Συνολικά κατέκτησε 58 μετάλλια
Τα 58 συνολικά μετάλλια και όλα τα αποτελέσματα της προαγωνιστικής ομάδας κολύμβησης της ΝΕΠ στο Θερινό πρωτάθλημα στην Κυπαρισσία έχουν ως εξής:
Κωνσταντίνος Κυριαζής (2000): 1η θέση στα 50μ. πρόσθιο με 40΄΄.04, 1η θέση στα 100μ. πρόσθιο με 1΄.25΄΄.67, 1η θέση στα 200μ. πρόσθιο με 3΄.08΄΄.14
Θανάσης Ζαφειρόπουλος (2000): 1η θέση ατα 50μ. ελεύθερο με 30΄΄.04, 1η θέση στα 100μ. ελεύθερο με 1΄.06΄΄.02, 1η θέση στα 50μ. πεταλούδα με 31΄΄.97
Κωνσταντίνος Κριλης (2000): 3η θέση στα 50μ. ύπτιο με 38΄΄.73, 2η θέση στα 100μ. ύπτιο με 1΄.23΄΄.22, 2η θέση στα 200μ. ύπτιο με 2΄.55΄΄.61
Αριστείδης Καραβιώτης (2000): 3η θέση στα 200μ. ελεύθερο με 2΄.37΄΄.94, 40΄΄.95 στα 50μ. ύπτιο, 2η θέση στα 200μ. Μ.Α. με 3΄.04΄΄.85
Μαρία Μπαλάτσα (2000): 36΄΄.98 στα 50μ. ελεύθερο, 3η θέση στα 50μ. πρόσθιο με 43΄΄.34, 3η θέση στα 100μ. πρόσθιο με 1΄.39΄΄.23
Δήμητρα Μίντζα (2000): 3΄.09΄΄.64 στα 200μ. ελεύθερο, 2η θέση στα 400μ. ελεύθερο με 6΄.43΄΄.95, 2η θέση στα 200μ. Μ.Α. με 3΄.30΄΄.68
Ισμήνη Ζγολομπη (2000): 46΄΄.51 στα 50μ. πρόσθιο, 3η θέση στα 100μ. πρόσθιο με 1΄.39΄΄.23, 2η θέση στα 200μ. πρόσθιο με 3΄.33΄΄.48
Ελένη Τζωρτζίδη (2000): 47΄΄.26 στα 50μ. ελεύθερο, 1΄.46΄΄.82 στα 100μ. ελεύθερο, 57΄΄.50 στα 50μ. πρόσθιο
Γιάννης Βαρβασαινίτης (2001): 2η θέση στα 50μ. πεταλούδα με 37΄΄.77, 2η θέση στα 100μ. πεταλούδα με 1΄.23΄΄.10, 3΄.06΄΄.51 στα 200μ. Μ.Α.
Ευάγγελος Μίντζας (2001): 1΄.22΄΄.77 στα 100μ. ελεύθερο, 3η θέση στα 50μ. πρόσθιο με 45΄΄.32, 1΄.39΄΄.74 στα 100μ. πρόσθιο
Γιώργος Θωμάς (2001): 45΄΄.30 στα 50μ. ύπτιο, 1΄.39΄΄.30 στα 100μ. ύπτιο, 3΄.27΄΄.04 στα 200μ. ύπτιο
Βασίλης Κωνσταντόπουλος (2001): 2η θέση στα 50μ. πρόσθιο με 44΄΄.96, 1η θέση στα 100μ. πρόσθιο με 1΄.37΄΄.41, 1η θέση στα 200μ. πρόσθιο με 3΄.28΄΄.90
Ιωάννης Ανδρουτσέλης (2001): 3΄.00΄΄.74 στα 200μ. ελεύθερο, 6΄.07΄΄.04 στα 400μ. ελεύθερο, 3΄.33΄΄.07 στα 200μ. Μ.Α.
Παναγιώτης Σαρδελης (2001): 42΄΄.89 στα 50μ. ελεύθερο, 45΄΄.02 στα 50μ. πεταλούδα, 1΄.42΄΄.04 στα 100μ. πεταλούδα
Πέτρος Χριστόπουλος (2001): 36΄΄.68 στα 50μ. ελεύθερο, 1΄.24΄΄.29 στα 100μ. ελεύθερο, 48΄΄.48 στα 50μ. πρόσθιο
Ευτυχία Σολωμού (2001): 2η θέση στα 50μ. πεταλούδα με 36΄΄.36, 1η θέση στα 100μ. πεταλούδα με 1΄.28΄΄.58, 2η θέση στα 200μ. Μ.Α. με 2΄.59΄΄.92
Αννα Διαμαντή (2001): 1η θέση στα 50μ. ύπτιο με 37΄΄.47, 1η θέση στα 100μ. ύπτιο με 1΄.21΄΄.51, 1η θέση στα 200μ. ύπτιο με 2΄.50΄΄.92
Αναστασία Φωτεινοπούλου (2001): 2η θέση στα 50μ. πρόσθιο με 43΄΄.85, 1η θέση στα 100μ. πρόσθιο με 1΄.33΄΄.92, 1η θέση στα 200μ. πρόσθιο με 3΄.17΄΄.51
Ελενα Σκούτα (2001): 2η θέση στα 50μ. ελεύθερο με 35΄΄.54, 3η θέση στα 100μ. ελεύθερο με 1΄.22΄΄.89, 3η θέση στα 50μ. πεταλούδα με 39΄΄.10
Αναστασία Σαρδελη (2001): 3η θέση στα 200μ. ελεύθερο με 3΄.12΄΄.40, 41΄΄.86 στα 50μ. πεταλούδα, 2η θέση στα 100μ. πεταλούδα με 1΄.39΄΄.68
Γεωργία Κυπριανίδη (2001): 44΄΄.57 στα 50μ. ελεύθερο, 1΄.43΄΄.29 στα 100μ. ελεύθερο, 50΄΄.98 στα 50μ. πρόσθιο
Κωνσταντίνος Γιαννακόπουλος (2002): 2η θέση στα 50μ. ελεύθερο με 37΄΄.02, 3η θέση στα 100μ. ελεύθερο με 1΄.22΄΄.91
Δημήτρης Γιαννακέας (2002): 1η θέση στα 50μ. ύπτιο με 44΄΄.54, 1η θέση στα 100μ. ύπτιο με 1΄.36΄΄.12
Σπύρος Φλωρόπουλος (2002): 3η θέση στα 50μ. πρόσθιο με 47΄΄.10, 1΄.42΄΄.24 στα 100μ. πρόσθιο
Θόδωρος Λίγκας (2002): 38΄΄.72 στα 50μ. ελεύθερο, 3η θέση στα 50μ. πεταλούδα με 47΄΄.59
Μαργαρίτα Μπιτσάκου (2002): 2η θέση στα 50μ. ελεύθερο με 37΄΄.70, 3η θέση στα 50μ. πεταλούδα με 50΄΄.70
Ολγα Δημητρακοπούλου (2002): 50΄΄.16 στα 50μ. ύπτιο, 50΄΄.70 στα 50μ. πεταλούδα
Ελένη Γιαννακοπούλου (2002): 3η θέση στα 50μ. ελεύθερο με 42΄΄.60, 1΄.37΄΄.90 στα 100μ. ελεύθερο
Ελλη Χριστοπούλου (2002): 1΄.00΄΄.21 στα 50μ. πρόσθιο, 2΄.13΄΄.27 στα 100μ. πρόσθιο
Χριστίνα Μιχαλοπούλου (2002): 59΄΄.86 στα 50μ. ύπτιο, 1΄.04΄΄.47 στα 50μ. πρόσθιο
ΟΜΑΔΙΚΑ
4x100μ. Ελεύθερο (Α-10): 3η θέση με 5΄.55΄΄.81 (Δ. Γιαννακέας, Θ. Λίγκας, Σ. Φλωρόπουλος, Κ. Γιαννακόπουλος)
4x100μ. Ελεύθερο (Α-11): 2η θέση με 5΄.19΄΄.20 (Β. Κωνσταντόπουλος, Π. Χριστόπουλος, Ε. Μίντζας, Ι. Βαρβασαινίτης)
4x100μ. Ελεύθερο (Α-12): 1η θέση με 4΄.38΄΄.67 (Κ. Κυριαζής, Αρ. Καραβιώτης, Κ. Κριλης, Θ. Ζαφειρόπουλος)
4x100μ. Ελεύθερο (Κ-10): 2η θέση με 6΄.40΄΄.86 (Ο. Δημητρακοπούλου, Ε. Χριστοπούλου, Ελ. Γιαννακοπούλου, Μ. Μπιτσάκου)
4x100μ. Ελεύθερο (Κ-11): 1η θέση με 5΄.12΄΄.76 (Ευτ. Σολωμού, Αν. Φωτεινοπούλου, Ελ. Σκούτα, Αν. Διαμαντή)
4x100μ. Ελεύθερο (Κ-12): 3η θέση με 6΄.05΄΄.53 (Ισμ. Ζγολομπη, Ε. Τζωρτζίδη, Δ. Μίντζα, Μ. Μπαλάτσα)
4x50μ. Μικτή Ομαδική (Κ-10): 3η θέση με 3΄.00΄΄.12 (Δ. Γιαννακέας, Σ. Φλωρόπουλος, Κ. Γιαννακόπουλος, Θ. Λίγκας)
4x50μ. Μικτή Ομαδική (Κ-10): 2η θέση με 3΄.43΄΄.14 (Χ. Μιχαλοπούλου, Ε. Χριστοπούλου, Ο. Δημητρακοπούλου, Ε. Γιαννακοπούλου)
4x100μ. Μικτή Ομαδική (Α-11): 2η θέση με 6΄.08΄΄.64 (Γ. Θωμάς, Ε. Μίντζας, Ι. Βαρβασαινίτης, Β. Κωνσταντόπουλος)
4x100μ. Μικτή Ομαδική (Α-12): 1η θέση με 5΄.16΄΄.98 (Κ. Κριλης, Κ. Κυριαζής, Θ. Ζαφειρόπουλος, Αρ. Καραβιώτης)
4x100μ. Μικτή Ομαδική (Κ-11): 1η θέση με 5΄.54΄΄.00 (Αν. Διαμαντή, Αν. Φωτεινοπούλου, Ευτ. Σολωμού, Ελ. Σκούτα).
Ακολουθήστε το thebest.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο thebest.gr