Πανελλήνιο σχολικό πρωτάθλημα τάε κβον ντο
Η ομάδα του Μαχητικού Συλλόγου Πάτρας έλαβε μέρος στο Πανελλήνιο Σχολικό πρωτάθλημα Τάε κβον ντο Λυκείων που πραγματοποιήθηκε στις 15-16 Μαΐου 2024 στο Κλειστό Γυμναστήριο Κοιλάδας Αγίων Αναργύρων «ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΣΙΝΤΣΑΡΗΣ»
Χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο αθλητής του FIGHT CLUB PATRAS Σταμόπουλος Γιώργος πού αγωνίστηκε στην κατηγορία των -73kg Εφήβων έπειτα από 4 εξαιρετικούς αγώνες, κερδίζοντας έτσι το δικαίωμα της έξτρα μοριοδότησης για τα ανώτερα εκπαιδευτικά ιδρύματα.
Στην 5η θέση βρέθηκε ύστερα από 4 αγώνες η αθλήτρια Στρεκλα Μαρία Δάφνη στην κατηγορία - 55kg Νεανίδων, η οποία έχασε στον προημιτελικό παρουσιάζοντας εξαιρετική εμφάνιση.
Πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές που αγωνίστηκαν.
![](https://newmedia.thebest.gr/i/w400/nkhhoeauww66479563ba6a4.jpg)
Ακολουθήστε το thebest.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο thebest.gr