Αχαΐα: Οι σταυροί των υποψηφίων σε 592 από τα 610 εκλογικά τμήματα – Ποιοι προηγούνται - Ποιοι μάχονται για την έδρα - Συνεχής ενημέρωση

Πολιτική

Ποιοί "σταυρώθηκαν" και από πόσους

07/05/2012 15:34

Μοιραστείτε το άρθρο:


Σχετικά άρθρα
Αχαΐα: Πέντε νέα πρόσωπα στη Βουλή – Ποιοι εκλέγονται – Ποιοι ακόμα το «παλεύουν»
Ποιοι εκλέγονται βουλευτές στο νομό Ηλείας
Οι σταυροί των υποψηφίων όλων των κομμάτων σε 436 απο τα 610 εκλογικά τμήματα της Αχαϊας -Συνεχής ενημέρωση
Αχαΐα: Οι σταυροί των υποψηφίων σε 592 από τα 610 εκλογικά τμήματα – Ποιοι προηγούνται - Ποιοι μάχονται για την έδρα - Συνεχής ενημέρωση Ποιοί "σταυρώθηκαν" και από πόσους
 

 

 



ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑΣ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΣΥΝΔΥΑΣΜΩΝ (592 στα 610 ΕΤ)



KOMMA: ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ











Σειρά Ψηφοδελτίου Υποψήφιοι

ΣΥΝΟΛΟ








1
ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

2565


2
ΓΙΟΒΑΝΟΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ

1000


3
ΓΚΟΛΦΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΓΓΕΛΟΥ

1724


4
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΤΣΑΚΑΜΠΕΤΗΣ) του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

1540


5
ΛΑΪΝΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΥΜΕΩΝ

1597


6
ΛΑΛΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

1930


7
ΛΕΒΑΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

981


8
ΝΤΑΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ

2645


9
ΠΑΠΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ - ΤΑΓΚΑΛΟΥ ΒΕΝΕΤΙΑ (ΒΕΝΙΤΑ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

1831


10
ΠΑΧΗΣ ΤΡΥΦΩΝΑΣ του ΣΤΕΦΑΝΟΥ

2064


11
ΡΑΥΤΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

2223


12
ΧΑΡΑΜΗ ΜΑΡΙΑ του ΠΕΤΡΟΥ

2112






KOMMA: ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α











Σειρά Ψηφοδελτίου Υποψήφιοι

ΣΥΝΟΛΟ








1
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

298


2
ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

179


3
ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

297


4
ΒΑΡΔΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

174


5
ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ

192


6
ΖΑΓΚΛΑ ΝΙΚΟΛΙΤΣΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

251


7
ΚΟΚΚΙΝΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

260


8
ΜΠΕΛΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

130


9
ΜΠΙΛΙΑΝΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΤΕΤΑ) του ΙΩΑΝΝΗ

231


10
ΣΚΑΜΝΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ

251


11
ΣΤΕΡΓΙΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΗΝΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

177


12
ΣΤΟΥΜΠΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

172






KOMMA: ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ











Σειρά Ψηφοδελτίου Υποψήφιοι

ΣΥΝΟΛΟ








1
ΑΓΑΛΙΩΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ

613


2
ΛΙΒΑΝΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

440


3
ΜΩΡΑΪΤΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

661


4
ΡΑΥΤΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ

459


5
ΣΑΛΑΜΑΛΙΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

684






KOMMA: ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ











Σειρά Ψηφοδελτίου Υποψήφιοι

ΣΥΝΟΛΟ








1
ΑΚΤΥΠΗ ΑΝΘΗ του ΙΩΑΝΝΗ

2080


2
ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του ΜΕΝΕΛΑΟΥ

827


3
ΑΛΜΠΑΝΗ ΕΛΕΝΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

991


4
ΚΑΡΒΟΥΝΙΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ

1142


5
ΚΟΚΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

1243


6
ΚΡΙΜΠΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ

974


7
ΛΕΚΑΤΣΑΣ-ΛΟΥΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΗΛΙΑΣ του ΦΩΤΙΟΥ

413


8
ΜΑΛΛΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

729


9
ΠΑΓΑΝΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ

382


10
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

513


11
ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΗΡΑΚΛΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

787


12
ΤΣΟΥΚΑΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ

3099






KOMMA: ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ











Σειρά Ψηφοδελτίου Υποψήφιοι

ΣΥΝΟΛΟ








1
ΑΝΤΩΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

366


2
ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΟΥ-ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ

138


3
ΔΡΑΝΔΑΚΗ-ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

144


4
ΘΕΟΔΟΣΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

129


5
ΚΟΝΤΟΔΗΜΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του ΛΕΩΝΙΔΑ

228


6
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

212


7
ΣΤΑΘΑΚΑΡΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

305


8
ΤΖΑΒΑΡΑ ΜΑΡΙΑ του ΣΤΑΥΡΟΥ

294


9
ΤΡΑΧΗΛΗ ΑΘΗΝΑ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

457


10
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ

533


11
ΤΣΙΝΤΩΝΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ (ΤΙΤΙΚΑ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

217






KOMMA: ΔΡΑΣΗ- ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ











Σειρά Ψηφοδελτίου Υποψήφιοι

ΣΥΝΟΛΟ








1
ΒΑΡΟΥΧΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

231


2
ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

369


3
ΚΟΥΤΡΟΥ - ΓΙΑΝΝΟΥΚΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

233


4
ΜΑΡΜΑΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

300


5
ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

264


6
ΜΠΟΥΛΟΥΚΟΥ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

289


7
ΣΤΑΜΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ

202


8
ΨΑΡΡΑΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

137






KOMMA: ΕΕΚ ΤΡΟΤΣΚΙΣΤΕΣ











Σειρά Ψηφοδελτίου Υποψήφιοι

ΣΥΝΟΛΟ








1
ΜΠΕΛΕΖΩΝΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΠΕΝΥ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

35


2
ΤΖΙΡΗΣ-ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

27






KOMMA: ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ











Σειρά Ψηφοδελτίου Υποψήφιοι

ΣΥΝΟΛΟ








1
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ

165


2
ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

112


3
ΒΑΡΟΥΤΑ ΝΙΚΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

85


4
ΔΟΥΛΚΕΡΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

61


5
ΕΥΘΥΜΙΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΕΥΘΥΜΙΟΥ

81


6
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

38


7
ΜΠΑΚΑΛΟΥ ΔΙΑΛΕΚΤΗ του ΠΑΝΤΕΛΗ

56


8
ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΔΟΥ ΚΛΕΟΝΙΚΗ του ΠΕΤΡΟΥ

41


9
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

71






KOMMA: ΚΙΝΗΜΑ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ











Σειρά Ψηφοδελτίου Υποψήφιοι

ΣΥΝΟΛΟ








1
ΘΕΟΤΟΚΑΤΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ

334






KOMMA: ΚΚΕ











Σειρά Ψηφοδελτίου Υποψήφιοι

ΣΥΝΟΛΟ








1
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

4324


2
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

1098


3
ΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ του ΜΙΧΑΗΛ

1105


4
ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΦΩΤΙΟΥ

1410


5
ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

1466


6
ΘΕΟΦΙΛΑΤΟΥ ΜΗΛΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

1532


7
ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΠΕΤΡΟΥ

7176


8
ΚΕΡΑΜΙΔΑΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

2218


9
ΛΑΒΡΑΝΟΥ ΜΑΡΙΝΑ του ΑΝΔΡΕΑ

1223


10
ΛΑΪΝΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ

1559


11
ΛΕΚΚΑ ΕΛΕΝΗ του ΕΡΡΙΚΟΥ

1525


12
ΜΠΙΡΛΗ ΕΛΕΝΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

1482






KOMMA: ΚΚΕ(μ-λ)- Μ-Λ ΚΚΕ











Σειρά Ψηφοδελτίου Υποψήφιοι

ΣΥΝΟΛΟ








1
ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

77


2
ΔΡΑΓΟΥΤΣΟΥ ΧΡΥΣΑ του ΣΤΕΦΑΝΟΥ

64


3
ΜΑΧΑΙΡΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του ΛΕΩΝΙΔΑ

74


4
ΠΑΠΑΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

50






KOMMA: ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ











Σειρά Ψηφοδελτίου Υποψήφιοι

ΣΥΝΟΛΟ








1
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

193


2
ΒΟΥΓΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

124


3
ΜΑΛΛΙΑΡΗ ΔΙΟΝΥΣΙΑ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

263


4
ΜΠΕΚΙΑΡΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ

188


5
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

318


6
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

259


7
ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ

109


8
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

147


9
ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΤΙΜΟΘΕΟΥ

207






KOMMA: ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΣΥΜΦΩΝΙΑ











Σειρά Ψηφοδελτίου Υποψήφιοι

ΣΥΝΟΛΟ








1
ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

289


2
ΚΟΥΛΙΑΒΕΤΑΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ του ΠΕΤΡΟΥ

162


3
ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΗΛΙΑ

1526


4
ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

317


5
ΜΟΥΤΣΑΝΑ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΙΩΑΝΝΗ

242


6
ΜΠΕΛΛΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

268


7
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΦΩΤΙΟΥ

313


8
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ

1763


9
ΤΣΙΜΑΡΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

425






KOMMA: ΚΟΜΜΑ ΠΕΙΡΑΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ











Σειρά Ψηφοδελτίου Υποψήφιοι

ΣΥΝΟΛΟ








1
ΛΟΥΡΙΔΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ

352


2
ΜΠΙΝΙΕΡΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

352


3
ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

371






KOMMA: ΛΑΙΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ











Σειρά Ψηφοδελτίου Υποψήφιοι

ΣΥΝΟΛΟ








1
ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ-ΑΒΡΑΜΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

3441


2
ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

2277


3
ΓΙΑΧΑΛΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΦΙΛΙΠΠΟΥ

2369


4
ΔΕΜΕΣΤΙΧΑ ΑΡΕΤΗ του ΜΙΧΑΗΛ

1902


5
ΜΙΧΑΛΑΤΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

1589


6
ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

2451


7
ΦΡΙΓΓΕΛΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

1242






KOMMA: ΛΑΟΣ











Σειρά Ψηφοδελτίου Υποψήφιοι

ΣΥΝΟΛΟ








1
ΑΞΙΩΤΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του ΑΝΤΩΝΗ

353


2
ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

342


3
ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΙΣΤΟΒΟΥΛΟΣ (ΑΡΗΣ) του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

470


4
ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

336


5
ΚΟΛΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

388


6
ΜΕΘΕΝΙΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

303


7
ΝΤΑΤΣΙΚΑ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΗΛΙΑ

1262


8
ΠΑΛΛΑ ΜΑΡΙΑ του ΜΕΝΕΛΑΟΥ

188


9
ΣΠΗΛΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΣΤΑΥΡΟΥ

334


10
ΦΡΑΓΚΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

600


11
ΧΑΪΚΑΛΗ ΟΛΥΜΠΙΑ του ΜΙΧΑΗΛ

296


12
ΧΡΥΣΑΝΘΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

1583






KOMMA: ΝΔ











Σειρά Ψηφοδελτίου Υποψήφιοι

ΣΥΝΟΛΟ








1
ΚΑΡΑΜΑΛΙΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

7009


2
ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ

1310


3
ΜΠΕΚΙΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

7776


4
ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΙΩΑΝΝΟΥ

8894


5
ΝΤΑΒΛΟΥΡΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΠΕΡΙΚΛΗ

9480


6
ΝΤΖΕΛΒΕ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ

1172


7
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΠΗΝΕΛΟΠΗ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ

4216


8
ΠΑΝΙΤΣΑ - ΜΠΑΚΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΛΕΩΝΙΔΑ

1505


9
ΠΑΠΑΔΗΜΑΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

5724


10
ΡΑΓΙΟΥ - ΜΕΝΤΖΕΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΝΑΤΑΣΑ) του ΘΕΟΦΑΝΗ

5675


11
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

7179


12
ΤΣΙΓΚΡΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ

6139






KOMMA: ΟΑΚΚΕ











Σειρά Ψηφοδελτίου Υποψήφιοι

ΣΥΝΟΛΟ








1
ΠΑΓΩΜΕΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ

9






KOMMA: ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΡΑΣΙΝΟΙ











Σειρά Ψηφοδελτίου Υποψήφιοι

ΣΥΝΟΛΟ








1
ΒΕΜΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΙΩΑΝΝΗ

543


2
ΓΚΙΚΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΜΙΧΑΗΛ

1251


3
ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ

714


4
ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

473


5
ΖΩΓΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

465


6
ΚΟΥΜΠΟΥΡΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΘΕΟΦΑΝΗ

455


7
ΚΟΥΝΙΝΙΩΤΗ ΠΑΝΑΓΟΥΛΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

617


8
ΛΕΡΗ ΕΛΕΝΗ του ΛΑΜΠΡΟΥ

860


9
ΛΙΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ

470


10
ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

611


11
ΠΟΛΙΤΟΥ ΘΗΡΕΣΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

644


12
ΤΖΕΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

349






KOMMA: ΟΚΔΕ











Σειρά Ψηφοδελτίου Υποψήφιοι

ΣΥΝΟΛΟ








1
ΖΑΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ

10


2
ΦΡΑΓΚΙΣΚΑΚΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ

10






KOMMA: ΟΧΙ











Σειρά Ψηφοδελτίου Υποψήφιοι

ΣΥΝΟΛΟ








1
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ

503


2
ΔΗΜΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

426


3
ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΣΠΥΡΟΥ

423


4
ΚΑΨΟΥΡΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΣΤΕΡΓΙΟΥ

252


5
ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

343


6
ΤΖΙΛΙΛΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

244


7
ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ

138


8
ΧΡΥΣΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

261






KOMMA: ΠΑΣΟΚ











Σειρά Ψηφοδελτίου Υποψήφιοι

ΣΥΝΟΛΟ








1
ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

1899


2
ΚΑΝΙΣΤΡΑ ΜΑΡΙΑ-ΝΙΚΟΛΙΤΣΑ (ΜΑΡΙΛΙΑ) του ΜΙΧΑΗΛ

2500


3
ΛΑΖΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ

2882


4
ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ (ΣΑΚΗΣ) του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

3057


5
ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ

1638


6
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

8136


7
ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ

26590


8
ΠΑΠΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ

1824


9
ΡΟΥΠΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ-ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ

975


10
ΣΚΟΥΡΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

935


11
ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

9039


12
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

1922






KOMMA: ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ











Σειρά Ψηφοδελτίου Υποψήφιοι

ΣΥΝΟΛΟ








1
ΒΑΛΣΑΜΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΓΓΕΛΟΥ

206


2
ΦΩΤΕΙΝΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ-ΒΑΡΒΑΡΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

146






KOMMA: ΣΥΡΙΖΑ











Σειρά Ψηφοδελτίου Υποψήφιοι

ΣΥΝΟΛΟ








1
ΤΣΙΠΡΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του ΠΑΥΛΟΥ

41128


2
ΑΝΤΥΠΑ-ΜΕΛΙΣΣΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ

3764


3
ΒΑΡΔΑΛΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ

3344


4
ΓΙΑΚΟΥΜΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

5772


5
ΓΚΟΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ

3724


6
ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ-ΛΙΟΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ

2703


7
ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΑΝΔΡΕΑ

8760


8
ΚΟΚΚΙΝΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ

1923


9
ΛΙΑΡΟΜΜΑΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

4747


10
ΣΙΑΗΛΗ-ΜΠΑΚΟΥΡΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

2457


11
ΣΠΑΡΤΙΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

2115


12
ΧΑΤΖΗΛΑΜΠΡΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΣΑΒΒΑ

8460






Σελίδα 1 από 13























 

 

 

Στο ΣΥΡΙΖΑ, ο πρόεδρος του κόμματος Αλέξης Τσίπρας παίρνει την μία από τις δύο έδρες του κόμματος στην Αχαΐα, ενώ για την δεύτερη θέση δίνουν μάχη  οι Βασίλης Χατζηλάμπρου (6760 σταυρούς) και Μαρία Κανελλοπούλου( (6991 σταυρούς).

Στην Νέα Δημοκρατία πρώτος έρχεται ο Θανάσης Νταβλούρος (8152 σταυρούς) και ακολουθεί ο Νίκος Νικολόπουλος (7637 σταυρούς) για τις δύο έδρες που κερδίζει το κόμμα τους στον Νομό Αχαίας

Στο ΠΑΣΟΚ την μία και μοναδική βουλευτική έδρα κερδίζει ο Γιώργος Παπανδρέου, ενώ δεύτερος έρχεται ο (8187 σταυρούς) Κώστας Σπηλιόπουλος.

Μάχη για την έδρα των Ανεξάρτητων Ελλήνων δίνουν οι Σπυριδούλα Αναγνωστοπούλου (2153) και ο Γιώργος Νταβρής (2226).

Στο ΚΚΕ την έδρα του κόμματος στο νομό καταλαμβάνει ο Νίκος Καραθανασόπουλος (5558 σταυρούς) και από την ΔΗΜΑΡ, η οποία επίσης βγάζει έδρα, ο Νίκος Τσούκαλης με 2441 σταυρούς.

Από την Χρυσή Αυγή απέσπασε διαφορά από τους υπόλοιπους συνυποψήφιους του ο Μιχάλης Αρβανίτης με 2808 σταυρούς για την μία έδρα που κερδίζει στην Αχαία.

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ

Σειρά Ψηφοδελτίου

Υποψήφιοι

ΑΧΑΪΑΣ

1

ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

2153

2

ΓΙΟΒΑΝΟΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ

837

3

ΓΚΟΛΦΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΓΓΕΛΟΥ

1451

4

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΤΣΑΚΑΜΠΕΤΗΣ) του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

1245

5

ΛΑΪΝΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΥΜΕΩΝ

1321

6

ΛΑΛΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

1653

7

ΛΕΒΑΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

813

8

ΝΤΑΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ

2226

9

ΠΑΠΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ - ΤΑΓΚΑΛΟΥ ΒΕΝΕΤΙΑ (ΒΕΝΙΤΑ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

1491

10

ΠΑΧΗΣ ΤΡΥΦΩΝΑΣ του ΣΤΕΦΑΝΟΥ

1667

11

ΡΑΥΤΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

1774

12

ΧΑΡΑΜΗ ΜΑΡΙΑ του ΠΕΤΡΟΥ

1787

 

ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α

Σειρά Ψηφοδελτίου

Υποψήφιοι

ΑΧΑΪΑΣ

1

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

224

2

ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

141

3

ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

231

4

ΒΑΡΔΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

135

5

ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ

152

6

ΖΑΓΚΛΑ ΝΙΚΟΛΙΤΣΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

190

7

ΚΟΚΚΙΝΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

215

8

ΜΠΕΛΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

99

9

ΜΠΙΛΙΑΝΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΤΕΤΑ) του ΙΩΑΝΝΗ

178

10

ΣΚΑΜΝΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ

188

11

ΣΤΕΡΓΙΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΗΝΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

153

12

ΣΤΟΥΜΠΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

148

 

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ

Σειρά Ψηφοδελτίου

Υποψήφιοι

ΑΧΑΪΑΣ

1

ΑΓΑΛΙΩΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ

517

2

ΛΙΒΑΝΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

376

3

ΜΩΡΑΪΤΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

525

4

ΡΑΥΤΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ

374

5

ΣΑΛΑΜΑΛΙΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

562

 

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ

Σειρά Ψηφοδελτίου

Υποψήφιοι

ΑΧΑΪΑΣ

1

ΑΚΤΥΠΗ ΑΝΘΗ του ΙΩΑΝΝΗ

1661

2

ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του ΜΕΝΕΛΑΟΥ

691

3

ΑΛΜΠΑΝΗ ΕΛΕΝΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

812

4

ΚΑΡΒΟΥΝΙΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ

910

5

ΚΟΚΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

1100

6

ΚΡΙΜΠΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ

844

7

ΛΕΚΑΤΣΑΣ-ΛΟΥΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΗΛΙΑΣ του ΦΩΤΙΟΥ

318

8

ΜΑΛΛΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

594

9

ΠΑΓΑΝΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ

351

10

ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

416

11

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΗΡΑΚΛΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

666

12

ΤΣΟΥΚΑΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ

2441

 

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ

Σειρά Ψηφοδελτίου

Υποψήφιοι

ΑΧΑΪΑΣ

1

ΑΝΤΩΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

305

2

ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΟΥ-ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ

107

3

ΔΡΑΝΔΑΚΗ-ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

120

4

ΘΕΟΔΟΣΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

102

5

ΚΟΝΤΟΔΗΜΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του ΛΕΩΝΙΔΑ

174

6

ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

188

7

ΣΤΑΘΑΚΑΡΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

268

8

ΤΖΑΒΑΡΑ ΜΑΡΙΑ του ΣΤΑΥΡΟΥ

230

9

ΤΡΑΧΗΛΗ ΑΘΗΝΑ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

363

10

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ

454

11

ΤΣΙΝΤΩΝΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ (ΤΙΤΙΚΑ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

174

 

ΔΡΑΣΗ- ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ

Σειρά Ψηφοδελτίου

Υποψήφιοι

ΑΧΑΪΑΣ

1

ΒΑΡΟΥΧΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

181

2

ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

266

3

ΚΟΥΤΡΟΥ - ΓΙΑΝΝΟΥΚΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

183

4

ΜΑΡΜΑΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

227

5

ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

233

6

ΜΠΟΥΛΟΥΚΟΥ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

226

7

ΣΤΑΜΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ

149

8

ΨΑΡΡΑΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

110

 

ΕΕΚ ΤΡΟΤΣΚΙΣΤΕΣ

Σειρά Ψηφοδελτίου

Υποψήφιοι

ΑΧΑΪΑΣ

1

ΜΠΕΛΕΖΩΝΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΠΕΝΥ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

31

2

ΤΖΙΡΗΣ-ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

23

 

ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

Σειρά Ψηφοδελτίου

Υποψήφιοι

ΑΧΑΪΑΣ

1

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ

136

2

ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

101

3

ΒΑΡΟΥΤΑ ΝΙΚΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

69

4

ΔΟΥΛΚΕΡΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

47

5

ΕΥΘΥΜΙΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΕΥΘΥΜΙΟΥ

63

6

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

31

7

ΜΠΑΚΑΛΟΥ ΔΙΑΛΕΚΤΗ του ΠΑΝΤΕΛΗ

44

8

ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΔΟΥ ΚΛΕΟΝΙΚΗ του ΠΕΤΡΟΥ

34

9

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

59

 

ΚΙΝΗΜΑ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ

Σειρά Ψηφοδελτίου

Υποψήφιοι

ΑΧΑΪΑΣ

1

ΘΕΟΤΟΚΑΤΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ

288

 

ΚΚΕ

Σειρά Ψηφοδελτίου

Υποψήφιοι

ΑΧΑΪΑΣ

1

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

3604

2

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

854

3

ΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ του ΜΙΧΑΗΛ

968

4

ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΦΩΤΙΟΥ

1077

5

ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

1243

6

ΘΕΟΦΙΛΑΤΟΥ ΜΗΛΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

981

7

ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΠΕΤΡΟΥ

5558

8

ΚΕΡΑΜΙΔΑΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

1475

9

ΛΑΒΡΑΝΟΥ ΜΑΡΙΝΑ του ΑΝΔΡΕΑ

912

10

ΛΑΪΝΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ

1438

11

ΛΕΚΚΑ ΕΛΕΝΗ του ΕΡΡΙΚΟΥ

1181

12

ΜΠΙΡΛΗ ΕΛΕΝΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

1202

 

ΚΚΕ(μ-λ)- Μ-Λ ΚΚΕ

Σειρά Ψηφοδελτίου

Υποψήφιοι

ΑΧΑΪΑΣ

1

ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

60

2

ΔΡΑΓΟΥΤΣΟΥ ΧΡΥΣΑ του ΣΤΕΦΑΝΟΥ

49

3

ΜΑΧΑΙΡΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του ΛΕΩΝΙΔΑ

55

4

ΠΑΠΑΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

41

 

ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ

Σειρά Ψηφοδελτίου

Υποψήφιοι

ΑΧΑΪΑΣ

1

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

159

2

ΒΟΥΓΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

95

3

ΜΑΛΛΙΑΡΗ ΔΙΟΝΥΣΙΑ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

201

4

ΜΠΕΚΙΑΡΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ

130

5

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

227

6

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

184

7

ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ

92

8

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

121

9

ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΤΙΜΟΘΕΟΥ

136

 

ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΣΥΜΦΩΝΙΑ

Σειρά Ψηφοδελτίου

Υποψήφιοι

ΑΧΑΪΑΣ

1

ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

239

2

ΚΟΥΛΙΑΒΕΤΑΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ του ΠΕΤΡΟΥ

144

3

ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΗΛΙΑ

1256

4

ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

284

5

ΜΟΥΤΣΑΝΑ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΙΩΑΝΝΗ

198

6

ΜΠΕΛΛΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

211

7

ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΦΩΤΙΟΥ

280

8

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ

1508

9

ΤΣΙΜΑΡΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

314

 

ΚΟΜΜΑ ΠΕΙΡΑΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ

Σειρά Ψηφοδελτίου

Υποψήφιοι

ΑΧΑΪΑΣ

1

ΛΟΥΡΙΔΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ

289

2

ΜΠΙΝΙΕΡΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

283

3

ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

294

 

ΛΑΙΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

Σειρά Ψηφοδελτίου

Υποψήφιοι

ΑΧΑΪΑΣ

1

ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ-ΑΒΡΑΜΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

2808

2

ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

1877

3

ΓΙΑΧΑΛΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΦΙΛΙΠΠΟΥ

2050

4

ΔΕΜΕΣΤΙΧΑ ΑΡΕΤΗ του ΜΙΧΑΗΛ

1539

5

ΜΙΧΑΛΑΤΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

1384

6

ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

1987

7

ΦΡΙΓΓΕΛΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

1017

 

ΛΑΟΣ

Σειρά Ψηφοδελτίου

Υποψήφιοι

ΑΧΑΪΑΣ

1

ΑΞΙΩΤΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του ΑΝΤΩΝΗ

298

2

ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

281

3

ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΙΣΤΟΒΟΥΛΟΣ (ΑΡΗΣ) του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

401

4

ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

286

5

ΚΟΛΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

320

6

ΜΕΘΕΝΙΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

223

7

ΝΤΑΤΣΙΚΑ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΗΛΙΑ

1065

8

ΠΑΛΛΑ ΜΑΡΙΑ του ΜΕΝΕΛΑΟΥ

151

9

ΣΠΗΛΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΣΤΑΥΡΟΥ

289

10

ΦΡΑΓΚΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

520

11

ΧΑΪΚΑΛΗ ΟΛΥΜΠΙΑ του ΜΙΧΑΗΛ

238

12

ΧΡΥΣΑΝΘΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

1295

 

ΝΔ

Σειρά Ψηφοδελτίου

Υποψήφιοι

ΑΧΑΪΑΣ

1

ΚΑΡΑΜΑΛΙΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

6226

2

ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ

1145

3

ΜΠΕΚΙΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

6735

4

ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΙΩΑΝΝΟΥ

7637

5

ΝΤΑΒΛΟΥΡΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΠΕΡΙΚΛΗ

8152

6

ΝΤΖΕΛΒΕ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ

994

7

ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΠΗΝΕΛΟΠΗ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ

3713

8

ΠΑΝΙΤΣΑ - ΜΠΑΚΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΛΕΩΝΙΔΑ

1282

9

ΠΑΠΑΔΗΜΑΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

4693

10

ΡΑΓΙΟΥ - ΜΕΝΤΖΕΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΝΑΤΑΣΑ) του ΘΕΟΦΑΝΗ

4911

11

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

6346

12

ΤΣΙΓΚΡΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ

5412

 

ΟΑΚΚΕ

Σειρά Ψηφοδελτίου

Υποψήφιοι

ΑΧΑΪΑΣ

1

ΠΑΓΩΜΕΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ

6

 

ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΡΑΣΙΝΟΙ

Σειρά Ψηφοδελτίου

Υποψήφιοι

ΑΧΑΪΑΣ

1

ΒΕΜΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΙΩΑΝΝΗ

467

2

ΓΚΙΚΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΜΙΧΑΗΛ

1033

3

ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ

607

4

ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

383

5

ΖΩΓΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

383

6

ΚΟΥΜΠΟΥΡΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΘΕΟΦΑΝΗ

370

7

ΚΟΥΝΙΝΙΩΤΗ ΠΑΝΑΓΟΥΛΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

515

8

ΛΕΡΗ ΕΛΕΝΗ του ΛΑΜΠΡΟΥ

700

9

ΛΙΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ

392

10

ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

541

11

ΠΟΛΙΤΟΥ ΘΗΡΕΣΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

514

12

ΤΖΕΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

280

 

ΟΚΔΕ

Σειρά Ψηφοδελτίου

Υποψήφιοι

ΑΧΑΪΑΣ

1

ΖΑΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ

8

2

ΦΡΑΓΚΙΣΚΑΚΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ

8

 

ΟΧΙ

Σειρά Ψηφοδελτίου

Υποψήφιοι

ΑΧΑΪΑΣ

1

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ

371

2

ΔΗΜΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

315

3

ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΣΠΥΡΟΥ

313

4

ΚΑΨΟΥΡΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΣΤΕΡΓΙΟΥ

216

5

ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

271

6

ΤΖΙΛΙΛΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

184

7

ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ

112

8

ΧΡΥΣΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

191

 

ΠΑΣΟΚ

Σειρά Ψηφοδελτίου

Υποψήφιοι

ΑΧΑΪΑΣ

1

ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

1611

2

ΚΑΝΙΣΤΡΑ ΜΑΡΙΑ-ΝΙΚΟΛΙΤΣΑ (ΜΑΡΙΛΙΑ) του ΜΙΧΑΗΛ

2144

3

ΛΑΖΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ

2484

4

ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ (ΣΑΚΗΣ) του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

2828

5

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ

1449

6

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

7284

7

ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ

26340

8

ΠΑΠΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ

1542

9

ΡΟΥΠΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ-ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ

807

10

ΣΚΟΥΡΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

761

11

ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

8187

12

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

1638

 

ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ

Σειρά Ψηφοδελτίου

Υποψήφιοι

ΑΧΑΪΑΣ

1

ΒΑΛΣΑΜΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΓΓΕΛΟΥ

166

2

ΦΩΤΕΙΝΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ-ΒΑΡΒΑΡΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

107

 

ΣΥΡΙΖΑ

Σειρά Ψηφοδελτίου

Υποψήφιοι

ΑΧΑΪΑΣ

1

ΤΣΙΠΡΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του ΠΑΥΛΟΥ

40854

2

ΑΝΤΥΠΑ-ΜΕΛΙΣΣΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ

2930

3

ΒΑΡΔΑΛΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ

2913

4

ΓΙΑΚΟΥΜΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

4699

5

ΓΚΟΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ

2971

6

ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ-ΛΙΟΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ

2182

7

ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΑΝΔΡΕΑ

6991

8

ΚΟΚΚΙΝΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ

1559

9

ΛΙΑΡΟΜΜΑΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

3678

10

ΣΙΑΗΛΗ-ΜΠΑΚΟΥΡΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

1997

11

ΣΠΑΡΤΙΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

1661

12

ΧΑΤΖΗΛΑΜΠΡΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΣΑΒΒΑ

6760

 

 

Με καταμετρημένους τους σταυρούς στα 460 από τα 610 εκλογικά τμήματα της Αχαΐας, η σειρά των υποψηφίων κατανέμεται ως εξής:

Στο ΣΥΡΙΖΑ, ο πρόεδρος του κόμματος Αλέξης Τσίπρας παίρνει την μία από τις δύο έδρες του κόμματος στην Αχαΐα, ενώ για την δεύτερη θέση δίνουν μάχη  οι Βασίλης Χατζηλάμπρου (5564 σταυρούς) και Μαρία Κανελλοπούλου( (5729 σταυρούς).

Στην Νέα Δημοκρατία πρώτος έρχεται ο Θανάσης Νταβλούρος (7203 σταυρούς) και ακολουθεί ο Νίκος Νικολόπουλος (6838 σταυρούς) για τις δύο έδρες που κερδίζει το κόμμα τους στον Νομό Αχαίας

Στο ΠΑΣΟΚ την μία και μοναδική βουλευτική έδρα κερδίζει ο Γιώργος Παπανδρέου, ενώ δεύτερος έρχεται ο (7462 σταυρούς) Κώστας Σπηλιόπουλος.

Μάχη για την έδρα των Ανεξάρτητων Ελλήνων δίνουν οι Σπυριδούλα Αναγνωστοπούλου (1785) και ο Γιώργος Νταβρής (1884).

Στο ΚΚΕ την έδρα του κόμματος στο νομό καταλαμβάνει ο Νίκος Καραθανασόπουλος (4410 σταυρούς) και από την ΔΗΜΑΡ, η οποία επίσης βγάζει έδρα, ο Νίκος Τσούκαλης με 2015 σταυρούς.

Από την Χρυσή Αυγή απέσπασε διαφορά από τους υπόλοιπους συνηποψηφίους του ο Μιχάλης Αρβανίτης με 2383 σταυρούς για την μία έδρα που κερδίζει στην Αχαία.

Τα αποτελέσματα για τα κόμματα μπορείτε να τα δείτε στους συνδέσμους

Αποτελέσματα εκλογών σε πραγματικό χρόνο

Σελίδα αποτελεσμάτων του Υπ. Εσωτερικών

ενώ τα αποτελέσματα της σταυροδοσίας των υποψηφίων όλων των κομμάτων σε Αχαΐα, Ηλεία, Αιτωλοακαρνανία στο σύνδεσμο

Σταυροί Υποψηφίων στην Π.Δ.Ε.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα σε σταυρούς για όλους τους υποψηφίους σε όλα τα κόμματα  στην Αχαΐα σε 460 εκλογικά τμήματα από τα 610, έχουν ως εξής:

 

 

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ

ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

1785

ΓΙΟΒΑΝΟΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ

691

ΓΚΟΛΦΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΓΓΕΛΟΥ

1205

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΤΣΑΚΑΜΠΕΤΗΣ) του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

1039

ΛΑΪΝΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΥΜΕΩΝ

1074

ΛΑΛΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

1431

ΛΕΒΑΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

657

ΝΤΑΒΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ

1884

ΠΑΠΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ - ΤΑΓΚΑΛΟΥ ΒΕΝΕΤΙΑ (ΒΕΝΙΤΑ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

1241

ΠΑΧΗΣ ΤΡΥΦΩΝΑΣ του ΣΤΕΦΑΝΟΥ

1299

ΡΑΥΤΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

1448

ΧΑΡΑΜΗ ΜΑΡΙΑ του ΠΕΤΡΟΥ

1508

 

ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

175

ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

100

ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

182

ΒΑΡΔΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

100

ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ

117

ΖΑΓΚΛΑ ΝΙΚΟΛΙΤΣΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

152

ΚΟΚΚΙΝΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

183

ΜΠΕΛΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

76

ΜΠΙΛΙΑΝΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΤΕΤΑ) του ΙΩΑΝΝΗ

147

ΣΚΑΜΝΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ

153

ΣΤΕΡΓΙΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΗΝΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

127

ΣΤΟΥΜΠΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

138

 

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ

ΑΓΑΛΙΩΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ

440

ΛΙΒΑΝΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

321

ΜΩΡΑΪΤΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

443

ΡΑΥΤΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ

315

ΣΑΛΑΜΑΛΙΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

466

 

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ

ΑΚΤΥΠΗ ΑΝΘΗ του ΙΩΑΝΝΗ

1354

ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του ΜΕΝΕΛΑΟΥ

567

ΑΛΜΠΑΝΗ ΕΛΕΝΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

667

ΚΑΡΒΟΥΝΙΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ

707

ΚΟΚΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

976

ΚΡΙΜΠΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ

736

ΛΕΚΑΤΣΑΣ-ΛΟΥΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΗΛΙΑΣ του ΦΩΤΙΟΥ

243

ΜΑΛΛΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

492

ΠΑΓΑΝΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ

319

ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

349

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΗΡΑΚΛΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

613

ΤΣΟΥΚΑΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ

2015

 

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ

ΑΝΤΩΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

257

ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΟΥ-ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ

82

ΔΡΑΝΔΑΚΗ-ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

94

ΘΕΟΔΟΣΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

81

ΚΟΝΤΟΔΗΜΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του ΛΕΩΝΙΔΑ

148

ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

176

ΣΤΑΘΑΚΑΡΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

258

ΤΖΑΒΑΡΑ ΜΑΡΙΑ του ΣΤΑΥΡΟΥ

187

ΤΡΑΧΗΛΗ ΑΘΗΝΑ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

298

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ

409

ΤΣΙΝΤΩΝΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ (ΤΙΤΙΚΑ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

137

 

ΔΡΑΣΗ- ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ

ΒΑΡΟΥΧΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

148

ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

228

ΚΟΥΤΡΟΥ - ΓΙΑΝΝΟΥΚΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

157

ΜΑΡΜΑΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

183

ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

219

ΜΠΟΥΛΟΥΚΟΥ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

181

ΣΤΑΜΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ

127

ΨΑΡΡΑΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

97

 

ΕΕΚ ΤΡΟΤΣΚΙΣΤΕΣ

ΜΠΕΛΕΖΩΝΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΠΕΝΥ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

27

ΤΖΙΡΗΣ-ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

17

 

ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ

112

ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

82

ΒΑΡΟΥΤΑ ΝΙΚΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

57

ΔΟΥΛΚΕΡΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

37

ΕΥΘΥΜΙΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΕΥΘΥΜΙΟΥ

48

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

22

ΜΠΑΚΑΛΟΥ ΔΙΑΛΕΚΤΗ του ΠΑΝΤΕΛΗ

39

ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΔΟΥ ΚΛΕΟΝΙΚΗ του ΠΕΤΡΟΥ

28

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

46

 

ΚΙΝΗΜΑ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ

ΘΕΟΤΟΚΑΤΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ

245

 

ΚΚΕ

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

2964

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

649

ΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ του ΜΙΧΑΗΛ

844

ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΦΩΤΙΟΥ

790

ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

1098

ΘΕΟΦΙΛΑΤΟΥ ΜΗΛΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

735

ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΠΕΤΡΟΥ

4410

ΚΕΡΑΜΙΔΑΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

1084

ΛΑΒΡΑΝΟΥ ΜΑΡΙΝΑ του ΑΝΔΡΕΑ

702

ΛΑΪΝΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ

1361

ΛΕΚΚΑ ΕΛΕΝΗ του ΕΡΡΙΚΟΥ

911

ΜΠΙΡΛΗ ΕΛΕΝΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

954

 

ΚΚΕ(μ-λ)- Μ-Λ ΚΚΕ

ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

53

ΔΡΑΓΟΥΤΣΟΥ ΧΡΥΣΑ του ΣΤΕΦΑΝΟΥ

44

ΜΑΧΑΙΡΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του ΛΕΩΝΙΔΑ

49

ΠΑΠΑΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

39

 

ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

125

ΒΟΥΓΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

61

ΜΑΛΛΙΑΡΗ ΔΙΟΝΥΣΙΑ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

164

ΜΠΕΚΙΑΡΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ

101

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

181

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

146

ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ

73

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

97

ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΤΙΜΟΘΕΟΥ

104

 

ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΣΥΜΦΩΝΙΑ

ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

199

ΚΟΥΛΙΑΒΕΤΑΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ του ΠΕΤΡΟΥ

121

ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΗΛΙΑ

1024

ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

255

ΜΟΥΤΣΑΝΑ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΙΩΑΝΝΗ

153

ΜΠΕΛΛΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

176

ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΦΩΤΙΟΥ

246

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ

1259

ΤΣΙΜΑΡΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

243

 

ΚΟΜΜΑ ΠΕΙΡΑΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ

ΛΟΥΡΙΔΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ

245

ΜΠΙΝΙΕΡΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

240

ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

244

 

ΛΑΙΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ-ΑΒΡΑΜΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

2383

ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

1601

ΓΙΑΧΑΛΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΦΙΛΙΠΠΟΥ

1805

ΔΕΜΕΣΤΙΧΑ ΑΡΕΤΗ του ΜΙΧΑΗΛ

1298

ΜΙΧΑΛΑΤΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

1213

ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

1674

ΦΡΙΓΓΕΛΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

861

 

ΛΑΟΣ

ΑΞΙΩΤΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του ΑΝΤΩΝΗ

255

ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

235

ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΙΣΤΟΒΟΥΛΟΣ (ΑΡΗΣ) του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

350

ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

259

ΚΟΛΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

257

ΜΕΘΕΝΙΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

172

ΝΤΑΤΣΙΚΑ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΗΛΙΑ

932

ΠΑΛΛΑ ΜΑΡΙΑ του ΜΕΝΕΛΑΟΥ

120

ΣΠΗΛΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΣΤΑΥΡΟΥ

250

ΦΡΑΓΚΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

442

ΧΑΪΚΑΛΗ ΟΛΥΜΠΙΑ του ΜΙΧΑΗΛ

191

ΧΡΥΣΑΝΘΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

1100

 

ΝΔ

ΚΑΡΑΜΑΛΙΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

5722

ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ

1056

ΜΠΕΚΙΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

6033

ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΙΩΑΝΝΟΥ

6838

ΝΤΑΒΛΟΥΡΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΠΕΡΙΚΛΗ

7203

ΝΤΖΕΛΒΕ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ

900

ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΠΗΝΕΛΟΠΗ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ

3323

ΠΑΝΙΤΣΑ - ΜΠΑΚΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΛΕΩΝΙΔΑ

1140

ΠΑΠΑΔΗΜΑΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

3950

ΡΑΓΙΟΥ - ΜΕΝΤΖΕΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΝΑΤΑΣΑ) του ΘΕΟΦΑΝΗ

4308

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

5690

ΤΣΙΓΚΡΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ

4941

 

ΟΑΚΚΕ

ΠΑΓΩΜΕΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ

6



ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΡΑΣΙΝΟΙ

ΒΕΜΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΙΩΑΝΝΗ

356

ΓΚΙΚΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΜΙΧΑΗΛ

832

ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ

488

ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

309

ΖΩΓΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

300

ΚΟΥΜΠΟΥΡΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΘΕΟΦΑΝΗ

302

ΚΟΥΝΙΝΙΩΤΗ ΠΑΝΑΓΟΥΛΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

438

ΛΕΡΗ ΕΛΕΝΗ του ΛΑΜΠΡΟΥ

551

ΛΙΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ

331

ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

486

ΠΟΛΙΤΟΥ ΘΗΡΕΣΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

412

ΤΖΕΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

234

 

ΟΚΔΕ

ΖΑΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ

6

ΦΡΑΓΚΙΣΚΑΚΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ

5

 

ΟΧΙ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ

313

ΔΗΜΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

248

ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΣΠΥΡΟΥ

251

ΚΑΨΟΥΡΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΣΤΕΡΓΙΟΥ

161

ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

227

ΤΖΙΛΙΛΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

153

ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ

95

ΧΡΥΣΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

161

 

ΠΑΣΟΚ

ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

1337

ΚΑΝΙΣΤΡΑ ΜΑΡΙΑ-ΝΙΚΟΛΙΤΣΑ (ΜΑΡΙΛΙΑ) του ΜΙΧΑΗΛ

1814

ΛΑΖΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ

2115

ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ (ΣΑΚΗΣ) του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

2602

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ

1279

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

6628

ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ

26340

ΠΑΠΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ

1354

ΡΟΥΠΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ-ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ

663

ΣΚΟΥΡΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

657

ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

7462

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

1384

 

ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ

ΒΑΛΣΑΜΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΓΓΕΛΟΥ

140

ΦΩΤΕΙΝΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ-ΒΑΡΒΑΡΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

94

 

ΣΥΡΙΖΑ

ΤΣΙΠΡΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του ΠΑΥΛΟΥ

40854

ΑΝΤΥΠΑ-ΜΕΛΙΣΣΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ

2336

ΒΑΡΔΑΛΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ

2640

ΓΙΑΚΟΥΜΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

3884

ΓΚΟΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ

2323

ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ-ΛΙΟΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ

1783

ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΑΝΔΡΕΑ

5729

ΚΟΚΚΙΝΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ

1284

ΛΙΑΡΟΜΜΑΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

2855

ΣΙΑΗΛΗ-ΜΠΑΚΟΥΡΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

1598

ΣΠΑΡΤΙΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

1327

ΧΑΤΖΗΛΑΜΠΡΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΣΑΒΒΑ

5564



 

 

Δημοσιεύτηκε: 07/05/2012 15:34

Τυπώθηκε: 17/09/2014 00:28

Από: www.thebest.gr/news/index/viewStory/125426

thebest.gr © 2014






κλείσιμο

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ:

Δείτε πώς έχει... μεταλλαχθεί η Ιωάννα Λίλη από τις πλαστικές - Από κουκλάρα έχει μεταμορφωθεί εντελώς! Δείτε πώς έχει... μεταλλαχθεί η Ιωάννα Λίλη από τις πλαστικές - Από κουκλάρα έχει μεταμορφωθεί εντελώς!
Πάτρα: Τραγικό τέλος για 67χρονο εργολάβο - Έπεσε στο κενό από φρεάτιο ανσανσέρ στην οδό Κανακάρη Πάτρα: Τραγικό τέλος για 67χρονο εργολάβο - Έπεσε στο κενό από φρεάτιο ανσανσέρ στην οδό Κανακάρη
Πάτρα - Μαζωνάκης: "Αφήστε τον άνθρωπο να με προσκυνήσει" - BINTEO Πάτρα - Μαζωνάκης: "Αφήστε τον άνθρωπο να με προσκυνήσει" - BINTEO
Αντώνης Κανάκης - Μελίνα Ασλανίδου είναι ζευγάρι και πιο ερωτευμένοι από ποτέ! Αντώνης Κανάκης - Μελίνα Ασλανίδου είναι ζευγάρι και πιο ερωτευμένοι από ποτέ!
 Τα θαύματα της Αμφίπολης που μάγεψαν την υφήλιο Τα θαύματα της Αμφίπολης που μάγεψαν την υφήλιο
Θερινό Χάραμα:Τραγούδια και χοροί μέχρι πρωίας και την τελευταία ημέρα λειτουργίας-Δείτε την αναμνηστική ΦΩΤΟ Θερινό Χάραμα:Τραγούδια και χοροί μέχρι πρωίας και την τελευταία ημέρα λειτουργίας-Δείτε την αναμνηστική ΦΩΤΟ
Δυτική Ελλάδα: Έρχεται η πιο έντονη κακοκαιρία του φετινού Σεπτέμβρη - Καταιγίδες, χαλάζι και θυελλώδεις άνεμοι Δυτική Ελλάδα: Έρχεται η πιο έντονη κακοκαιρία του φετινού Σεπτέμβρη - Καταιγίδες, χαλάζι και θυελλώδεις άνεμοι
Πάτρα: Αναστάτωση από φωτιά σε μονοκατοικία – Οι γείτονες έβγαλαν την γριούλα από το σπίτι – ΦΩΤΟ και ΒΙΝΤΕΟ Πάτρα: Αναστάτωση από φωτιά σε μονοκατοικία – Οι γείτονες έβγαλαν την γριούλα από το σπίτι – ΦΩΤΟ και ΒΙΝΤΕΟ
Πάτρα: Χειροπέδες σε γονείς και γιαγιά για αρπαγή βρέφους - Πήραν το μωρό από το νοσοκομείο στο οποίο νοσηλευόταν για κακοποίηση Πάτρα: Χειροπέδες σε γονείς και γιαγιά για αρπαγή βρέφους - Πήραν το μωρό από το νοσοκομείο στο οποίο νοσηλευόταν για κακοποίηση
ΙΕΚ ΑΚΜΗ ΠΑΤΡΑ
ΙΕΚ ΑΚΜΗ ΠΑΤΡΑ