Τρεις ώρες αργότερα (19:00) και στο δεύτερο ματς του συγκεκριμένου γκρουπ, το Βέλγιο θα αντιμετωπίσει την Σλοβακία στην «Ντόιτσε Μπακν» της Φρανκφούρτης, με τους «κόκκινους διαβόλους» να θέλουν να δείξουν… διαθέσεις πρόκρισης στην επόμενη φάση, από την πρεμιέρα τους στο Euro 2024..

Το φινάλε της ημέρας όμως (22:00) περιλαμβάνει και το πιο «δυνατό» ματς, που ολοκληρώνει την πρώτη αγωνιστική στον 4ο όμιλο. Αυστρία – Γαλλία στην «Σπιέλ-Αρένα» του Ντίσελντορφ, μια ημέρα μετά το Πολωνία – Ολλανδία.

Οι έξι όμιλοι του Euro 2024
Γερμανία (3), Ελβετία (3), Ουγγαρία (0), Σκωτία (0)

Ισπανία (3), Ιταλία (3), Αλβανία (0), Κροατία (0)


Αγγλία (3), Σλοβενία (1), Δανία (1), Σερβία (0)


Ολλανδία (3), Γαλλία (0*), Αυστρία (0*), Πολωνία (0)


Βέλγιο, Ρουμανία, Σλοβακία, Ουκρανία

Πορτογαλία, Τουρκία, Τσεχία, Γεωργία

(Με * η βαθμολογία των ομάδων που δεν έχουν κάνει ακόμα πρεμιέρα στο Euro 2024 αλλά έχει ήδη γίνει ματς στον όμιλό τους)

Το υπόλοιπο πρόγραμμα και οι μεταδόσεις
Δευτέρα 17 Ιουνίου

16:00 Ρουμανία – Ουκρανία, ΕΡΤ1

19:00 Βέλγιο – Σλοβακία, ΕΡΤ1

22:00 Αυστρία – Γαλλία, ΕΡΤ1

Τρίτη 18 Ιουνίου

19:00 Τουρκία – Γεωργία, ΕΡΤ1

22:00 Πορτογαλία – Τσεχία, ΕΡΤ1

Τετάρτη 19 Ιουνίου

16:00 Κροατία – Αλβανία, ΕΡΤ1

19:00 Γερμανία – Ουγγαρία, ΕΡΤ1

22:00 Σκωτία – Ελβετία, ΕΡΤ1

Πέμπτη 20 Ιουνίου

16:00 Σλοβενία – Σερβία, ΕΡΤ1

19:00 Δανία – Αγγλία, ΕΡΤ1

22:00 Ισπανία – Ιταλία, ΕΡΤ1

Παρασκευή 21 Ιουνίου

16:00 Σλοβακία – Ουκρανία, ΕΡΤ1

19:00 Πολωνία – Αυστρία, ΕΡΤ1

22:00 Ολλανδία – Γαλλία, ΕΡΤ1

Σάββατο 22 Ιουνίου

16:00 Γεωργία – Τσεχία, ΕΡΤ1

19:00 Τουρκία – Πορτογαλία, ΕΡΤ1

22:00 Βέλγιο – Ρουμανία, ΕΡΤ1

Κυριακή 23 Ιουνίου

22:00 Ελβετία – Γερμανία, ΕΡΤ1

22:00 Σκωτία – Ουγγαρία, ΕΡΤ3

Δευτέρα 24 Ιουνίου

22:00 Κροατία – Ιταλία, ΕΡΤ1

22:00 Αλβανία – Ισπανία, ΕΡΤ3

Τρίτη 25 Ιουνίου

19:00 Γαλλία – Πολωνία, ΕΡΤ1

19:00 Ολλανδία – Αυστρία, ΕΡΤ3

22:00 Αγγλία – Σλοβενία, ΕΡΤ1

22:00 Δανία – Σερβία, ΕΡΤ3

Τετάρτη 26 Ιουνίου

19:00 Ουκρανία – Βέλγιο, ΕΡΤ1

19:00 Σλοβακία – Ρουμανία, ΕΡΤ3

22:00 Γεωργία – Πορτογαλία, ΕΡΤ1

22:00 Τσεχία – Τουρκία, ΕΡΤ3

Ακολουθήστε το thebest.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο thebest.gr

Sports