Back to Top

SPORTS LETTERS

/

Β' ΕΠΣΑ: "Μάχες" σε όλα τα μέτωπα

Β' ΕΠΣΑ: "Μάχες" σε όλα τα μέτωπα

"Φωτιά" το πρωτάθλημα σε όλους τους ομίλους, για πρωτοπόρους και ουραγούς

Συνεχίζεται το πρωτάθλημα της Β΄ κατηγορίας με ενδιαφέροντες αγώνες τόσο στην κορυφή όσο και στην ουρά του πίνακα. Στην Ανατολική Αχαΐα, τα Καμίνια υποδέχονται στο γήπεδο των Βραχνέικων το Μετόχι και θέλουν μόνο την νίκη, για να παραμείνουν στην κορυφή.
Στον όμιλο της Πάτρας, ο Πήγασος Μπεγουλακίου αναμετράται με το Δρέπανο, ενώ ο έτερος της κορυφής, Ατρόμητος Ζαρουχλείκων αντιμετωπίζει την Αρόη. Για τον όμιλο της Δυτικής Αχαΐας ξεχωρίζει το ματς της ΑΕΚ Πατρών με την Θύελλα Αιγείρας.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων(15.30):

(Α’ ΟΜΙΛΟΣ)
Σάββατο (18/2)
Νιφορεΐκων: Δόξα Νιφορεΐκων – Άρλα (Σιδέρης)
Μιντιλογλίου: Αστέρας Μιντιλογλίου – Δόξα Χαλανδρίτσας (Καμζόλας)
Λάππα: Ακάδημος Λαρισσού – Νίκη Λουσικών (Τσουγκράνης)
Βραχνεΐκων: Καμίνια – Μετόχι (Τσιμπούκης)
Ροιτίκων: ΑΕ Ροϊτίκων – Απόλλων Βίδοβας (Χρονάς Ν.)
Βουπρασίου: Βουπράσιο – Κρίνος (Παναγιωτόπουλος)

Κυριακή (19/2)
Άνω Αλισσού: Λέων Α. Αλισσού – Πρωτέας (Ρηγόπουλος)

(Β’ ΟΜΙΛΟΣ)
Σάββατο (18/2)
Ψαθόπυργου: Άνω Καστρίτσι – Αετός Ρίου (Ρηγόπουλος)
Προσφυγικών: ΠΑΟΚ Πατρών – Παναχαϊκός (Γκόντας)

Κυριακή (19/2)
Ζαρουχλεΐκων (12.00): Πυρσός Πατρών – Ψηλαλώνια (Δημόπουλος)
Προσφυγικών (12.00): Αρόη – Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων (Παπαδόπουλος Χρ.)
“Α.Kάνιστρας” (10.00): Παμπατραϊκός – Θέα (Έλληνας)
“Κ. ΖΑΡΡΑΣ” (12.00): Πήγασος Μπεγουλακίου – Δρέπανο (Χριστόπουλος)
Μ. Ηλιόπουλου (12.00): Ρωμανός – Βούντενη (Τσιρογιάννης)

(Γ’ ΟΜΙΛΟΣ)
Σάββατο (18/2)
Πλαστήρα: Μελίσσια – ΑΕ Αιγίου (Κομνηνός)

Κυριακή (19/2)
“Α.Κάνιστρας” (12.00): Πατρέας – Φλόγα Ροδιάς (Γασπαρινάτου)
Ρίου (12.00): Αμπελόκηποι – Αχαϊκός (Νικολάτος)
Δημητροπουλου: Κεραυνός Σελιανιτίκων – Δίας (Γιαραλής)
Καλαβρύτων: Καλάβρυτα – Πολύτεκνος (Παπαχρήστος)
Προσφυγικών: ΑΕΚ Πατρών – Θύελλα Αιγείρας (Παλαιολόγος)
Ροδιάς: Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου – Αστέρας Τέμενης (Οικονόμου)

Σχόλια

Sports letters