Διοργανωτής ο Σύλλογος Ελληνοουκρανικής Φιλίας «Ο Φάρος»
Εκδήλωση μνήμης και τιμής για την θλιβερή επέτειο της Γενοκτονίας των Ποντίων, διοργάνωσε στην Πάτρα το πρωί της Κυριακής ο Σύλλογος Ελληνοουκρανικής Φιλίας «Ο Φάρος».
Την εκδήλωσή τίμησε με την παρουσία του ο Πρόεδρος της Ελληνοαμερικανικής Ένωσης και πρώην Γερουσιαστής των ΗΠΑ κ. Chris Spirou, ο οποίος ήταν και ο κεντρικός ομιλητής.
Μετά από ομόφωνη απόφαση του Δ.Σ. του «Φάρου», ο επιφανής ομογενής βραβεύτηκε για την τεράστια προσφορά του και το εξόχως σημαντικό έργο που έχει προσφέρει διαχρονικά στον Ελληνισμό.
![](https://newmedia.thebest.gr/i/w400/myhwskxxfy5ce13aa8aa58e.jpg)
Ακολουθήστε το thebest.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο thebest.gr