SPORTS LETTERS

/

Γυναικες ΕΣΚΑ-Η: Εύκολα η ΕΑ Παραλίας την ΑΓΕΖ

Λίγο έλλειψε ο Τρίτωνας να κάνει την έκπληξη κόντρα στον Έσπερο ΑΟΠΑ

Με την 6η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα γυναικών της ΕΣΚΑ-Η. Εύκολη νίκη σημείωσε στην Ζάκυνθο επί της τοπικής ΑΓΕΖ, η ΕΑ Παραλίας με 64-26 και συνεχίζει αήττητη το δρόμο προς τα μπαραζ ανόδου στην Α2 Εθνική.
* Να σημειωθεί, ότι και οι δύο ομάδες παρατάχθηκαν με απουσίες.
Τα δεκάλεπτα: 4-23,  16-11,  3-15 και 3-15.
ΑΓΕΖ: Κυπριώτη 9, Μαλεβίτη 9, Ζώντου 4, Αναστασοπούλου 2, Σταμίρη 2.
ΕΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ: Κατρούτσου 18, Πεντεσκούφη 2, Τσάντα 6 (1), Γιαννοπούλου 2, Δερμάτη 16, Παπούλια 14 (2), Τζουραμάνη 4.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ-ΤΡΙΤΩΝΑΣ 46-35

Σε ντέρμπι εξελίχθηκε η αναμέτρηση της Αλεξιώτισσας μεταξύ του Έσπερου ΑΟΠΑ και του νεοσύστατου Τρίτωνα, που μέχρι και 3 λεπτά από την λήξη της αναμέτρησης βρίσκονταν σε απόσταση αναπνοής στο σκορ από τις γηπεδούχες.
Τα δεκαλεπτα: 10-12, 8-0, 13-9, 15-14
ΤΡΙΤΩΝΑΣ: Παπαστεφανάτου 11, Αδαμοπούλου 8, Ανδρικοπούλου  7, Σολδατου 5, Χατζηαθανασιου  2, Διανελλη  2

* Στο τρίτο ματς της αγωνιστικής, η Αχαγιά ’82 πήρε τη νίκη με 43-39 στο βοηθητικό του Τόφαλος, από τον Πατρέα, σε ένα ματς που στα τελευταία του λεπτά εξελίχθηκε σε… θρίλερ.