Η ίδια κατάσταση επικρατεί και στην περιοχή των Βραχναιίκων
Προβλήματα και ζημιές προκάλεσαν οι κυματισμοί τη νύχτα του Σαββάτου στον παραλιακό δρόμο της Πλαζ στην Πάτρα, καθώς η θάλασσα «εξαφάνισε» την παραλία και «βγήκε» στο οδόστρωμα!
Η διάβρωση σε όλο το παραλιακό μέτωπο της περιοχής έχει συνέπειες και πλέον, εκτιμάται βάσιμα πως, αν επαναληφθεί το φαινόμενο, καθώς η θαλάσσια περιοχή της Πλαζ «βγάζει» τέτοιους κυματισμούς, ο παραλιακός δρόμος σε πολλά σημεία θα έχει αυτή την εικόνα!
Η ίδια κατάσταση επικρατεί και στην περιοχή των Βραχναιΐκων.
![](https://newmedia.thebest.gr/i/w400/xqwmtowvoy6562edfabe29e.jpg)
![](https://newmedia.thebest.gr/i/w400/uxkwnqlnfm6562edfa4788d.jpg)
![](https://newmedia.thebest.gr/i/w400/idfebzeeoc6562edfa9d69f.jpg)
![](https://newmedia.thebest.gr/i/w400/pwtniryrej6562edfac8533.jpg)
![](https://newmedia.thebest.gr/i/w400/qystenboti6562edfa22084.jpg)
![](https://newmedia.thebest.gr/i/w400/nzuqqtxnsl6562edfa1c21b.jpg)
![](https://newmedia.thebest.gr/i/w400/mtffrzzysq6562edfa69ea9.jpg)
Ακολουθήστε το thebest.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο thebest.gr