/

Mε το "δεξί" η Παναχαϊκή! Κέρδισε με 3-0 τον Ηρακλή Ψαχνών

Mε το "δεξί" η Παναχαϊκή! Κέρδ...

Τα γκολ πέτυχαν οι Μπαλού στο 21' , Ντα Κόστα στο 30' και Ζλατκόφσκι στο 93'

Η Παναχαϊκή ξεκίνησε με νίκη τις υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα,  επικρατώντας με 3-0 του Ηρακλή Ψαχνών για τη 2η αγωνιστική της Football League.

Η πατρινή ομάδα άνοιξε το σκορ στο 21', όταν σε εκτέλεση κόρνερ από τον Ντα Κόστα, ο Μπαλού με κεφαλιά από πολύ κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στη συνέχεια στο 30' η Παναχαϊκή διπλασίασε τα τέρματά της με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ντα Κόστα. Το πέναλτι κέρδισε ο Στεργίδης μετά από μαρκάρισμα του Γκεμίση.

Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Ζλατκόφσκι στις καθυστερήσεις του δεύτερου ημιχρόνου.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Δημήτρης Σπανός): Μπαλασάκης, Ασίγκμπα, Κάργας, Μπαλού, Πατινιώτης, Γκαντιάγκα, Αναστασόπουλος (80' Πλέγας), Στεργίδης, Ντα Κόστα (75' Χαρτσιάς), Ζλατκόφσκι, Μαρκουκάκης.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ (Γιώργος Κούτσης): Μανιάτης, Παληγεώργος, Μπακομήτρος, Ραπτάκης, Παπαδόπουλος, Νάκας, Γκεμίσης (81' Λόμπα) Ράντι (87' Κόσουτιτς), Ποσίνκοβιτς (61' Δηλαβέρης), Γουόρντεν, Φλίγκος.