SPORTS LETTERS

/

Badminton: Πρωταθλητρια Ελλαδος 6η συνεχόμενη φορα η Λιγωμενου της ΝΕΠ (ΔΕΙΤΕ ΦΩΤΟ)

Badminton: Πρωταθλητρια Ελλαδος 6η συνεχ...

Πρωταθλητής Εφηβων ο Κυριακόπουλος

Για μια ακόμα φορά πλούσια ήταν η συγκομιδή για τους αθλητές της ΝΕΠ στο πανελλήνιο πρωτάθλημα Badminton εφήβων- νεανίδων και ανδρών- γυναικών που πραγματοποιήθηκε στο Μαρούσι στα εκπαιδευτήρια Δούκα το διήμερο 21-22 Απριλίου. Πιο συγκεκριμένα η Λιγωμένου Θεοδώρα κατέκτησε την 1η θέση στις γυναίκες όπου νίκησε στον τελικό 2-0 την αθλήτρια του Ρούπελ Σιδηροκάστρου Μελεκίδου Ελένη και αναδείχθηκε 6η συνεχόμενη φορά πρωταθλήτρια Ελλάδος και ο Αλέξανδρος Κυριακόπουλος ο οποίος νίκησε στον τελικό με 2-0 τον Σιώη Πολυζώη αθλητή του Κάστρου Σιδηροκάστρου αναδείχθηκε πρωταθλητής εφήβων.

Επίσης, στο πανελλήνιο πρωτάθλημα συμμετείχαν μετά από πρόκριση στους περιφερειακούς αγώνες οι αθλητές του Απολλώνιου Πατρών, Δεληβοριά Έυη Ζίας Παναγιώτης Κουβεριανός Λάμπρος Ανδρικόπουλος Γιάννης  και της ΝΕΠ Κυριακόπουλος Άγγελος, Ξανθόπουλος Στέφανος, Κυριακόπουλος Γιώργος, Κυριακόπουλος Αλέξανδρος, Λιγωμένου Θεοδώρα, Καρατζάς Χρήστος, Μαντούκα Ηλιάννα και Μενεγάτου Ελεάννα.