ΜΠΑΣΚΕΤ

/

Δραματική νίκη η Αχαγιά ’82 (ΦΩΤΟ)

Η Αχαγιά ‘82 έβλεπε σχεδόν σε όλο το 2ο ημίχρονο την πλάτη της Ένωσης Ιλίου, στο τέλος όμως πήρε τη νίκη

Δραματικό φινάλε είχε το ματς στην Κάτω Αχαΐα, όπου η Αχαγιά ‘82 έβλεπε σχεδόν σε όλο το 2ο ημίχρονο την πλάτη της Ένωσης Ιλίου, στο τέλος όμως πήρε τη νίκη χάρις σε λέι-απ του Αντώνη Δαβάνη 22’’ πριν από τη λήξη, που έκανε το σκορ 58-57.

Ο Πανελευσινιακός άρχισε τη σεζόν 2021-22 στον 1ο όμιλο της Β' Εθνικής, περιφέροντας -κατά πολλούς- τον τίτλο του φαβορί. Στην πρεμιέρα του, πάντως, δεν το απέδειξε. Η ΑΕΝΚ ήταν ανώτερη σχεδόν για 40 λεπτά, προηγήθηκε ακόμα και με 13 πόντους διαφορά στο 36' (75-62) και επικράτησε σχετικά εύκολα με 81-74 στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής.