/

Στο... παρά δέκα «έσωσε» το βαθμό η Μίλαν

Βρέθηκε να χάνει με 2-0 στο 47ο λεπτό από την Παλέρμο

Η Μίλαν βρέθηκε να χάνει με 2-0 στο 47ο λεπτό από την Παλέρμο, αλλά βρήκε τον τρόπο να ισοφαρίσει και να φύγει με το βαθμό της ισοπαλίας από τη Σικελία, στον αγώνα με τον οποίο άνοιξε η αυλαία της 10ης αγωνιστικής του καμπιονάτο. Οι γηπεδούχοι έκαναν το 1-0 στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Μίκολι και διπλασίασαν με τον Μπριέντσα στο 47΄, αλλά οι «ροσονέρι» δεν είχαν πει την τελευταία λέξη τους.

Έτσι, αφού αρχικά μείωσε στο 67΄ με τον Μοντολίβο, η ομάδα του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι «έσωσε» τον βαθμό με το τέρμα του Ελ Σαραουί στο 80΄.

Αύριο θα διεξαχθούν οι αναμετρήσεις Αταλάντα-Νάπολι, Κάλιαρι-Σιένα, Κιέβο-Πεσκάρα, Ίντερ-Σαμπντόρια, Γιουβέντους-Μπολόνια, Λάτσιο-Τορίνο, Πάρμα-Ρόμα και Ουντινέζε-Κατάνια, ενώ η αγωνιστική θα ολοκληρωθεί την Πέμπτη 1 Νοεμβρίου με τη συνάντηση Τζένοα-Φιορεντίνα