#TAGS ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ Αιγιάλεια Νάσος Νασόπουλος Ρούλα Πισπιρίγκου Βασιλιάς Κάρολος της Αγγλίας Κέιτ Μίντλετον

/

Θρίαμβος για την Αργεντινή με σόου Μέσι, πρώτη απώλεια βαθμών για Βραζιλία (ΒΙΝΤΕΟ)

Θρίαμβος για την Αργεντινή με σόου Μέσι,...

Η Αργεντινή επέστρεψε στις νίκες ενώ η Βραζιλία είχε την πρώτη απώλεια βαθμών

Η Αργεντινή επέστρεψε με τον καλύτερο τρόπο στα νικηφόρα αποτελέσματα καθώς επικράτησε με 3-0 της Ουρουγουάης, ενώ η Βραζιλία είχε την πρώτη απώλεια βαθμών, καθώς έμεινε στο 0-0 με την Κολομβία. Θεωρητικά ήταν το ντέρμπι της αγωνιστικής, καθώς και τις δύο ομάδες χώριζαν τρεις βαθμοί. Ωστόσο, η Αργεντινή ήταν ανώτερη και κατάφερε να επιβληθεί της Ουρουγουάης με 3-0.

Αρχικά, το σκορ άνοιξε στο 38ο λεπτό της αναμέτρησης, με τον Λιονέλ Μέσι να βρίσκει δίχτυα, δίχως να το… θέλει. Πάσαρε προς την μικρή περιοχή, και ύστερα από ένα μπέρδεμα μεταξύ Μουσλέρα και Ντε Πολ, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα. Στο 44' ο Ντε Πολ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. ενώ ο Λαουτάρο έβαλε το… κερασάκι στην τούρτα στο 61ο λεπτό, διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.

Μετά από αυτή τη νίκη η Αργεντινή είναι 2η με 22 βαθμούς, ενώ η Ουρουγουάη είναι στην 4η θέση με 16 βαθμούς.

Η Βραζιλία έπειτα από εννέα συνεχόμενα νικηφόρα αποτελέσματα, είχε την πρώτη απώλεια βαθμών, αφού έμεινε στο 0-0 με την Κολομβία. Η «Σελεσάο» είχε αρκετές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ, όπως στο 4' και στο 14' με τον Πακετά, ενώ έφτασε κοντά στο γκολ με τον Γκέρσον στο 33ο λεπτό. Στο δεύτερο ημίχρονο η Βραζιλία, είχε τον έλεγχο ωστόσο δεν ήταν αποτελεσματική κι έτσι έμεινε στο μηδέν με την Κολομβία.

Παραμένει στην κορυφή με 28 βαθμούς, ενώ η Κολομβία είναι πλέον στην 5η, που οδηγεί στο μπαράζ, με 15 βαθμούς.