/

Μοιράστηκαν τους βαθμούς Κέρκυρα και Ξάνθη

Ισόπαλο με 1-1 τελείωσε το μεταξύ τους παιχνίδι

Δεν ανέδειξε νικητή η αναμέτρηση ανάμεσα στην Κέρκυρα και τη Ξάνθη, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1, με τους γηπεδούχους να προηγούνται στο δεύτερο μέρος, αλλά οι Ακρίτες «απάντησαν» άμεσα.

Από ένα ημίχρονο είχαν οι δύο ομάδες. Η Κέρκυρα ήταν καλύτερη στα πρώτα 45 λεπτά, έχασε καλές ευκαιρίες για να προηγηθεί, αλλά δεν τα κατάφερε. Η εικόνα του αγώνα άλλαξε στην επανάληψη, όταν η Ξάνθη βγήκε στο γήπεδο με σκοπό να πάρει το παιχνίδι. Οι «Φαίακες», όμως, ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στο 58΄ με το σουτ του Μπάρκογλου, ωστόσο, η ακριτική ομάδα «απάντησε» γρήγορα με την κεφαλιά του Μαρκόφσκι στο 69΄.

Στο 4ο λεπτό ο Αγρίτης απέτυχε να σκοράρει από κοντά, ενώ στο 34΄ το σουτ του Καραλή έφυγε λίγο άουτ. Το συγκρότημα του Μαρίνου Ουζουνίδη έχασε τεράστια ευκαιρία να προηγηθεί στο 77΄, όταν ο Μαρίν βρέθηκε σε ανεπανάληπτο τετ-α-τετ με τον Αναστασόπουλο, αλλά ο γκολκίπερ της Κέρκυρας βγήκε νικητής.