Από τις 8:40 το πρωί έως 13:00 στον χώρο του 21ου Δημοτικού Σχολείου Πατρών στην οδό Παρασκευοπούλου 1
Ο Σύλλογος Αρκάδων Πάτρας «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» συνδιοργανώνει με το 21ο Δημοτικό Σχολείο Πατρών και το 22ο Νηπιαγωγείο Πατρών εθελοντική αιμοδοσία που θα γίνει την Τρίτη 28 Μαΐου 2024 και ώρα από 8:40 έως 13:00 στον χώρο του 21ου Δημοτικού Σχολείου Πατρών (οδός Παρασκευοπούλου 1).
Ο Σύλλογος Αρκάδων Πάτρας «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» με πρόεδρο του ΔΣ τον Παναγιώτη Καραπήλιο, υπογραμμίζει στην ανακοίνωση του, πως ποιο μέλος ή όποιος φίλος του Συλλόγου επιθυμεί μπορεί να συμμετάσχει στην εθελοντική αυτή αιμοδοσία.
Η προσφορά αίματος δεν κοστίζει τίποτα, αλλά μπορεί να σώσει τη ζωή ενός συνανθρώπου μας που το έχει ανάγκη. Αρκούν μόνο 10 λεπτά από το χρόνο μας, για να χαρίσουν ζωή. Η αιμοδοσία ωφελεί τον λήπτη αλλά παρέχει σημαντικά οφέλη και στον δότη. Με σύνθημά μας το «ΔΙΝΩ ΑΙΜΑ – ΔΙΝΩ ΖΩΗ» συμμετέχουμε στην εθελοντική αιμοδοσία και δείχνουμε εμπράκτως την κοινωνική μας αλληλεγγύη. Η αιμοδοσία δεν αφορά μόνο αυτούς που χρειάζονται αίμα, μας αφορά ΟΛΟΥΣ.
Ο Σύλλογος Αρκάδων Πάτρας «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» εδρεύει στην Δημ. Γούναρη & Ιωάννου Βλάχου 1, α΄ όροφος στην Πάτρα.
Τηλ.: 6976355457.
Ιστοσελίδα: https://arkadesp.gr/
Facebook: Σύλλογος Αρκάδων Πάτρας «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης»
![](https://newmedia.thebest.gr/i/w400/rgzjbhyujm6650d9826ab02.jpg)
Ακολουθήστε το thebest.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο thebest.gr