/

Αρίων: Εξαιρετικός ο Νικόλας Λυμπέρης στο Πανελλήνιο

Αρίων: Εξαιρετικός ο Νικόλας Λυμπέρης στ...

Πέτυχε ατομικό και συλλογικό ρεκόρ

Εξαιρετική εμφάνιση που συνοδεύτηκε από μεγάλο ατομικό και συλλογικό ρεκόρ πραγματοποίησε ο αθλητής του Αρίωνα Νικόλας Λυμπέρης στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών & Κ23 στον στίβο τρέχοντας στη 2η τελική σειρά των 5000μ.
Στη κούρσα που έκλεισε τους αγώνες στο Πανθεσσαλικό στάδιο του Βόλου, ο πρωταθλητής του Βασίλη Σουβαλιώτη με σωστή τακτική και με υπερπροσπάθεια στα τελευταία 500μ δίνοντας και την τελευταία ικμάδα των δυνάμεων του τερμάτισε στην 6η θέση με επίδοση 15:28.00 βελτιώνοντας κατά σχεδόν 30΄΄ το ρεκόρ του στην απόσταση.
Στην συνολική κατάταξη της κατηγορίας Κ23 κατέλαβε την 12η θέση ενώ στην ηλικιακή κατηγορία του ήταν 2ος.