/

Ο ΝΟΠ 5-4 τον Ιωνικό, δίκαιη πρόκριση στους "4" της Α2

Ο ΝΟΠ 5-4 τον Ιωνικό, δίκαιη πρόκριση στ...

Α2 Εθνική πόλο των ανδρών

Σε ένα κλειστό και δυνατό αλλά πολύ όμορφο παιχνίδι ο ΝΟΠ επικράτησε (23/4) εκτός έδρας του Ιωνικού με 5-4 και κάνοντας το 2-0 προκρίθηκε στους ημιτελικούς του πρωταθλήματος πόλο της Α2 Εθνικής.

Οι δύο ομάδες έπαιξαν δυνατή άμυνα ενώ δεν ήταν τόσο αποτελεσματικές στην επίθεση με αποτέλεσμα το σκορ να μείνει σε πολύ χαμηλό επίπεδο.

Στην 1η περίοδο ο Ιωνικός προηγήθηκε με 3-2 ενώ στη 2η καμία ομάδα δεν κατάφερε να σκοράρει.

Δαιβάστε στο sportin.gr

Στην 3η περίοδο ο ΝΟΠ με επιμέρους σκορ 2-1 κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Ανδρικόπουλο με την 4η να ξεκινάει στο 4-4.

Η τελευταία περίοδος ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να βγάζουν πολύ καλές άμυνες και να μην μπορούν να βάλουν γκολ. Έτσι φτάσαμε στην τελευταία επίθεση όπου 4 δευτερόλεπτα πριν το τέλος του αγώνα ο αρχηγός Βασίλης Κανελλόπουλος με ένα εξαιρετικό σουτ από την περιφέρεια έδωσε το προβάδισμα και χάρισε τη νίκη και την πρόκριση στην ομάδα μας.

Επόμενος αγώνας την Παρασκευή 5/5 στην Πάτρα με τον Άρη.

"Στέλνουμε τις ευχές μας στους εορτάζοντες Γιώργο Παπαχριστόπουλο και Θωμά Μπετχαβά καθώς και στον έφορο της ομαδας Γιώργο Θωμόπουλο. Ευχαριστούμε τους φίλους του ΝΟΠ που ακολούθησαν και στήριξαν την ομάδα σε ένα δύσκολο εκτός έδρας αγώνα. Μπράβο στην ομάδα μας, στον προπονητή μας Δημήτρη Κραβαρίτη και το συνεργάτη του Βασίλη Λαμπάτο".

ΝΟΠ (Κραβαρίτης): Βυθούλκας, Αγγελόπουλος, Πολάτος, Κανελλόπουλος 1, Γεωργαράς 1, Λαμπάτος, Παπαχριστόπουλος 1, Μπετχαβάς, Ανδρικόπουλος 1, Γκότσης , Βικάτος , Πασσάς 1, Βουτσινάς , Σοφός, Κρεμανταλάς