/

Μεγάλη νίκης της Παναχαϊκής στο Ζευγολατιό με 0-2 - Το φιλμ του αγώνα

Μεγάλη νίκης της Παναχαϊκής στο Ζευγολατ...

Για το πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής

17:56 Τέλος στην αναμέτρηση και μεγάλη νίκη για την Παναχαϊκή στο Ζευγολατιό με 0-2.

Διπλό ανόδου της Παναχαϊκής στο Ζευγολατιό - Επικράτηση με 2-0

17:45 ΓΚΟΛ για την Παναχαϊκή με τον Μωραΐτη στο 86ο λεπτό. Μετά από πάσα του Βλάχου και πολύ όμορφη ατομική προσπάθεια.

17:43 Προσέχει τα μετόπισθέν του ο Σωκράτης Οφρυδόπουλος. Αλλαγή με τον Σούλη στην θέση του Πολυχρόνη.

17:35 ΓΚΟΛ για την Παναχαϊκή στο 75ο λεπτό! Ο Φωτάκης εκτέλεσε εύστοχα την εσχάτη τον ποινών, έκανε το 0-1 και πέτυχε το πρώτο του τέρμα με τους κοκκινούμαυρους.

17:32 Πέναλτι για την Παναχαϊκή στο 73ο λεπτό! Αποβολή του Ατματζίδη στο πέναλτι που κέρδισε ο Ελευθεριάδης.

17:29 Σουτ του Φωτάκη άουτ. Βρήκε λίγο χώρο στο 70' ο Φωτάκης, σούταρε συρτά η μπάλα δίπλα από το δοκάρι.

17:28 Ο Μαστραντωνάκης στην θέση του Κωνσταντινίδη στο 68ο λεπτό. Αλλαγή προσώπων για την Παναχαϊκή που έχει κλείσει το Ζευγολατιό στην περιοχή του και πιέζει για το γκολ.

17:22 Μπήκαμε στο τελευταίο μισάωρο του παιχνιδιού με την Παναχαϊκή να ανεβαίνει, στο χρονικό σημείο που άρχισε να ανεβαίνει και στο πρώτο ημίχρονο.

Αλλαγή για τους κοκκινόμαυρους στο 63’, ο Μωραΐτης στην θέση του Σιαλμά.

17:17 Ζητά πέναλτι η Παναχαϊκή. Μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα βρίσκει σε χέρι αμυντικού του Ζευγολατιού, αλλά ο διαιτητής δίνει άουτ.

17:10 Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με το Ζευγολατιό να χάνει την πρώτη του ευκαιρία.

Η Παναχαϊκή απάντησε με μια πολύ μεγάλη ευκαιρία. Ο Ελευθεριάδης επιχείρησε ανάποδο ψαλίδι στο 53ο λεπτό αλλά αστόχησε.

16:50 Στο 0-0 οι δυο ομάδες μετά το τέλος του πρώτου μέρους, με την Παναχαϊκή από το 25ο και μετά να επιβάλλει το ρυθμό της, χωρίς να πετύχει κάποιο τέρμα.

Οι κοκκινόμαυροι δυσκολευτήκαν αρκετά να προσαρμοστούν στις συνθήκες του αγώνα και κυρίως στο γήπεδο που είναι μικρότερο και με πλαστικό χλοοτάπητα.

Μετά τα μισά του ημιχρόνου όμως κυριάρχησαν, πήραν την κατοχή και δημιούργησαν σημαντικές ευκαιρίες.

Αναμένεται με ενδιαφέρον το δεύτερο ημίχρονο με την Παναχαϊκή να θέλει το «χρυσό» γκολ για να φύγει νικήτρια από το Ζευγολατιό.

16:45 Δύο συνεχόμενες φορές (σωστά) σημειώθηκε σε θέση οφσάιντ ο Σιαλμάς, ενώ έβγαινε σε καλή θέση.

16:42 Ακόμα μια μεγάλη ευκαιρία για την Παναχαϊκή με σουτ του Φωτάκη ύστερα από ωραία κίνηση του Σιαλμά. Ο έμπειρος μέσος κέρδισε κάποια μέτρα και επιχείρησε το σουτ, αναγκάζοντας τον Τσέλιο σε δύσκολη διπλή επέμβαση στο 39ο λεπτό.

16:40 Πιέζει η Παναχαϊκή το τελευταίο δεκάλεπττο. Έχει την απόλυτη κατοχή και κλείνει το Ζευγολατιό στην περιοχή του προσπαθώντας να δημιουργήσει ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ.

16:35 Θετικός ο τερματοφύλακας του Ζευγολατιού Τσέλιος. Έχει κάνει ήδη δύο μεγάλες επεμβάσεις.

16:34 Μόλις άουτ σουτ από τον Βλάχο. Αρκετά καλή στιγμή για την Παναχαϊκή στο 31ο λεπτό.

16:31 Φάουλ του Φωτάκη, μπλόκαρε εύκολα ο Τσέλιος.

16:29 28’ λεπτό. Κεφαλιά του Πολυχρόνη από καλή θέση, απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Ζευγολατιού.

Ο διαιτητής έδωσε άουτ αντί για κόρνερ.

Προσαρμόζεται η Παναχαϊκή σιγά σιγά στο δύσκολο πλαστικό τερέν και αποδίδει καλύτερα.

*Μετά το 10ο λεπτό μπήκαν στο γήπεδο οι φίλαθλοι της Παναχαϊκής δίνοντας ένα ξεχωριστό χρώμα στην αναμέτρηση.

Γύρω στα 250 άτομα έχουν ταξιδέψει από την Πάτρα και τις γύρω περιοχές με τα σημαντικότερα κλαμπ των οργανωμένων να έχουν εκπροσώπηση.

*Πριν την έναρξη της αναμέτρησης τιμήθηκε και ο γενικός αρχηγός της Παναχαϊκής, Κώστα Κατσουράνης για την προσφορά του στο Ελληνικό ποδόσφαιρο.

16:25 Και πάλι ο αντίπαλος τερματοφύλακας απέκρουσε σουτ παίκτη της Παναχαϊκής και πιο συγκεκριμένα του Πολυχρόνη

16:15 Η Παναχαϊκή δείχνει να βρίσκει το ρυθμό της και ήρθε η πρώτη καλή φάση. Μετά από κάθετη πάσα του Φωτάκη στον Σιαλμά, ο δεύτερος πλάσαρε αλλά και πάλι ο αντίπαλος τερματοφύλακας απέκρουσε

Οι κοκκινόμαυροι φίλαθλοι έχουν δημιουργήσει φανταστική ατμόσφαιρα

16:04 Ο Σιαλμάς βρήκε χώρο εκτός περιοχής σούταρε αλλά ο αντίπαλος τερματοφύλκας απέκρουσε

16:00 Η Παναχαϊκή θέλει να πάρει την πρώτη εκτός έδρας νίκη της σήμερα κόντρα στο Ζευγολατιό, για την 4η αγωνιστική του τρίτου ομίλου της Γ' Εθνικής. Παρακουλουθείστε τις καλύτερες φάσης του αγώνα από το thebest.gr

Μεγάλη η παρουσία των Πατρινών φιλάθλων στο γήπεδο του Ζευγολατιού.

Παναχαϊκή (Οφρυδόπουλος): Βρονταράς, Χούσα, Λαμπρόπουλος, Λουμπαρδέας, Μακρυδημήτρης, Φωτάκης, Πολυχρόνης, Γκίνο, Ελευθεριάδης, Κωνσταντινίδης και Σιαλμάς

Ζευγολατιό: Τσέλιος,Χατζηστάμου, Χουσελάς, Μπενέσης, Ευθυμιάδης, Σιγάλας, Ατματζίδης, Βιδάλης, Χρυσαφίδης, Παϊνέσης, Μαλαχάτης