Back to Top
#TAGS ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ Αιγιάλεια Νάσος Νασόπουλος Euro 2024
Αγγελίες
Μην ψάχνεις, βρες στο
THE BEST

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

/

Euro 2024: Ο αγώνας Σερβία – Αγγλία ξεχωρίζει από το αγωνιστικό πρόγραμμα της ημέρας

Euro 2024: Ο αγώνας Σερβία – Αγγλία ξεχω...

Πολωνία - Ολλανδία, Σλοβενία - Δανία και Σερβία Αγγλία στην τρίτη αγωνιστική ημέρα του Euro 2024

Η πρώτη αγωνιστική για το Euro 2024 συνεχίζεται, με το αγωνιστικό πρόγραμμα της Κυριακής να περιλαμβάνει αμφίρροπα παιχνίδια, από τα οποία ξεχωρίζει η αναμέτρηση Σερβία – Αγγλία.

Η τρίτη αγωνιστική ημέρα του Euro 2024 περιλαμβάνει τρεις αγώνες, με την πρώτη αγωνιστική της διοργάνωσης να συνεχίζεται και το ενδιαφέρον να είναι αρκετά μεγάλο.

Στο πρώτο χρονικά παιχνίδι, η Πολωνία θα αντιμετωπίσει την Ολλανδία στις 16:00 (ΕΡΤ1) σε μια αναμέτρηση που θα πραγματοποιηθεί στο «Volksparkstadion» του Αμβούργου. Το συγκεκριμένο παιχνίδι αφορά τον τέταρτο όμιλο με τις δυο ομάδες να έχουν στόχο την πρόκριση για την επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Στη συνέχεια και συγκεκριμένα στις 19:00 θα αγωνιστούν οι Σλοβενία – Δανία (ΕΡΤ1), με το παιχνίδι να διεξάγεται στο γήπεδο «MHP Arena» της Στουτγάρδης. Μπορεί ο συγκεκριμένος αγώνας να μην τραβά τα βλέμματα επάνω του, ωστόσο η αναμέτρηση είναι εντελώς αμφίρροπη.

 Τέλος η ημέρα θα ολοκληρωθεί με το πιο σπουδαίο παιχνίδι, το οποίο δεν είναι άλλο από το Σερβία - Αγγλία (ΕΡΤ1).

Στις 22:00 οι δυο Εθνικές θα διασταυρώσουν τα ξίφη τους στην «VELTINS-Arena» του Σάλκε, ένα παιχνίδι με τεράστιο ενδιαφέρον. Άλλωστε τόσο οι Άγγλοι, όσο και οι Σέρβοι είναι τα φαβορί για τις δυο πρώτες θέσεις του ομίλου, κάτι που σημαίνει πως ο αγώνας έχει χαρακτήρα ντέρμπι.

Οι ομίλοι στο Euro 2024

Γερμανία, Ουγγαρία, Σκωτία, Ελβετία

Ισπανία, Αλβανία, Κροατία, Ιταλία

Αγγλία, Δανία, Σλοβενία, Σερβία

Γαλλία, Αυστρία, Ολλανδία, Πολωνία

Βέλγιο, Ρουμανία, Σλοβακία, Ουκρανία

Πορτογαλία, Τουρκία, Τσεχία, Γεωργία

Το πρόγραμμα των μεταδόσεων

Κυριακή 16 Ιουνίου

16:00 Πολωνία – Ολλανδία, ΕΡΤ1

19:00 Σλοβενία – Δανία, ΕΡΤ1

22:00 Σερβία – Αγγλία, ΕΡΤ1

Δευτέρα 17 Ιουνίου

16:00 Ρουμανία – Ουκρανία, ΕΡΤ1

19:00 Βέλγιο – Σλοβακία, ΕΡΤ1

22:00 Αυστρία – Γαλλία, ΕΡΤ1

Τρίτη 18 Ιουνίου

19:00 Τουρκία – Γεωργία, ΕΡΤ1

22:00 Πορτογαλία – Τσεχία, ΕΡΤ1

Τετάρτη 19 Ιουνίου

16:00 Κροατία – Αλβανία, ΕΡΤ1

19:00 Γερμανία – Ουγγαρία, ΕΡΤ1

22:00 Σκωτία – Ελβετία, ΕΡΤ1

Πέμπτη 20 Ιουνίου

16:00 Σλοβενία – Σερβία, ΕΡΤ1

19:00 Δανία – Αγγλία, ΕΡΤ1

22:00 Ισπανία – Ιταλία, ΕΡΤ1

Παρασκευή 21 Ιουνίου

16:00 Σλοβακία – Ουκρανία, ΕΡΤ1

19:00 Πολωνία – Αυστρία, ΕΡΤ1

22:00 Ολλανδία – Γαλλία, ΕΡΤ1

Σάββατο 22 Ιουνίου

16:00 Γεωργία – Τσεχία, ΕΡΤ1

19:00 Τουρκία – Πορτογαλία, ΕΡΤ1

22:00 Βέλγιο – Ρουμανία, ΕΡΤ1

Κυριακή 23 Ιουνίου

22:00 Ελβετία – Γερμανία, ΕΡΤ1

22:00 Σκωτία – Ουγγαρία, ΕΡΤ3

Δευτέρα 24 Ιουνίου

22:00 Κροατία – Ιταλία, ΕΡΤ1

22:00 Αλβανία – Ισπανία, ΕΡΤ3

Τρίτη 25 Ιουνίου

19:00 Γαλλία – Πολωνία, ΕΡΤ1

19:00 Ολλανδία – Αυστρία, ΕΡΤ3

22:00 Αγγλία – Σλοβενία, ΕΡΤ1

22:00 Δανία – Σερβία, ΕΡΤ3

Τετάρτη 26 Ιουνίου

19:00 Ουκρανία – Βέλγιο, ΕΡΤ1

19:00 Σλοβακία – Ρουμανία, ΕΡΤ3

22:00 Γεωργία – Πορτογαλία, ΕΡΤ1

22:00 Τσεχία – Τουρκία, ΕΡΤ3

Ακολουθήστε το thebest.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο thebest.gr

Sports