#TAGS ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ Αιγιάλεια Νάσος Νασόπουλος Ρούλα Πισπιρίγκου Βασιλιάς Κάρολος της Αγγλίας Κέιτ Μίντλετον

ΜΠΑΣΚΕΤ

/

Ήφαιστος- Σπύρος Κρίθης: Με 6ο παίκτη τον κόσμο

Στη 2η θέση του πρωταθλήματος οι πατρινοί

Με νίκη συνέχισε ο Ηφαιστος Πατρών στο πρωτάθλημα μπάσκετ με αμαξίδιο, κερδίζοντας τους Αργοναύτες Βόλου 50 - 48. Η πατρινή ομάδα γύρισε το ματς από το -19, και με εύστοχο δίποντο 6 δευτερόλεπτα πρίν τη λήξη πήρε το παιχνίδι.

Σε δηλώσεις του μετά το νικηφόρο παιχνίδι, ο προπονητής της ομάδας του Ήφαιστου Σπύρος Κρίθης, ανάφερε: "Οφείλω ένα τεράστιο μπράβο και απέραντο σεβασμό σε όλους τους αθλητές μου που ήταν χθες στον αγώνα. Τα παιδιά κατέθεσαν την ψυχή τους στο γήπεδο και ήρθε αυτό το αποτέλεσμα.
Έχω την τύχη εκτός από καλούς αθλητές να είναι και σπάνια παιδιά σαν προσωπικότητες.
Όσο αφορά τον χθεσινό αγώνα κάναμε ένα πολύ άσχημο πρώτο ημίχρονο με πολύ κακές επιλογές στην επίθεση και λάθος αμυντική ισορροπία.
Στην συνέχεια για 12 περίπου λεπτά κολλήσαμε στην άμυνα των γηπεδούχων και βγήκαμε εκτός ρυθμού αγώνα με αποτέλεσμα να μείνουμε και 19 πόντους πίσω στο σκορ. Σε αυτό το σημείο με τεράστια ψυχικά αποθέματα βρήκαμε τις λύσεις στην επίθεση κάνοντας πιο ορθολογικές επιλογές και φτάσαμε σε μια σπουδαία νίκη.