Οι μάχες ΝΟΠ και ΝΕΠ στο Παίδων και στο Μίκρο

Σταθόπουλος Τάσσος
[email protected]

Επίκεντρο η Πάτρα

Με νίκη ξεκίνησε η ομάδα του ΝΟΠ τις υποχρεώσεις της στην τελική φάση του πρωταθλήματος παίδων Κ15 καθώς επικράτησε του ΝΟ Λάρισας με 11-7.

Ο ΝΟΠ ξεκίνησε δυνατά και κατάφερε να προηγηθεί με 3-0, ενώ συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και στην 2η περίοδο για να φτάσουμε στο ημίχρονο με το σκορ στο 6-2.

Η ομάδα της Λάρισας με αντεπίθεση στην 3η περίοδο κατάφερε να μειώσει τη διαφορά για να φτάσουμε στο 8-6 με το οποίο ξεκίνησε η τελευταία περίοδος του αγώνα.

Διαβάστε στο sportin.gr

Εκεί ο ΝΟΠ φάνηκε πιο δυνατός, ειδικά στην άμυνα και με επιμέρους σκορ 3-1 φτάσαμε στο τελικό 11-7.

Τα 8λεπτα: 4-1, 6-2, 8-6, 11-7

ΝΟΠ (Λαμπάτος): Γιώτης, Παπίρης, Κούλης, Αγγελόπουλος 6, Κρεμανταλάς 2, Λαμπάτος 1, Τριαντάφυλλος 1, Τουντόπουλος 1, Νικολόπουλος, Γεωργαράς, Μακρής, Τουντόπουλος, Κανελλόπουλος, Νταβλούρος, Τσιράκος

Β' ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΑΝΟΙΧΤΟ (Ν.Ο.Π.) ΩΡΑ: 16:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ 20-6

ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΠΑΙΔΩΝ Α' ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΠΑΝΟΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 17/06/2023
ΩΡΑ: 12:00 ΠΑΟΚ ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
3η αγωνιστική Σάββατο 17/06/2023
ΩΡΑ: 19:00 ΝΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΑΟ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ
Β' ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΑΝΟΙΧΤΟ (Ν.Ο.Π.)
ΩΡΑ: 09:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΩΡΑ: 16:00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ
Γ' ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΕΠΑΝΟΣ
ΩΡΑ: 13:15 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ: 20:15 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
Δ' ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΑΝΟΙΧΤΟ (Ν.Ο.Π.)
ΩΡΑ: 10:30 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΩΡΑ: 17:30 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΜΙΚΡΟ

Οι μικροί της ΝΕΠ νίκησαν με 9-1 τον ΝΟΠ στο ξεκίνημα των επίσημων υποχρεώσεών τους στο πρωτάθλημα Micro. Τα 8λεπτα: 5-1, 4-0. Τα γκολ της ΝΕΠ: Γιαουπάι 1, Δημητρόπουλος 7, Ηλιόπουλος 1.
"Συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες για την προσπάθεια στο παιχνίδι μεταξύ ΝΕΠ-ΝΟΠ. Τα παιδάκια έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους και άφησαν πολλές υποσχέσεις για το μέλλον του πατρινού Πόλο. Ο προπονητής της ομάδας μας Χάρης Σπανογιάννης έμεινε ευχαριστημένος από το παιχνίδι των αθλητών και των αθλητριών του. Αύριο το πρωί στις 12.00 αγωνιζόμαστε με την ομάδα από την Καλαμάτα. Πάμε ΝΕΠ!!! Οι μικροί της ΝΕΠ νίκησαν με 9-1 τον ΝΟΠ στο ξεκίνημα των επίσημων υποχρεώσεών τους στο πρωτάθλημα Micro. Τα 8λεπτα: 5-1, 4-0. Τα γκολ της ΝΕΠ: Γιαουπάι 1, Δημητρόπουλος 7, Ηλιόπουλος 1.
Συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες για την προσπάθεια στο παιχνίδι μεταξύ ΝΕΠ-ΝΟΠ. Τα παιδάκια έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους και άφησαν πολλές υποσχέσεις για το μέλλον του πατρινού Πόλο. Ο προπονητής της ομάδας μας Χάρης Σπανογιάννης έμεινε ευχαριστημένος από το παιχνίδι των αθλητών και των αθλητριών του. Αύριο το πρωί στις 12.00 αγωνιζόμαστε με την ομάδα από την Καλαμάτα. Πάμε ΝΕΠ!!!" αναφέρεται σε ανακοίνωση της ΝΕΠ.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ

ΩΡΑ:12:00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ

ΩΡΑ:19:00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

* Πλέον για τη φετινή σεζόν στα ηλικιακά πρωταθλήματα, ο ΝΟΠ έχει πέντε νίκες επί της ΝΕΠ (9-3 και 7-6 στους μίνι, 16-9 και 17-5 στους παίδες, 6-5 στους μίκρο), όσες και οι ΝΕΠ επί του ΝΟΠ (14-12 στους νέους, 15-9 και 22-11 στους εφήβους, 8-1 στους προμίνι, 9-1 στους Μίκρο).