/

Βίρτους Μπολόνια - Προμηθέας 91-72: Υπέκυψε στην ανωτερότητα των Ιταλών

Βίρτους Μπολόνια - Προμηθέας 91-72: Υπέκ...

Για την 7η αγωνιστική του EuroCup

Ο Προμηθέας άντεξε για κάτι παραπάνω από 20 λεπτά απέναντι στη Βίρτους Μπολόνια του Μίλος Τεόντοσιτς, ωστόσο υπέκυψε στην ανωτερότητά της και ηττήθηκε με 91-72 για την 7η αγωνιστική του EuroCup πληρώνοντας το νεκρό του διάστημα στην τρίτη περίοδο.

Ο Προμηθέας κοίταξε στα μάτια την πανίσχυρη Βίρτους Μπολόνια για κάτι παραπάνω από 20 λεπτά όμως ηττήθηκε εν τέλει στην Ιταλία με 91-72 για την 7η αγωνιστική του EuroCup. Οι παίκτες του Ηλία Ζούρου έβαλαν δύσκολα στον Μίλος Τεόντοσιτς και την παρέα του όμως στα μέσα της τρίτης περιόδου έχασαν τον έλεγχο με αποτέλεσμα οι Ιταλοί να ξεφύγουν και να πάρουν διψήφιο προβάδισμα. Αυτή ήταν η πέμπτη ήττα του Προμηθέα σε επτά ματς, την ώρα που η Βίρτους Μπολόνια έγραψε την πέμπτη της νίκη.