SPORTS LETTERS

/

Χαντμπολ: Η Ακαδημία 31-22 τη Νέα Ιωνία

Καλύτερη στο β' μέρος, επέβαλε το ρύθμό της

Μεγάλη νίκη πέτυχε η ανδρική ομάδα της Ακαδημίας με σκορ 31-22 επί της Νέας Ιωνίας στον εξ αναβολής αγώνα της 9ης αγωνιστικής που έγινε στο Τόφαλος. Η ομάδα του Σάκη Παπαγιαννόπουλου αν και είχε ένα υποτονικό α΄ ημίχρονο που μάλιστα παρασύρθηκε απο τον αργό ρυθμό των φιλοξενουμένων κατάφερε στο β΄ ημίχρονο κυρίως να παίξει γρήγορο χαντ-μπολ και να πάρει μια διαφορά 5-6 γκολ που μάλιστα προς το τέλος η διαφορά μεγάλωσε πιο πολύ και εύκολα πλέον έφτασε στην νίκη.

Από την  Ακαδημία σε πολύ καλή μέρα βρέθηκε ο Ανδρέας Τρουπής ο οποίος μάλιστα πέτυχε 14 γκολ παρότι οι αντιπαλοί του τον φύλαγαν man to man.

Τα 10λεπτα:4-3, 8-6, 12-10, 17-15, 25-18, 31-22
ΑΚΑΔΗΜΙΑ (ΣΑΚΗΣ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ): Α. Διαμαντόποπυλος, Παπαπαύλου 1, Φατούρος, Σακελλαρόπουλος 1, Καλούδης 1, Τριανταφύλλου, Β. Σινούρης 4, Α. Παπαγιαννόπουλος 6, Καραβανίδης, Τρουπής 14, Μακρυπόδης, Κ. Διαμαντόπουλος 1, Δεμίρης 3, Σταθόπουλος.