Back to Top
#TAGS ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ Αιγιάλεια Νάσος Νασόπουλος Euro 2024
Αγγελίες
Μην ψάχνεις, βρες στο
THE BEST

ΜΠΑΣΚΕΤ

/

Οι έφηβοι του Προμηθέα προκρίθηκαν στα τελικά του πανελλήνιου πρωταθλήματος

Οι έφηβοι του Προμηθέα προκρίθηκαν στα τ...

Στόχος ένα ακόμα μετάλλιο

Το 2 στα 2 πέτυχε ο Προμηθέας στη β΄ φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος των Εφήβων!

Και ήδη πανηγυρίζει την πρόκρισή του στα τελικά της διοργάνωσης.

Μετά τη νίκη του στην πρεμιέρα του προκριματικού Ομίλου που φιλοξενήθηκε στο «Promitheas Park», επί της Δόξας Ναυπλιέων με 82-41, νίκησε και τον Αρκαδικό με 94-45.

Διαιτητές: Αργυρούδης-Χριστοδουλάκης. Τα 10λεπτα: 30-5, 49-22 (ημ.), 75-34, 94-45.

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (Σκροπολίθας): Διαμαντίδης 2, Ντούβας 3 (1), Σοϊλεμεντζίδης, Ξένος 11 (3), Σκληρός 22 (2), Βλάσσης 6, Βασιλείου 11 (1), Πρέκας 10 (2), Δένδης 9 (3), Χριστοδουλόπουλος, Μανωλιτσάκης 10 (2), Παπαλεξανδράκης 10.

ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Γεωργακόπουλος): Νικολόπουλος, Παναγόπουλος, Λαγογιάννης 6 (2), Χωματάς 20, Μαρινόπουλος, Τσιότινας 3 (1), Γκαργκασούλας, Τσαμακλής 7, Παναγόπουλος, Δημητρόπουλος, Νικολαΐδης, Ναστόπουλος 9.

Πανελλήνιο Εφήβων

Έξι αγώνες σήμερα για τη Β’ Φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων. Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος Όμιλος (Θεσσαλονίκη, ΚΓ Πολίχνης)

26/4/2024

Ηρακλής ΑΣ Κοζάνης-ΚΑΟΧ 92-69

ΓΑΣ Μ. Αλέξανδρος Γιαν.-ΑΕ Σέρρες 97-104

27/4/2024

ΑΕ Σέρρες-Ηρακλής ΑΣ Κοζάνης 82-74

Δεκάλεπτα: 25-20, 47-40, 67-56, 82-74

Διαιτητές: Σκρίνος, Τογανίδο

Σέρρες (Κηρύκος): Γιαλαμάς 15, Λάτσιος 16(2), Γρούνης 8(2), Κούρταλης, Γουγουσιάδης, Ντωνές 18, Καραπέπερας 23(4), Μπανάβας, Ντανατσίδης, Κεραμάρης 2.

Ηρακλής Κοζάνης (Καλομενίδης): Αργυρόπουλος, Γκιάτας 5, Γκαντιας, Τοπάλης 27(1), Κωνσταντινίδης 7(1), Μητσιάνης 10(2), Στιάπης 21(2), Τσέπουρας 4.    

ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών 71-89

Δεκάλεπτα: 16-30, 37-45, 55-68, 71-89.

Διαιτητές: Καντερές, Τσαρδούλιας Χ.

ΚΑΟΧ (Παναγιωτόπουλος): Ζάγκας 12 (2), Μαυρίδης 7(1), Πούλος 16 (3), Ζήσης 6, Τύπος 2, Κουρμάζος 10, Ματζινος, Χατζής 5(1), Γιαννόπουλος 3, Σαββίδης, Γκελασβίλι 6, Τσαρούχας.

Μέγας Αλέξανδρος (Κασιμίδης): Κουτσουράς 6, Τσαλκαντής 3(1), Παπαδόπουλος 14, Στόιτσης 30(4), Πολιούδης, Φιλογλίδης 2, Σωτηρίου, Αναστασίου, Ιακωβίδης 3, Στεφανίδης, Δημάκας 31(1), Τοπαλίδης.

28/4/2024

13.00 Ηρακλής ΑΣ Κοζάνης-ΓΑΣ Μ. Αλεξάνδρος Γιαν.

15.00 ΑΕ Σέρρες-ΚΑΟΧ Ευρώπη 87

2ος Όμιλος (ΔΑΚ Μεσολογγίου)

26/4/2024

Λέων ΑΣ Μεσολογγίου-ΑΣ Καρδίτσας 64-56

27/4/2024

ΑΣ Καρδίτσας-Ακαδημία Σχηματαρίου Πρωτέας 60-75

Δεκάλεπτα: 12-17, 26-35, 40-53, 60-75

Διαιτητές: Ελ Ανύ, Πλέγας

Καρδίτσα (Κακλαμάνος): Σίσκος, Καλογριανίτης 11(3), Νάτσινας 2, Χαρίτος 7(1), Ντανοβασίλης 3, Λιάππης 3, Πηλίτσης 28(1), Σακελλαρίου, Χατζής, Ζευγαράς 6, Χαλίμ, Ψηφής.

Πρωτέας (Χαντής): Κουμαρτζάκης 4(1), Μπέτα, Χαντζής Κ. 30(3), Τσιώλης 10(3), Χατζηστάμου 18(3), Χουλιάρας, Σεφέρης, Τσίνης 2, Χαντζής Γ., Στεφάνου 3(1), Κούτρας 8(2).

28/04/24             

16.00 Ακ. Σχηματαρίου Πρωτέας-Λέων ΑΣ Μεσολ.

3ος Όμιλος (Πάτρα, Promitheas Park)

26/4/2024

ΑΣ Δόξα Ναυπλιέων-ΑΣΠ Προμηθέας 41-82

27/4/2024

ΑΣΠ Προμηθέας-ΣΕΦΑ Αρκαδικός 94-45  

28/04/24

10.30 ΣΕΦΑ Αρκαδικός-ΑΣ Δόξα Ναυπλιέων

4ος Όμιλος (Αθήνα, Ολύμπιο/Πλάτωνα)

27/04/24

ΓΣ Περιστερίου-Πανιώνιος ΓΣΣ 74-65

Δεκάλεπτα: 23-13, 39-33, 50-45, 74-65

Διαιτητές: Κούλης, Ναστούλης

Περιστέρι (Παπαμάρκος): Καράγκουτης, Παπαγεωργίου 4, Τζιάλλας 14(3), Καραθανάσης, Λιοσάτος, Χαϊδεμένος, Παπανικολάου 22(2), Μαραγκουδάκης , Κουγιουμουτζής , Κολοβός 20(3), Αλεξάκης 8.

Πανιώνιος (Καλούδης): Αλειφέρης 5, Ερμίδης 16(2), Ντόρβας 9(1), Σφούνος 4, Βασιλάκος 7, Χρήστου, Σεργάκης 4, Δουράκης, Αμπατζής 20(1), Τσιπουρλιανός, Κουυτσομάρης.

29/04/24

19.00 Πανιώνιος ΓΣΣ-ΑΣ ΠΑΟΚ

30/04/24

15.00 ΑΣ ΠΑΟΚ-ΓΣ Περιστερίου

Τελικός 5ου-6ου Ομίλου

Ηράκλειο ΟΑΑ-Βούρειος ΑΟΛ 96-54

Δεκάλεπτα: 19-7, 40-21, 66-31, 96-54

Διαιτητές: Αντωνιάδης, Αλεξόπουλος

Ηράκλειο (Μακράκης Γ.): Μακράκης Α. 9(1), Καραπιδάκης 4, Μαστροδήμος, Δασκαλάκης 2, Τσαγκαράκης 3(1), Ντατσιονάκης 9, Παπαδάκης 14(4), Χαλαμπαλάκης 6(2), Μωχάμεντ-Κριτσωνάκης 12, Φουκαράκης 2, Καλλικάκης 12, Βόντας 23(7).

Βούρειος (Αγγελής): Ξυνταριανός 3, Σαμώνας 2, Αγγελής 3, Τσιμούνης 1, Φαφαλιός 5, Αλουρδάς 14, Σκυριώτης, Γεόμελος, Σπυρέλης 3, Πιπινιάς 2.

Ακολουθήστε το thebest.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο thebest.gr

Sports