/

Τα κορίτσια της ΝΕ Πατρών 10-10 με τα Χανιά

Ο προπονητής Κώστας Σακκαλής

Α1 πόλο γυναικών

Η  ΝΕΠ αναδείχθηκε ισόπαλη 10-10 με τον ΝΟ Χανίων στο ντέρμπι που έγινε στο κολυμβητήριο «Α. Πεπανός» για τη 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 Εθνικής Γυναικών Πόλο.

Δυο φορές στην αναμέτρηση η γηπεδούχος ομάδα ξέφυγε με δυο τέρματα, 4-2 στη β΄ περίοδο και 8-6 στο γ΄ 8λεπτο.

Η ομάδα από τη Κρήτη, όμως, κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στην ισοπαλία, πρώτα 8-8 και 9-9.

Η Μαρία Μπαλάτσα σημείωσε το τέταρτο προσωπικό της τέρμα στο 1:02 για το 10-9, όμως η Κάβο Καβακούτσι (4 τέρματα κι αυτή) με γκολ στα 00:31, χάρισε τον πόντο στην ομάδα της.

Διαιτητές: Μπουδραμής-Σπανούδης. Τα 8λεπτα: 3-2, 2-3, 3-2, 2-3.

Τα γκολ του ΝΟ Χανίων: Ινάμπα 1, Φουράκη 2, Τσιουγκρή 1, Καβακούτσι 4, Αικ. Κουνδουράκη 1, Πενταράκη 1.

ΝΕΠ (Σακκαλής): Γιαννακέα, Ανδρουτσέλη, Δήμητρα Κοντάκου, Λάμπερτ 2, Ευφρ. Τσιμάρα 1, Μπαλάτσα 4, Ζαφειράκη, Κεπενού, Κονταλέξη, Λιαπάκη, Τύχινα 3, Παρασκευοπούλου, Μπεκρή, Λαμπάτου, Αναστασίου.