/

Διεκόπη το Αίολος - Πανελλήνιος εξαιτίας της μπασκέτας

φωτ. αρχείου

Προβλήματα στην Αλεξιώτισσα

Αδοξο τελος είχε και έτσι η Επιτροπή Πρωταθλήματος της Ελληνικής Ομοσπονδίας Καλαθοσφαίρισης θα κρίνει την τύχη του αγώνα Αίολος Αγυιάς - Πανελλήνιος για τη National League 1.

Η αναμέτρηση διακόπηκε στο ημίχρονο, όταν το ταμπλό της μιας μπασκέτας στο κλειστό στην Παναγία Αλεξιώτισσα ράγισε μετά από κάρφωμα του Κυριάκου Κολσοζόγλου στο ζέσταμα.

Διαβάστε στο sportin.gr

Εφεδρική δεν υπήρχε, η ζημια θα απαιτούσε τρεις ώρες για να αποκατασταθεί και έτσι η αναμέτρηση διακόπηκε στο ημίχρονο με το σκορ στο 39-32 για τους γηπεδούχους (21-15 το σκορ στο α΄ 10λεπτο).