Back to Top
#TAGS ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ Νάσος Νασόπουλος Αιγιάλεια Βασιλιάς Κάρολος της Αγγλίας Γιώργος Λάνθιμος Ρούλα Πισπιρίγκου Ομόφυλα Ζευγάρια
Αγγελίες
Μην ψάχνεις, βρες στο
THE BEST

ΣΤΙΒΟΣ

/

Όλοι οι Αχαιοί στα πρωταθλήματα στίβου το 2023 (ΑΦΙΕΡΩΜΑ)

Όλοι οι Αχαιοί στα πρωταθλήματα στίβου τ...
Σταθόπουλος Τάσσος
[email protected]

Μεγάλη συμμετοχή

Με την διεξαγωγή του πανελληνίου πρωταθλήματος ανωμάλου δρόμου που έγινε την Κυριακή στα Τρίκαλα, ολοκληρώθηκε η αγωνιστική περίοδος για το 2023 στον στίβο.

Διεξήχθησαν όλα τα αγωνίσματα και τα πανελλήνια πρωταθλήματα στίβου: Μαραθώνιος, 35 χλμ βάδην, Ανωμάλος, Κλειστός, Ημιμαραθώνιος, Σχολικό πρωτάθλημα Λυκείων, Ορεινού δρόμου, 10.000 χλμ. σε δημόσιο δρόμο, 20 χλμ βάδην, Σκυτάλες, Σύνθετα και φυσικά τα υπόλοιπα αγωνίσματα του πανελληνίου πρωταθλήματος.

Υπήρξε συμμετοχή της Αχαΐας σε όλα τα πρωταθλήματα εκτός του ορεινού.

Διαβάστε στο sportin.gr

 

Πήραν μέρος όλα τα ενεργά σωματεία της Αχαΐας: Πατραϊκός, Aθηνόδωρος, Πέλοπας, Αρίων, ΓΣ Δύμης, Ολυμπιάδα, Εσπερος 2004, Ακρος, Παναχαϊκή, Πατραϊκή Ένωση Στίβου, Κούρος, Aτλας, Αθλόραμα, Φλόγα, Αίολος, Φιλαθλητική Λέσχη Αιγίου, Νίκη.

Το sportin.gr μετά το αφιέρωμα στους Αχαιούς αθλητές που αγωνίστηκαν σε διεθνείς διοργανώσεις το 2002, και τα ρεκόρ που πέτυχαν, παρουσιάζει αναλυτικά όλες τις συμμετοχές Αχαιών στα πανελλήνια πρωταθλήματα στίβου.

Παρουσιάζονται οι θέσεις τους και αναλυτικά οι επιδόσεις τους, πρώτα οι διεθνείς συμμετοχές.

ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΘΝΙΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΒΑΔΗΝ ΑΝΔΡΩΝ
* 18ος Γιάννης Καυκάς (Ολυμπιάδα) στα 35χλμ με 2.40.53.0. στο Ποντεμπράντι της Τσεχίας.

ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΘΝΙΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΒΑΔΗΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
* 19η Σοφία Αλικανιώτη (Εθνικός) στα 35χλμ με 3.09.21 στο Ποντεμπράντι της Τσεχίας.

ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ KYΠΕΛΛΟ ΑΝΩΜΑΛΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΣΥΛΛΟΓΩΝ ΕΦΗΒΩΝ
* 23ος Αλέξανδρος Σκούρτης (Ολυμπιάδα) στα 5,8 χλμ στην Βαλένθια της Ισπανίας.

EΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ NEANΙΔΩΝ
* 16η Μυρτώ Βαλαχά στα 3.000μ. με 10.40.20 στην Ιερουσαλήμ του Ισραήλ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
* 4η Μυρτώ Βαλαχά στα 3.000μ. με 9.35.10 στο Μάριμπορ της Σλοβενίας.

ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΑΔΗΝ ΑΝΔΡΩΝ
* 2ος Γιάννης Καυκάς (Ολυμπιάδα) στα 35 χλμ με ν.α.ρ. στην Αττάλεια της Τουρκίας.
* 3ος Κωνσταντίνος Ντεντόπουλος (Ολυμπιάδα) στα 20 χλμ στην Αττάλεια της Τουρκίας.

ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
* 2η Δέσποινα Μουρτά με την 4Χ400μ. σε 3.33.35
* 10η Δέσποινα Μουρτά στα 400μ. με 54.60.

ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΑΔΗΝ ΠΑΙΔΩΝ
* 2ος Ελισσαίος Μπαρδάκης (Ολυμπιάδα) στα 10 χλμ στην Αττάλεια της Τουρκίας.

ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
* 3η Παναγιώτα Μεντζελοπούλου (Αθηνόδωρος) στα 100μ. εμπ. με 14''.18 στο Σίβας της Τουρκίας.

ΔΙΕΘΝΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΠΑΙΔΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ - ΚΥΠΡΟΥ
* 3ος Γιάννης - Μάριος Μητρόπουλος (Αρίων) στο μήκος με 6.51μ.

ΔΙΕΘΝΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ - ΚΥΠΡΟΥ
* 2η Παναγιώτα Μεντζελοπούλου (Αθηνόδωρος) στα 100μ. εμπ. με. 13.90 (ε.α.)

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΑΝΔΡΩΝ
* 1ος Γιάννης Καυκάς (Ολυμπιάδα) στα 5.000μ. βάδην με 20:42.86.
* 2ος Ηλίας Αργύρης (Ολυμπιάδα - νέος) με την 4Χ400μ. Μικτή Α-Γ σε 3.33.70.
* 2ος Ιωσήφ Ορφανόπουλος (Ολυμπιάδα - νέος) με την 4Χ400μ. Μικτή Α-Γ σε 3.33.70.
* 2ος Κώστας Ντεντόπουλος (Ολυμπιάδα) στα 5.000μ. βάδην με 21:41.41.
* 7ος Ελισσαίος Μπαρδάκης (Ολυμπιάδα - παίδας) στα 5.000μ. βάδην με 23:45.56.
* 8ος Γιάννης Βαρβίας (Πρωταθλητές Κομ. - έφηβος) στο ύψος με 1.99μ. (1ος προκρ. με 1.85μ.)
* 8ος Παναγιώτης Μαλαπάνης (Φλόγα - νέος) στη σφαίρα με 14.91μ. (12ος προκρ. 13.93μ.).
* 10ος Θόδωρος Βλάχος (Πέλοπας - έφηβος) στα 800μ. με 1.59.24. 19ος στα 1.500μ. με 4:09.85.
* 15ος Σπύρος Ιατρόπουλος (Αθηνόδωρος) στα 1.500μ. με 4:07.28.
* 18ος Νίκος Λυμπέρης (Αρίων - έφηβος) στα 3.000μ. με 8.54.59.
* 20ός Δημήτρης Μπούμης (Παναχαϊκή) στα 200μ. με 23.35.
* 21ος Γιάννης Γιαννακόπουλος (Πέλοπας - παίδας) στα 3.000μ. με 8.56.38
* 21ος Άγγελος Ανδρεοσόπουλος (Κούρος - νέος) στο μήκος με 6.39μ.
* 23ος Πολυχρόνης Ιατρόπουλος (Αθηνόδωρος - νέος) στα 400μ. με 51.81.
* 24ος Βαγγέλης Καγκελάρης (Ολυμπιάδα - έφηβος) στα 400μ. με 51.99.
* 33ος Γιώργος Αρτεμάκης (Κούρος - νέος) στα 60μ. με 7.27.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
* 2η Πολύτιμη Μαντά (Ολυμπιάδα) στα 200μ. με 24.78 (3η προκρ. με 24.96). 2η με την 4Χ400μ. Μικτή Α-Γ σε 3.33.70. 5η στα 60μ. 7.64 (6η προκρ, 7.68).
* 2η Δέσποινα Μουρτά (Ολυμπιάδα) στα 400μ. 54.59 (1η προκρ. 56.50). 2η με την 4Χ400μ. Μικτή Α-Γ σε 3.33.70.
* 6η Μυρτώ Βαλαχά (Πέλοπας - κορασίδα) στα 3.000μ. με 10.14.24.
* 6η Στεφανία - Χριστίνα Κωτσοπούλου (Κούρος) στο πένταθλο με 2.998β. (5η στα 800μ. με 2.45.58, 12η στη σφαίρα με 7.14μ., 8η στα 60μ. εμπ. με 9.66, 3η στο μήκος με 5.34μ., 6η στο ύψος με 1.58μ.).
* 6η Δάφνη Ντουλαπτσή Τέιβεν (Κούρος) στο τριπλούν με 12.39μ (12η προκρ. με 11.80μ.).
* 6η Σοφία Αλικανιώτη (Εθνικός ΓΣ) στα 3.000μ. βάδην με 14:09.41.
* 9η Φωτεινή Τσιλιγκιριάν (Κούρος - νεάνιδα) στα 60μ. εμπ. με 9.37 (10η προκρ, με 9.47).
* 10η Χαραλαμπία Ζαχαροπούλου (Ολυμπιάδα - κορασίδα) στα 3.000μ. βάδην με 15:25.23.
* 13η Ευθυμία Μπαϊράμη (Τρίτων Θ.) στα 200μ. με 26.33.
* 18η Ειρήνη Τάνταρου (Πέλοπας - κορασίδα) στα 3.000μ. με 10.52.57.
* 18η Μαρία Κυδωνιάτη (Πέλοπας) στα 200μ. με 26.75.
* 20ή Ηλιάνα Βαλαχά (Πέλοπας - κορασίδα) στα 3.000μ. με 10.58.21.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΑΝΔΡΩΝ
* 1ος Κωνσταντίνος Κουτράκος (Ολυμπιάδα) με την 4Χ400μ. σε 3.16.06. 2ος στα 400μ. εμπ. με 51.67 (1ος στον προκριματικό με 53.07).
* 1ος Ηλίας Αργύρης (Ολυμπιάδα - νέος) με την 4Χ400μ. σε 3.16.06. 4ος στα 800μ. με ν.α.ρ. 1.51.24 (12ος στον προκριματικό με 1.57.00).
* 1ος Ιωσήφ Ορφανόπουλος (Ολυμπιάδα - νέος) με την 4Χ400μ. σε 3.16.06. 7ος στα 400μ. με 49.20 (5ος στον προκριματικό με 48.64).
* 1ος Αλέξανδρος Σκούρτης (Ολυμπιάδα - έφηβος) με την 4Χ400μ. σε 3.16.06. 15ος στα 1.500μ. με 4.05.69.
* 2ος Γιάννης Καυκάς (Ολυμπιάδα) στα 35 χλμ βάδην με ν.α.ρ. 2.53.59. 3ος στα 20 χλμ βάδην με 1.32.20.0
* 2ος Κωνσταντίνος Ντεντόπουλος (Ολυμπιάδα) στα 20 χλμ βάδην με 1.31.48.0. 3ος στα 35 χλμ βάδην με 2.59.07.
* 3ος Γιάννης Βαρβίας (Πρωταθλητές Κομοτηνής - έφηβος) στο ύψος με 2.00μ.
* 4ος Μιχαήλ Καΐπης (Κούρος - νέος) στο ύψος με 1.95μ.
* 6ος Ανδρέας Μπαχός (Αθηνόδωρος) στα 35 χλμ βάδην με ν.α.ρ. 3.11.15. 7ος στα 20 χλμ βάδην με 1.40.05.0.
* 7ος Παναγιώτης Παπακωνσταντίνου (Αθηνόδωρος) στα 5.000μ. με 15.03.46. 9ος στα 10.000μ. με 31.49.04. 10ος στα 10.000μ. ανωμάλου με 31.43. 15ος στον ημιμαραθώνιο με 1.12.36.
* 10ος Παναγιώτης Μαλαπάνης (Φλόγα - νέος) στη σφαίρα με 14.30μ. (8ος στον προκριματικό με 14.63μ.). Άκυρος στον δίσκο.
* 11ος Πολυχρόνης Ιατρόπουλος (Αθηνόδωρος - νέος) στα 400μ. με 49.23. 14ος στα 800μ. με 1.57.53.
* 13ος Δημοσθένης Αδάμου (Ολυμπιάδα - νέος) στα 800μ. με 1.57.52.
* 14ος Γιώργος Ιατρόπουλος (Αθηνόδωρος) στη σφαίρα με 13.75μ.
* 15ος Νίκος Γεωργίου (Αθηνόδωρος - νέος) στα 3.000μ. στιπλ με 10.10.43. 33ος στα 10.000μ. με 37.08.33.
* 15ος Ανδρέας Καλαθενός (Ολυμπιάδα) στα 100μ. με 10.91 (12oς στον προκριματικό με 10.84). 18oς στα 200μ. με 22.22.
* 15ος Αλέξης Αλεξίου (Κούρος) στο τριπλούν με 14.50μ.
* 16ος Θόδωρος Βλάχος (Πέλοπας - έφηβος) στα 800μ. με 1.58.20. 25ος στα 400μ. με 51.10
* 21ος Νίκος Λυμπέρης (Αρίων - έφηβος) στα 5.000μ. με 15.28.00.
* 22ος Ιωάννης - Άγγελος Δάρας (Αθλόραμα - νέος) στα 200μ. με 22.42. 29ος στα 100μ. με 11.08.
* 23ος Μάριος Τσερεντζούλιας (Αθηνόδωρος) στον μαραθώνιο με ν.α.ρ. 2.38'.33''. 25ος στα 5.000μ. με 15.38.71. 28ος στον ημιμαραθώνιο με 1.16.11.
* 24ος Σπύρος Ιατρόπουλος (Αθηνόδωρος) στα 10.000μ. με 33.13.68.
* 30ός Ευάγγελος Καγκελάρης (Ολυμπιάδα - έφηβος) στα 400μ. με 52.04.
* 31ος Χρήστος Παπαδεογεώργος (Πατραϊκός) στον μαραθώνιο με με 2.42'.14''.
* 33ος Ανδρέας Γεωργίου (Αθηνόδωρος - έφηβος) στα 5.000μ. με 16.14.24.
* 36ος Χαρίτων Χαριτωνίδης (Αρίων) στα 10.000μ. ανωμάλου με 35.20. 89ος στον μαραθώνιο με 3.14'.57''.
* 51ος Γιώργος Αρτεμάκης (Κούρος - νέος) στα 100μ. με 11.45.
* 56ος Γιάννης Βασιλείου (Αθηνόδωρος) στον ημιμαραθώνιο με 1.21.04.
* 75ος Δημήτρης Τασόπουλος (Αθηνόδωρος) στον μαραθώνιο με 2.51'.32''.
* 82ος Γιώργος Λιακόπουλος (ΓΣ Δύμης) στον μαραθώνιο με 3.08'.18''.


ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
* 1η Δέσποινα Μουρτά (Ολυμπιάδα) στα 400μ. με 53.98 (1η στον προκριματικό με 55.37). 4η με την 4Χ400μ. σε 3.50.28.
* 3η Σοφία Αλικανιώτη (Εθνικός ΓΣ) στα 35 χλμ βάδην με 3.13.24. 4η στα 20 χλμ βάδην με 1.44.57.0.
* 4η Πολυτίμη Μαντά (Ολυμπιάδα) με την 4Χ400μ. σε 3.50.28. 8η στα 200μ. με 24.45 (10η στον προκριματικό με 24.73). 10η στα 100μ. με 12.07 (8η στον προκριματικό με 11.93).
* 4η Αναστασία Καρέλα (Ολυμπιάδα - νεάνιδα) με την 4Χ400μ. σε 3.50.28. 13η στα 400μ. με 1.00.61.
* 4η Ζωή Μαρία Βουλογεώργου (Ολυμπιάδα - νεάνιδα) με την 4Χ400μ. σε 3.50.28.
* 6η Δάφνη Ντουλαπτσή - Τέιβεν (Κούρος) στο τριπλούν με 12.63μ. (7η στον προκριματικό με 12.08μ.). 20ή στο μήκος με 5.35μ.
* 6η Φωτεινή Μπαντούνα (Ολυμπιάδα) στα 20 χλμ βάδην με 2.10.26.0.
* 10η Μαρία Ασπρομάλλη (Άτλας - νέα) στο ακόντιο με 40.06μ. (10η στον προκριματικό με 41.52μ.).
* 11η Έμμη Σάπιου (Αθηνόδωρος) στον μαραθώνιο με 3.04'.08''. 13η στα 10.000μ. με 40.35.09. 15η στον ημιμαραθώνιο με 1.28.57.
* 12η Μαρία Κυδωνιάτη (Πέλοπας) στα 400μ. εμπ. με 1.08.61.
* 14η Ζωή Ντουλαπτσή - Τέιβεν (Κούρος - νέα) στο ακόντιο με 37.34μ.
* 15η Μαριάνθη Βυθούλκα (Πέλοπας - νεάνιδα) στα 5.000μ. με 18.02.03.
* 15η Μαρία Κυδωνιάτη (Πέλοπας) στα 400μ. με 1.01.17.
* 16η Ιωάννα Κατσαΐτη (Κούρος - νεάνιδα) στα 800μ. με 2.23.77.
* 19η Μαρία - Ελένη Κεπενού (Πέλοπας - νέα) στα 10.000μ. με 45.01.18.
* 20ή Χαρίκλεια Σπαράκη (Κούρος - νέα) στα 1.500μ. με 5.13.01.
* 26η Φωτεινή Τσιλιγγιριάν (Κούρος - νεάνιδα) στα 100μ. εμπ. με 16.06.
* 27η Ειρήνη Μπάφα (Αθλόραμα) στα 100μ. με 12.72. 28η στα 200μ. με 26.55.
* 36η Μαρία Τσίρου (Πέλοπας) στον μαραθώνιο με 3.41΄.00''.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ (Κ23)
* 1ος Αλέξανδρος Σκούρτης (Ολυμπιάδα - έφηβος) στα 4Χ400μ. με 3.16.41. 12ος στα 1.500μ. με 4.05.69.
* 1ος Βαγγέλης Καγκελάρης (Ολυμπιάδα - έφηβος) στα 4Χ400μ. με 3.16.41. 20ός στα 400μ. με 52.04.
* 1ος Ηλίας Αργύρης (Ολυμπιάδα) στα 4Χ400μ. με 3.16.41. 3ος στα 800μ. με 1.51.24 (7ος στον προκριματικό με 1.57.00).
* 1ος Ιωσήφ Ορφανόπουλος (Ολυμπιάδα) στα 4Χ400μ. με 3.16.41. 4ος στα 400μ. με 49.20 (5ος στον προκριματικό με 48.64).
* 2ος Γιάννης Βαρβίας (Πρωταθλητές Κομοτηνής - έφηβος) στο ύψος με 2.00μ.
* 3ος Ανδρέας Μπαχός (Αθηνόδωρος) στα 20 χλμ βάδην με 1.40.05.0.
* 3ος Μιχαήλ Καΐπης (Κούρος) στο ύψος με 1.95μ.
* 6ος Πολυχρόνης Ιατρόπουλος (Αθηνόδωρος) στα 400μ. με 49.23. 9ος στα 800μ. με 1.57.53.
* 7ος Νίκος Λυμπέρης (Αρίων - έφηβος) στα 10.000μ. με 32.35.16. 12ος στα 5.000μ. με 15.28.00.
* 7ος Παναγιώτης Μαλαπάνης (Φλόγα) στη σφαίρα με 14.30μ. (5ος στον προκριματικό με 14.63μ.). Άκυρος στον δίσκο.
* 8ος Νίκος Γεωργίου (Αθηνόδωρος) στα 3.000μ. στιπλ με 10.10.43. 12ος στα 10.000μ. με 37.08.33. 22ος στα 8.000μ. ανωμάλου με 27.12.
* 8ος Δημοσθένης Αδάμου (Ολυμπιάδα) στα 800μ. με 1.57.52. 26ος στα 8.000μ. ανωμάλου με 28.12.
* 11ος Θόδωρος Βλάχος (Πέλοπας - έφηβος) στα 800μ. με 1.58.20. 16ος στα 400μ. με 51.10.
* 13ος Ιωάννης - Άγγελος Δάρας (Αθλόραμα) στα 200μ. με 22.42. 15ος στα 100μ. με 11.08.
* 19ος Ανδρέας Γεωργίου (Αθηνόδωρος - έφηβος) στα 5.000μ. με 16.14.24.
* 33ος Γιώργος Αρτεμάκης (Κούρος) στα 100μ. με 11.45.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Κ23)
* 2η Μαριάνθη Βυθούλκα (Πέλοπας - νεάνιδα) στα 10.000μ. με 35.27.56. 5η στα 5.000μ. με 18.02.03
* 6η Αναστασία Καρέλα (Ολυμπιάδα - νεάνιδα) στα 400μ. με 1.00.61.
* 7η Μαρία Ασπρομάλλη (Άτλας) στο ακόντιο με 40.06μ. (6η στον προκριματικό με 41.52μ.).
* 10η Ζωή Ντουλαπτσή - Τέιβεν (Κούρος) στο ακόντιο με 37.34μ.
* 10η Μαρία - Ελένη Κεπενού (Πέλοπας) στα 10.000μ. με 45.01.18. 17η στα 6.000μ. ανωμάλου με 28.50.
* 13η Ιωάννα Κατσαΐτη (Κούρος - νεάνιδα) στα 800μ. με 2.23.77.
* 14η Χαρίκλεια Σπαράκη Κούρος) στα 1.500μ. με 5.13.01.
* 19η Φωτεινή Τσιλιγγιριάν (Κούρος - νεάνιδα) στα 100μ. εμπ. με 16.06.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΕΦΗΒΩΝ (Κ20)
* 1ος Αλέξανδρος Σκούρτης (Ολυμπιάδα) στα 800μ. με 1.54.13 (5ος στον προκριματικό με 1.57.23). 5ος με την 4Χ400μ. σε 3.30.18.
* 2ος Ελισσαίος Μπαρδάκης (Ολυμπιάδα - παίδας) στα 10.000μ. βάδην με 47.54.59.
* 3ος Γιάννης Γιαννακόπουλος (Πέλοπας - παίδας) στα 5.000μ. με 16.14.40. 13ος στα 3.000μ. με 9.24.75.
* 3ος Γιάννης Βαρβίας (ΠΑΣ Κομοτηνής) στο ύψος με 1.99μ.
* 4ος Θόδωρος Μπιλιανός (Πέλοπας - παίδας) στα 3.000μ. στιπλ με 9.56.58. 12ος με την 4Χ400μ. σε 3.36.37.
* 4ος Γιώργος Καυκαλιάς (Ολυμπιάδα) στα 10.000μ. βάδην με 1.00.18.45.
* 5ος Γιώργος Ζαρκαδάκης (Ολυμπιάδα - παίδας) με την 4Χ400μ. σε 3.30.18.
* 5ος Βαγγέλης Καγκελάρης (Ολυμπιάδα) με την 4Χ400μ. σε 3.30.18. 7oς στα 400μ. με 51.54 (8ος στον προκριματικό με 51.42).
* 5ος Θοδωρής Βλάχος (Πέλοπας) στα 800μ. με 1.56.06 (6ος στον προκριματικό με 1.57.40). 11ος στα 6.000μ. ανωμάλου με 19.40. 12ος με την 4Χ400μ. σε σε 3.36.37.
* 5ος Κωνσταντίνος Γκοτσόπουλος (Αρίων) στη σφαίρα με 14.85μ.
* 5ος Αλέξανδρος Καγκελάρης (Ολυμπιάδα) με την 4Χ400μ. σε 3.30.18.
* 9ος Ανδρέας Γεωργίου (Αθηνόδωρος) στα 6.000μ. ανωμάλου με 19.05.
* 10ος Νίκος Λυμπέρης (Αρίων) στα 6.000μ. ανωμάλου με 19.26. Εγκατέλειψε στα 5.000μ.
* 11ος Νίκος Νικολακόπουλος (Αθηνόδωρος - παίδας) στα 3.000μ. με. 9.21.55.
* 12ος Νίκος Μπιλιανός (Πέλοπας - παίδας) με την 4Χ400μ. σε σε 3.36.37. 17ος στα 1.500μ. με 4.17.49.
* 12ος Νίκος Βαρβατσούλης (Πέλοπας - παίδας) με την 4Χ400μ. σε 3.36.37.
* 16ος Γιάννης - Μάριος Μητρόπουλος (Κούρος - παίδας) στο μήκος με 6.37μ.
* 18oς Θανάσης Βασιλείου (Αθηνόδωρος - παίδας) στα 400μ. με 56.96.
* 20ός Φώτης Θεοδωρακόπουλος (Αθηνόδωρος - παίδας) στα 1.500μ. 4.20.41.
* 27ος Ιωάννης Ανεστόπουλος (Ολυμπιάδα) στα 3.000μ. ανωμάλου με 21.26.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ (Κ20)
* 1η Μαριάνθη Βυθούλκα (Πέλοπας) στα 5.000μ. με 17.44.71. 1η στα 4.000μ. ανωμάλου με 13.21. 3η στα 3.000μ. με 10.09.54.
* 1η Παναγιώτα Μεντζελοπούλου (Αθηνόδωρος - κορασίδα) στα 100μ. εμπ. με 14.40. 4η με την 4Χ400μ. σε 4.07.85.
* 2η Καλλιόπη Παπανδρεοπούλου (Κούρος) στο ύψος με 1.64μ. 5η στο έπταθλο με 3.551β. (17.09 στα 100μ. εμπ., 1,64μ. στο ύψος, 8.51μ. στη σφαίρα, 29.26 στα 200μ., 4.84μ. στο μήκος, 22.51μ. στο ακόντιο, 3.00.25 στα 800μ.).
* 4η Χαραλαμπία Ζαχαροπούλου (Ολυμπιάδα - κορασίδα) στα 10.000μ. βάδην με 59.10.12.
* 4η Ιωάννα Τσιώρη (Αθηνόδωρος - κορασίδα) με την 4Χ400μ. σε 4.07.85.
* 4η Χρυσούλα Παπαπέτρου (Αθηνόδωρος - κορασίδα) με την 4Χ400μ. σε 4.07.85.
* 4η Μαρίνα Λαμπίρη (Αθηνόδωρος - κορασίδα) με την 4Χ400μ. σε 4.07.85.
* 6η Ειρήνη Τάνταρου (Πέλοπας - κορασίδα) στα 1.500μ. με 4.42.75. 7η με την 4Χ400μ. σε 4.18.45.
* 7η Μυρτώ Βαλαχά (Πέλοπας - κορασίδα) με την 4Χ400μ. σε 4.18.45. 8η στα 3.000μ. με 10.52.41.
* 7η Ηλιάνα Βαλαχά (Πέλοπας - κορασίδα) με την 4Χ400μ. σε 4.18.45. 12η στα 1.500μ. με 4.55.42.
* 7η Νικολία Πολυδωροπούλου (Πέλοπας - κορασίδα) με την 4Χ400μ. σε 4.18.45. 23η στα 1.500μ. με 5.38.42.
* 8η Αναστασία Καρέλα (Ολυμπιάδα) στα 200μ. με 26.15 (6η στον προκριματικό με 26.18).
* 9η Αλεξία Λουλούδη (Πέλοπας - κορασίδα) στα 5.000μ. με 19.09.57. 10η στα 3.000μ. με. 10.56.58.
* 9η Αδαμαντία Σερεμέτη (Ολυμπιάδα - κορασίδα) στα 3.000μ. με. 10.56.58.
* 11η Ευγενία Βαρβία (Αθηνόδωρος - κορασίδα) στα 800μ. με 2.25.42 (10η στον προκριματικό με 2.24.07). 14η στα 1.500μ. με 4.56.30.
* 13η Φωτεινή Πολυδωροπούλου (Πέλοπας) στα 4.000μ. ανωμάλου με 15.15.
* 16η Ζωή Λαζαράκη (Πέλοπας) στα 5.000μ. με 20.21.84. 19η στα 4.000μ. ανωμάλου με 16.11.
* 18η Λυδία Σταυροπούλου (Αρίων - κορασίδα) στα 1.500μ. με 5.10.20.
* 18η Ιωάννα Κατσαΐτη (Κούρος) στα 800μ. με 2.31.64.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΑΙΔΩΝ (Κ18)
* 1ος Ελισσαίος Μπαρδάκης (Ολυμπιάδα) στα 10.000μ. βάδην με 51.30.45.
* 4ος Γιάννης Γιαννακόπουλος (Πέλοπας) στα 1.500μ. με 4.07.94. 7ος στα 3.000μ. με 9.01.21. 7ος στα 4.000μ. ανωμάλου με 12.31.
* 4ος Γιάννης - Μάριος Μητρόπουλος (Αρίων) στο μήκος με 6.83μ. ισόβαθμος με τον 3ο, υστέρησε στη 2η καλύτερη προσπάθεια (5ος στον προκριματικό με 6.69μ. +2.04μ.).
* 7ος Θόδωρος Μπιλιανός (Πέλοπας) στα 2.000μ. στιπλ με 6.26.93. 9ος με την 4χ400μ. σε 3.35.57. 24ος στα 4.000μ. ανωμάλου με 13.13.
* 8ος Φίλιππος Χριστόπουλος (Αρίων - παμπαίδας Α') στα 800μ. με 1.59.76 (6ος στον προκριματικό με 1.59.83).
* 9ος Νίκος Μπιλιανός (Πέλοπας) με την 4χ400μ. σε 3.35.57. 12ος στα 4.000μ. ανωμάλου με 12.40. 34ος στα 1.500μ. με 4.41.86.
* 9ος Νίκος Βαρβατσούλης (Πέλοπας) με την 4χ400μ. σε 3.35.57. 33ος στα 800μ. με 2.06.62.
* 9ος Αργύρης Απόκης (Πέλοπας) με την 4χ400μ. σε 3.35.57.
* 10ος Γιώργος Ζαρκαδάκης (Ολυμπιάδα) στα 2.000μ. στιπλ με 6.41.81.
* 15ος Νίκος Νικολακόπουλος (Αθηνόδωρος) στα 3.000μ. με 9.27.45. 20ός με την 4Χ400μ. σε 3.46.10. 25ος στα 4.000μ. ανωμάλου με 13.16.
* 17ος Φώτης Θεδωρακόπουλος (Αθηνόδωρος) στα 1.500μ. με 4.20.18. 20ός με την 4Χ400μ. σε 3.46.10. 22ος στα 4.000μ. ανωμάλου με 13.09.
* 18ος Κώστας Γαλάνης (Αθλόραμα) στη σφαίρα με 12.50μ.
* 19ος Αλέξανδρος Σταυρόπουλος (Πέλοπας - παμπαίδας Α') στα 3.000μ. με 9.36.12.
* 20ός Νεκτάριος Παππάς (Αθηνόδωρος - παμπαίδας Α') με την 4Χ400μ. σε 3.46.10. 24ος με την 4Χ100μ. σε 47.83.
* 20ός Θανάσης Βασιλείου (Αθηνόδωρος) με την 4Χ400μ. σε 3.46.10. 28ος στα 400μ. με 56.97.
* 24ος Αλέξανδρος Μεντζελόπουλος (Αθηνόδωρος - παμπαίδας Α') με την 4Χ100μ. σε 47.83.
* 24ος Αναστάσιος Σκαπετοράχης (Αθηνόδωρος - παμπαίδας Α') με την 4Χ100μ. σε 47.83.
* 24ος Αναστάσιος Καρανικόλας (Αθηνόδωρος - παμπαίδας Α') με την 4Χ100μ. σε 47.83.
* 25ος Βασίλης Στολάκης (Κούρος - παμπαίδας Α') στο μήκος με 6.14μ.
* 25ος Διονύσης Γκούμας (Αρίων) στο ύψος με 1.70μ.
* 19ος Αλέξανδρος Σταυρόπουλος (Πέλοπας - παμπαίδας Α') στα 3.000μ. με 9.36.12.
* 36ος Ευθύμης Σταυρόπουλος (Έσπερος - παμπαίδας Α') στα 3.000μ. με 10.23.74.
* 39ος Αντώνης Νιφόρας (Έσπερος) στα 3.000μ. με 10.34.14.
* 39ος Φίλιππος Κωστόπουλος (Αίολος - παμπαίδας Α') στο μήκος με 5.37μ.
* 40ός Νίκος Δημόπουλος (Ολυμπιάδα - παμπαίδας Α') στα 800μ. με 2.10.19.
* 40ός Παναγιώτης Κατσίκης (Ολυμπιάδα - παμπαίδας Α') στα 3.000μ. με 10.46.36.
* 46ος Γιώργος Δούμας (Άκρος) στα 100μ. με 12.02.
* 58ος Σπύρος Γαλάνης (Φλόγα) στα 4.000μ. ανωμάλου με 14.28μ.
* 59ος Νίκος - Άγγελος Παυλόπουλος (Κούρος - παμπαίδας Α') στα 100μ. με 12.33.
* 63ος Θανάσης Κανελλακόπουλος (Φλόγα - παμπαίδας Α') στα 100μ. με 12.53.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (Κ18)
* 1η Μυρτώ Βαλαχά (Πέλοπας) στα 3.000μ. με 10.18.47. 2η στα 1.500μ. με 4.38.75. 2η στα 3.000μ. ανωμάλου με 10.05.
* 1η Παναγιώτα Μεντζελοπούλου (Αθηνόδωρος) στα 100μ. εμπ. με 14.12 (1η στον προκριματικό με 14.07). 2η με την 4Χ400μ. σε 4.02.71.
* 2η Κωνσταντίνα Κουνινιώτη (Αθηνόδωρος - παγκορασίδα Α') με την 4Χ400μ. σε 4.02.71. 43η στα 400μ. με 1.04.36.
* 2η Μαρίνα Λαμπίρη (Αθηνόδωρος) με την 4Χ400μ. σε 4.02.71. 10η στα 400μ. με 1.00.51 (13η στον προκριματικό με 1.00.98).
* 2η Χρυσούλα Παπαπέτρου (Αθηνόδωρος) με την 4Χ400μ. σε 4.02.71. 41η στα 400μ. με 1.03.93.
* 4η Χαραλαμπία Ζαχαροπούλου (Ολυμπιάδα) στα 5.000μ. βάδην με 27.05.31.
* 5η Ηλιάνα Βαλαχά (Πέλοπας) στα 3.000μ. ανωμάλου με 10.05. 7η στα 1.500μ. με 4.45.60. 10η στα 800μ. με 2.21.50 (12η στον προκριματικό με 2.22.87).
* 7η Ειρήνη Τάνταρου (Πέλοπας) στα 3.000μ. ανωμάλου με 10.37. 9η στα 1.500μ. με 4.47.76. 14η στα 3.000μ. με 10.56.15.
* 8η Αδαμαντία Σερεμέτη (Ολυμπιάδα) στα 3.000μ. με 10.41.69. 15η στα 3.000μ. ανωμάλου με 10.56. 27η με την 4Χ400μ. σε 4.38.28.
* 8η Ασημίνα Σκαπετοράχη (Αθηνόδωρος) στα 2.000μ. στιπλ με 7.54.00.
* 9η Μαρία Σαββοπούλου (Ολυμπιάδα - παγκορασίδα Α') στα 5.000μ. βάδην με 29.03.06.
* 10η Δέσποινα - Ευθαλία Λεκατσά (Αρίων) στα 2.000μ. στιπλ με 7.56.12. 30ή στα 3.000μ. ανωμάλου με 11.48.
* 11η Άννα Μποδιώτη (Αθηνόδωρος - παγκορασίδα Α') στα 3.000μ. με 10.47.07.
* 12η Αποστολία Φραντζή (Αρίων - παγκορασίδα Α') στα 3.000μ. με 10.51.84. 18η με την 4Χ400μ. σε 4.20.79.
* 12η Ευγενία Βαρβία (Αθηνόδωρος) στα 1.500μ. με 4.51.30. 14η στα 3.000μ. ανωμάλου με 10.55. 15η στα 800μ. με 2.23.81.
* 13η Αλεξία Λουλούδη (Πέλοπας) στα 3.000μ. με 10.53.99.
* 14η Αδαμαντία Καμαρού (Άκρος - παγκορασίδα Α') στα 400μ. με 1.01.41 (16η στον προκριματικό με 1.01.36).
* 15η Λυδία Σταυροπούλου (Αρίων) στα 1.500μ. με 4.56.84. 16η στα 3.000μ. ανωμάλου με 10.59. 18η με την 4Χ400μ. σε 4.20.79.
* 15η Σοφία Παναγιωτοπούλου (Άκρος) στα 3.000μ. με 11.01.51. 18η στα 3.000μ. ανωμάλου με 11.12. 19η στα 1.500μ. με 5.02.36.
* 18η Ραφαέλα - Αρετή Ανετοπούλου (Αρίων) με την 4Χ400μ. σε 4.20.79.
* 18η Νεφέλη - Ευθυμία Ντζουμάνη (Αρίων) με την 4Χ400μ. σε 4.20.79.
* 24η Νικολία Πολυδωροπούλου (Πέλοπας) στα 3.000μ. ανωμάλου με 11.25. 27η στα 1.500μ. με 5.21.17. 31η στα 800μ. με 2.35.19.
* 24η Θάλεια Βίλλιου (Αθηνόδωρος) στο ακόντιο με 29.93μ.
* 25η Αναστασία Χιώτη (Ολυμπιάδα - παγκορασίδα Α') με την 4Χ100μ. σε 51.85. 50ή στα 200μ. με 27.57.
* 25η Αγγελική Τριανταφύλλη (Ολυμπιάδα - παγκορασίδα Α') με την 4Χ100μ. σε 51.85. 62η στα 200μ. με 27.95.
* 25η Μαρία - Ζωή Κονδύλη (Ολυμπιάδα - παγκορασίδα Α') με την 4Χ100μ. σε 51.85.
* 25η Ελένη Στασινού (Κούρος) στα 400μ. εμπ. με 1.15.77.
* 25η Μελιτίνη Παλάρμα (Ολυμπιάδα) με την 4Χ100μ. σε 51.85.
* 27η Δήμητρα Λόη (Ολυμπιάδα - παγκορασίδα Α') στα 800μ. με 2.31.32. 27η με την 4Χ400μ. σε 4.38.28.
* 27η Διονυσία Μουζάκη (Ολυμπιάδα) με την 4Χ400μ. σε 4.38.28.
* 27η Ελένη Μουζάκη (Ολυμπιάδα) με την 4Χ400μ. σε 4.38.28.
* 27η Ζωή Δούμπα (Πατραϊκή) στο τριπλούν με 10.66μ. 51η στο μήκος με 4.69μ.
* 28η Ευγενία Ρουμελιώτη (Πέλοπας - παγκορασίδα Α') στα 1.500μ. με 5.31.49.
* 28η Ισαβέλλα Αναγνωστοπούλου (Κούρος - παγκορασίδα Α') στα 100μ. εμπ. με 16.19.
* 29η Αμαλία Αρβανίτη (Πατραϊκή) στη σφαίρα με 10.36μ.
* 34η Αναστασία - Σμάρα Γαλάνη (Αθλόραμα - παγκορασίδα Α') στη σφαίρα με 9.18μ.
* 40ή Αγγελική Αγγελάτου (Πέλοπας) στα 3.000μ. ανωμάλου με 12.15.
* 41η Αφροδίτη Καράμπελα (Κούρος - παγκορασίδα Α') στα 800μ. με 246.62.
* 50ή Μαρία Φωτοπούλου (Άκρος) στα 100μ. με 13.16.
* 52η Ελένη Μπιλιανού (Πέλοπας) στα 3.000μ. ανωμάλου με 13.21.
* 53η Αρετή Δελέγκου (Φλόγα) στα 3.000μ. ανωμάλου με 13.38.
* 54η Φαιναρέτη Στάμα - Καλλιπολίτη (Φιλαθλητική) στο μήκος με 4.58μ.
* 56η Ασημούλα Καρλή - Κέννεντυ (Έσπερος - παγκορασίδα Α') στα 200μ. με 27.81.
* 75η Βάια Σμπόρα (Παναχαϊκή) στα 100μ. με 13.84. 75η στα 200μ. με 29.60.
* 79η Μαρία Λαμπροπούλου (Κούρος) στα 100μ. με 13.97.
* 80ή Αλεξάνδρα - Μαρία Περιστέρη (Φλόγα) στα 100μ. με 14.11.
* Άκυρη Ευσταθία Πολίτη (Αίολος) στο επί κοντώ στο 2.80μ.
* Άκυρη Αθανασία Φλώρου (Αίολος - παγκορασίδα Α') στο επί κοντώ στο 2.60μ.
* Εγκατέλειψε Ελένη - Διονυσία Νικολακοπούλου (Αθηνόδωρος - παγκορασίδα Α') στα 1.500μ.
* Εγκατέλειψε Μαρία - Ελένη Νικολακοπούλου (Έσπερος - παγκορασίδα Α') στα 1.500μ.
* Εγκατέλειψε Παναγιώτα Ζαρκαδάκη (Ολυμπιάδα - παγκορασίδα Α') στα 3.000μ.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α' (Κ16)
* 2ος Φίλιππος Χριστόπουλος (Αρίων) στα 3.000μ. ανωμάλου με 9.07.
* 7ος Βασίλης Στολάκης (Κούρος) στο όκταθλο με νέο ρεκόρ Αχαΐας (1η καταγραφή) με 5.032β. (10.09 στα 80μ., 5.76μ. στο μήκος, 10.34μ. στη σφαίρα, 1.71μ. στο ύψος, 15.06 στα 100μ. εμπ., 27.82 στον δίσκο, 22.82μ. στον ακοντισμό, 3.07.39 στα 1.000μ.).
* 13ος Αλέξανδρος Σταυρόπουλος (Πέλοπας) στα 3.000μ. ανωμάλου με 9.36.
* 18ος Αργύρης Απόκης (Πέλοπας) στα 3.000μ. ανωμάλου με 9.42.
* 46ος Δημήτρης Σααμπέτης (Πέλοπας) στα 3.000μ. ανωμάλου με 10.10.
* 49ος Ευθύμης Σταυρόπουλος (Εσπερος 2004) στα 3.000μ. ανωμάλου με 10.14.
* 64ος Αλκιβιάδης Γιαννακόπουλος (Πέλοπας) στα 3.000μ. ανωμάλου με 10.24.
* 73ος Σπύρος-Νίκος Ανετόπουλος (Αρίων) στα 3.000μ. ανωμάλου με 10.41.
* 76ος Νίκος Δημόπουλος (Ολυμπιάδα) στα 3.000μ. ανωμάλου με 10.42.
* 88ος Κωνσταντίνος Κατσίκης (Ολυμπιάδα) στα 3.000μ. ανωμάλου με 11.04.
* 110ος Κωνσταντίνος Μπακούρος (Πέλοπας) στα 3.000μ. ανωμάλου 11.56.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α' (Κ16)
* 5η Ισαβέλλα Αναγνωστοπούλου (Κούρος) στο έξαθλο με 4.052β. (12.76 στα 800μ., 4.90μ. στο μήκος, 8.97μ. στη σφαίρα, 1.49μ. στο ύψος, 15.90μ. στο ακόντιο, 1.51.82 στα 600μ.).
* 6η Μαρία-Ελένη Νικολακοπούλου (Εσπερος 2004) στα 2.000μ. ανωμάλου με 6.52.
* 12η Αποστολία Φραντζή (Αρίων) στα 2.000μ. ανωμάλου με 6.59.
* 24η Πηνελόπη Τσιντώνη (Εσπερος 2004) στα 2.000μ. ανωμάλου με 7.19.
* 27η Άννα Μποδιώτη (Αθηνόδωρος - παγκορασίδα Α') στα 2.000μ. ανωμάλου με 7.21.
* 30ή Δήμητρα Λόη (Ολυμπιάδα - παγκορασίδα Α') στα 2.000μ. ανωμάλου με 7.23.
* 35η Μαρία-Ειρήνη Τσαφταροπούλου (Πέλοπας) στα 2.000μ. ανωμάλου με 7.25.
* 42η Ευγενία Ρουμελιώτη (Πέλοπας - παγκορασίδα Α') στα 2.000μ. ανωμάλου με 7.29.
* 43η Μαρία-Ρόζα Καλογερη (Άκρος) στα 2.000μ. ανωμάλου με 7.29.
* 56η Κωνσταντίνα Σταυροπούλου (Εσπερος 2004) στα 2.000μ. ανωμάλου με 7.43.
* 70ή Παναγιώτα Ζαρκαδάκη (Ολυμπιάδα - παγκορασίδα Α') στα 2.000μ. ανωμάλου με 7.52.
* 67η Ελένη-Διονυσία Νικολακοπούλου (Αθηνόδωρος) στα 2.000μ. ανωμάλου με 7.49.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΟΤΙΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α' (Κ16)
150μ. (προκριματικός γ΄): Θανάσης Κανελλακόπουλος (Φλόγα) 4η θέση με 18.97
300μ. με εμπόδια (τελικός α΄): Νίκος Κατσικογιαννης (Αίολος) 4η θέση με 45.68
300μ. με εμπόδια (τελικός α΄): Θεμιστοκλής Ζαχαρόπουλος (Ολυμπιάδα) 5η θέση με 46.90
Τετραπλό άλμα (τελικός): Μάριος Αφαλωνιάτης (Κούρος) 10η θέση με 14.09
Τετραπλό άλμα (τελικός): Παναγιώτης Βαρβιτσιώτης (Φλόγα) 11η θέση με 14.01
1000μ. (τελικός α΄): Ιωάννης Καρακάσης (Πέλοπας) 11η θέση με 3:03.18
1000μ. (τελικός α΄): Σωτήρης Καριωτέλης (Ακρος) 15η θέση με 3:15.59
1000μ. (τελικός β΄): Φίλιππος Χριστόπουλος (Αρίων) 1η θέση με 2:37.42
1000μ. (τελικός β΄): Νίκος Δημόπουλος (Ολυμπιάδα) 11η θέση με 2:53.93
2000μ. (τελικός α΄): Αλκιβιάδης Γιαννακόπουλος (Πέλοπας) 2η θέση με 6:36.76
2000μ. (τελικός α΄): Απόστολος Μανέτας (Εσπερος 2004) 8η θέση με 6:54.62
2000μ. (τελικός α΄): Ευθύμης Σταυρόπουλος (Εσπερος 2004) 9η θέση με 6.36
2000μ. (τελικός α΄): Κωνσταντίνος Κατσίκης (Ολυμπιάδα) 10η θέση με 7:22.96
2000μ. (τελικός β΄): Αλέξανδρος Σταυρόπουλος (Πέλοπας) 1η θέση με 6:12.59
80μ. (προκριματικός α΄): Νίκος-Αγγελος Παυλόπουλος (Κούρος) 2η θέση με 9.95
Αλμα εις μήκος (προκριματικά): Βασίλης Στολάκης (Κούρος) 9η θέση με 5.87
80μ. (τελικός α΄): Νίκος-Αγγελος Παυλόπουλος (Κούρος) 6η θέση με 9.93
Αλμα εις ύψος (τελικός): Μάριος Αφαλωνιάτης (Κούρος) 9η θέση με 1.64.
Αλμα εις μήκος (τελικός): Βασίλης Στολάκης (Κούρος) 7η θέση με 6.05
600μ. (τελικός β΄): Αργύρης Απόκης (Πέλοπας) 5η θέση με 1:31.39
600μ. (τελικός β΄): Δημήτρης Τσάκωνας (Εσπερος 2004) 14η θέση με 1:36.22
2000μ. με εμπόδια (τελικός): Σπύρος-Νίκος Ανετόπουλος (Αρίων) 9η θέση με 7:03.92
4×80μ. (τελικός α΄): Αθηνόδωρος (Αλέκος Μεντζελόπουλος, Νεκτάριος Παππάς, Αναστάσιος Σκαπετοράχης, Αναστάσιος Καρανικόλας) 5η θέση με 38.10
4×200μ. Μικτή (τελικός δ΄): Εσπερος 2004 (Ευθύμιος Σταυρόπουλος, Ασημούλα Καρλή - Κένεντι, Μαρία-Ελένη Νικολακοπούλου, Δημήτρης Τσάκωνας) 32η θέση με 1:51.47
4×200μ. Μικτή (τελικός ε΄): Αθηνόδωρος (Νεκτάριος Παππάς, Κωνσταντίνα Κουνινιώτη, Ελένη Νικολακοπούλου, Αναστάσιος Σκεπατοράχης) 28η θέση με 1:49.59

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΟΤΙΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α' (Κ16)
150μ. (προκριματικός α΄): Ολγα Λοτσάρη (Φλόγα) 6η θέση με 21.83
150μ. (προκριματικός γ΄): Αναστασία Χιώτη (Ολυμπιάδα) 2η θέση με 20.25
150μ. (προκριματικός ε΄): Αγγελική Τριανταφύλλη (Ολυμπιάδα) 5η θέση με 21.22
Δισκοβολία (τελικός): Δήμητρα-Κασσάνδρα Ραυτοπούλου (Αθηνόδωρος) 13η θέση με 19.82
300μ. (τελικός β΄): Δέσποινα Ποταμούση (Πέλοπας) 7η θέση με 49.17
300μ. (τελικός δ΄): Κωνσταντίνα Κουνινιώτη (Αθηνόδωρος) 2η θέση με 45.41
300μ. (τελικός ε΄): Αθανασία Οικονομοπούλου (Κούρος) 2η θέση με 44.15
300μ. (τελικός ε΄): Ασημούλα Καρλή-Κένεντυ (Εσπερος 2004) 7η θέση με 46.87
300μ. (τελικός στ΄): Αδαμαντία Καμαρου (Ακρος) 2η θέση με 41.77
1000μ. (τελικός α΄): Μαρία-Ειρήνη Τσαφταροπούλου (Πέλοπας) 5η θέση με 3:29.80
1000μ. (τελικός α΄): Κωνσταντίνα Σταυροπούλου (Εσπερος 2004) 6η θέση με 3:31.15
1000μ. (τελικός α΄): Αγάπη Σκαπετοράχη (Αθηνόδωρος) 9η με 3:33.73
1000μ. (τελικός β΄): Καλλιόπη Πλατανίτη (Πέλοπας) 6η θέση με 3:23.97
1000μ. (τελικός β΄): Ελένη-Διονυσία Νικολακοπούλου (Αθηνόδωρος) 8η θέση με 3:25.11
1000μ. (τελικός β΄): Μαρία-Ρόζα Καλογερη (Άκρος) 10η θέση με 3:25.65
1000μ. (τελικός β΄): Πηνελόπη Τσιντώνη (Εσπερος 2004) 12η θέση με 3:27.40
1000μ. (τελικός γ΄): Δήμητρα Λόη (Ολυμπιάδα) 7η θέση με 3:14.37
1000μ. (τελικός γ΄): Ανθή Αγγελάτου (Πέλοπας) 11η θέση με 3:16.19
1000μ. (τελικός γ΄): Χρυσούλα Νιάχου (Κούρος) 13η θέση με 3:16.29
2000μ. (τελικός α΄): Ευγενία Ρουμελιώτη (Πέλοπας) 6η θέση με 7:38.69
2000μ. (τελικός β΄): Αποστολία Φραντζή (Αρίων) 3η θέση με 6:50.54
2000μ. (τελικός β΄): Παναγιώτα Ζαρκαδάκη (Ολυμπιάδα) 4η θέση με 6:54.32
2000μ. (τελικός β΄): Αννα Μποδιώτη (Αθηνόδωρος) 6η θέση με 7:01.87
3000μ. βάδην (τελικός): Μαρία Μακρή (Ολυμπιάδα) 2η θέση με 16:29.21.
3000μ. βάδην (τελικός): Μαρία Σαββοπούλου (Ολυμπιάδα) 4η θέση με 16:44.91
3000μ. βάδην (τελικός): Γιασεμή Κωστούλα (Κούρος) 7η θέση με 17:49.50
3000μ. βάδην (τελικός): Αννέτα Κωστάκη (Ολυμπιάδα) 8η θέση με 18:05.01
3000μ. βάδην (τελικός): Βικτωρία Τσάνη (Εσπερος 2004) 9η θέση με 19:03.69.
80μ. με εμπόδια (προκριματικός β΄): Ισαβέλλα Αναγνωστοπούλου (Κούρος) 1η θέση με 12.66
80μ. (προκριματικός β΄): Γεωργία Σταθοπούλου (Ολυμπιάδα) 1η θέση με 10.53
Αλμα επί κοντώ (τελικός): Αθανασία Φλώρου (Αίολος) 19η θέση με 2.50
80μ. (τελικός β΄): Γεωργία Σταθοπούλου (Ολυμπιάδα) 3η θέση με 10.32
80μ. με εμπόδια Κ (τελικός β΄): Ισαβέλλα Αναγνωστοπούλου (Κούρος) 6η θέση με 12.78
600μ. (τελικός γ΄): Μαρία-Ελένη Νικολακοπούλου (Εσπερος 2004) 2η θέση με 1:40.39
600μ. (τελικός α΄): Αφροδίτη Καράμπελα (Κούρος) 4η θέση με 1:49.42

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΛΥΚΕΙΩΝ ΑΓΟΡΙΩΝ
* 1ος Ελισσαίος Μπαρδάκης (1ο ΕΠΑΛ Παραλίας - Ολυμπιάδα, παίδας) στα 10.000μ. βάδην με 49.35.41.
* 1ος Θόδωρος Βλάχος (Πειραματικό - Πέλοπας, έφηβος) στα 800μ. με 1.55.39.
* 2ος Γιάνης Γιαννακόπουλος (12ο ΓΕΛ - Πέλοπας, παίδας) στα 1.500μ. με 4.10.27.
* 4ος Nίκος Παΐσιος (4ο ΓΕΛ - Νίκη, παίδας) στα 200μ. με 22.536 (4ος προκρ. με 22.67).
* 4oς Γιώργος Καυκαλιάς (ΓΕΛ Παραλίας - Ολυμπιάδα, έφηβος) στα 10.000μ. βάδην με 59.54.49.
* 5ος Θόδωρος Μπιλιανός (2ο ΓΕΛ - Πέλοπας, παίδας) στα 2.000μ. στιπλ. με 6.25.72.
* 7oς Γιάννης - Μάριος Μητρόπουλος (7ο ΓΕΛ - Αρίων, παίδας) στο μήκος με 6.51μ.
* Δεν συμμετείχε ο Δημοσθένης Παπαηλιού (ΓΕΛ Καστριτσίου - Πέλοπας, έφηβος) στα 400μ.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΛΥΚΕΙΩΝ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ
* 1η Ανδριάνα Βουγά (1ο ΓΕΛ - Παναχαϊκή, κορασίδα) στα 100μ. με 12.32.
* 1η Χάρις Ζαχαροπούλου (ΓΕΛ Καστριτσίου - Ολυμπιάδα, κορασίδα) στα 5.000μ. βάδην με 27.13.17.
* 1η Μυρτώ Βαλαχά (ΓΕΛ Καστριτσίου - Πέλοπας, κορασίδα) στα 3.000μ. με 10.00.44.
* 3η Παναγιώτα Μεντζελοπούλου (ΓΕΛ Διακοπτού - Αθηνόδωρος, κορασίδα) στα 100μ. εμπ. με 14.58 (3η προκρ. 14.84).
* 4η Ηλιάνα Βαλαχά (6ο ΕΠΑΛ - Πέλοπας, κορασίδα) στα 1.500μ. με 4.46.52.
* 7η Ειρήνη Τάνταρου (11ο ΓΕΛ - Πέλοπας, κορασίδα) στα 800μ. με 2.23.13.
* 7η Ασημίνα Σκαπετοράχη (1ο ΓΕΛ Αιγίου - Αθηνόδωρος, κορασίδα) στα 2.000μ. στιπλ με 7.58.11.
* 8η Ευγενία Βαρβία (1ο ΓΕΛ Αιγίου - Αθηνόδωρος, κορασίδα) στα 800μ. με 2.24.27.
* 8η Μαρίνα Λαμπίρη (ΓΕΛ Διακοπτού - Αθηνόδωρος, κορασίδα) στα 400μ. εμπ. με 1.08.07.
* 9η Ευσταθία Πολίτη (ΓΕΛ Παραλίας - Αίολος, κορασίδα) στο επί κοντώ με 2.90μ.
* 9η Λυδία Σταυροπούλου (3ο ΓΕΛ - Αρίων, κορασίδα) στα 800μ. με 2.24.39.
* 9η Νικολία Πολυδωροπούλου (7ο ΕΠΑΛ - Πέλοπας, κορασίδα) στα 1.500μ. με 5.15.40.
* 10η Ελισάβετ Χάντζιου (ΓΕΛ Ρίου - Ολυμπιάδα, κορασίδα) στα 5.000μ. βάδην με 31.04.26.
* 10η Δέσποινα - Ευθαλία Λεκατσά (6ο ΕΠΑΛ - Αρίων, κορασίδα) στα 2.000μ. στιπλ με 8.27.21.
* 19η Θάλεια Βίλλιου (1ο ΓΕΛ Αιγίου - Αθηνόδωρος, κορασίδα) στο έπταθλο με 2.824 βαθμούς (20.85 - 100μ. εμπ, 1.31μ. - ύψος, 9.95μ. - σφαίρα, 30.51 - 200μ., 4.07μ. - μήκος, 27.48μ. - ακόντιο, 2.52.0 - 800μ.).
Δεν είχε δικαίωμα συμμετοχής σε 2ο αγώνισμα (200μ.) η Ανδριάνα Βουγά (1ο ΓΕΛ - Παναχαϊκή, κορασίδα).

Διαβάστε τώρα

Ακολουθήστε το thebest.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο thebest.gr

Sports