ΥΓΡΟΣ ΣΤΙΒΟΣ

/

Με νίκες συνέχισαν στην Α2 ΝΟΠ και ΝΕΠ

12η αγωνιστική του πρωταθλήματος

Νίκη με 7-6 απέναντι στον ΓΣ Ηλιούπολης (19/3) για την ομάδα του ΝΟΠ όπου σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα αποτελέσματα καταλαμβάνει και μαθηματικά την 1η θέση στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος της Α2.

Στην 1η περίοδο οι Πατρινοί ήταν πολύ συγκροτημένοι σε επίθεση και άμυνα και κατάφεραν να προηγηθούν με 3-0.
Η Ηλιούπολη στη συνέχεια ισορρόπησε το παιχνίδι με το ημίχρονο να λήγει με 4-2 υπέρ του ΝΟΠ.

Στην 3η περίοδο η ομάδα της Ηλιούπολης αγωνίστηκε πολύ καλά στην άμυνα ενώ έδειξε υπομονή στην επίθεση για να φτάσουμε στο 5-5 με το οποίο ξεκίνησε η τελευταία περίοδος.

Ο ΝΟΠ με 2 γκολ προηγήθηκε με 7-5 ενώ η Ηλιούπολη κατάφερε να μειώσει σε 7-6 που ήταν και το τελικό σκορ.

Τα 8λεπτα: 0-3, 2-1, 3-1, 1-2
ΝΟΠ (Κραβαρίτης): Βυθούλκας, Αγγελόπουλος 1, Πολάτος, Κανελλόπουλος 1, Δρίζης, Λαμπάτος , Παπαχριστόπουλος 1, Μπιτσάκος, Ανδρικόπουλος, Γκότσης 1, Βικάτος 2, Πασσάς 1, Βουτσινάς, Σοφός, ^Μπετχαβάς

* Επόμενος αγώνας στις 2 Απριλίου εντός έδρας απέναντι στον ΝΟ Ναυπλίου.

Διαβάστε στο sportin.gr

ΥΓΙΕΙΝΟΣ ΠΕΡΙΠΑΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΕΠ

Η Ανδρική ομάδα πόλο της ΝΕΠ έφτασε στη νίκη (19/3) με σκορ 16-11 στο εντός έδρας παιχνίδι με τον Αρη Νίκαιας για τη 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής. Το παιχνίδι κρίθηκε στην ουσία από το α΄ ημίχρονο, όταν τα «δελφίνια» προηγήθηκαν με +4.

Διαιτητές: Μαρκοπούλου-Βόσικας. Τα 8λεπτα: 6-4, 5-3, 3-2, 2-2. Τα γκολ του Αρη Νίκαιας:  Ξυλοχρης 2, Τσαβαρης 1, Στραβάκος 1, Ρονζινο 6, Μπίζιος 1.

ΝΕΠ (Μάκης Λυκούδης): Λιβαθηνός, Σπύρος Λυκούδης 6, Καλαμας 2, Τουλγαρίδης 1, Τρασάι, Γουρδούπης 2, Σπανογιάννης, Κωνσταντακόπουλος, Πίτσικας, Καρράς 1, Αντίοχος 2, Καραϊσκος 1, Δραγώνας, Τσίπης, Γιαννακόπουλος 1.