SPORTS LETTERS

/

Κύπελλο Ελλάδας: Δόξα Κρανούλας - Παναχαϊκή 3-4 στα πέναλτι, 2-2 (κανονική διάρκεια)

Κύπελλο Ελλάδας: Δόξα Κρανούλας - Παναχα...

Η Παναχαϊκή θα αντιμετωπίσει στη φάση των "32" τον ΟΦΗ στην Αγυιά

Με 2-1  πίσω στο σκορ ημισχρόνου βρέθηκε η Παναχαϊκη από την Δόξα Κρανούλας, σε αγώνα της β' φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας. Οι "κοκκινόμαυροι" προηγήθηκαν στο 9ο λεπτό με τον Κυβελίδη, ενώ ένα λεπτό αργότερα στο 9' ισοφάρισε η αντίπαλη ομάδα. Το σκορ ημιχρόνου διαμόρφωσε για τη Δόξα στο 40', σούταρε ο Νάνος των γηπεδούχων, η μπάλα βρήκε τα πόδια του Κοκκίνη της πατρινή ομάδας και βρέθηκε στα δύχτια της Παναχαϊκής.

Στο β' μέρος η Παναχαϊκή ισοφάρισε σε 2-2 με γκολ του Ντίνα.

Στην παράταση, οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να σημειώσουν τέρμα και η πρόκριση "παίχτηκε" στα πέναλτι.