/

Η έκπληξη στο Κύπελλο ήρθε από το Αγρίνιο-Εκτός ο Παναιτωλικός

Η έκπληξη στο Κύπελλο ήρθε από το Αγρίνι...

Πήραν διπλό τα Χανιά

Η έκπληξη στην πρεμιέρα της β΄ φάσης στο Κύπελλο Ελλάδας έμελλε τελικά να σημειωθεί την τελευταία ημέρα της πρώτης αγωνιστικής.

Τα Χανιά τα χωρίζει μία κατηγορία από τον Παναιτωλικό, όμως αυτό δεν αποδείχθηκε στο γήπεδο και η ομάδα της Κρήτης έφυγε από το Αγρίνιο με ένα πολύ μεγάλο διπλό (0-1), χάρις στο εντυπωσιακό γκολ που πέτυχε ο Πάγκαλος στο 51ο λεπτό.

Η αναμέτρηση διεξήχθη στο πλαίσιο του 8ου ομίλου, με τα Χανιά να αποκτούν προβάδισμα για την πρόκριση, αφού και ο Ολυμπιακός Βόλου ηττήθηκε χθες στην έδρα του από τον Παναθηναϊκό, με το ίδιο σκορ.

Το ντέρμπι της ημέρας έγινε στους «Ζωσιμάδες», με τον ΠΑΣ Γιάννινα να επικρατεί της Κέρκυρας 1-0 στο πλαίσιο του 2ου ομίλου και να παίρνει πολύ γρήγορα ρεβάνς για την ήττα στη Σούπερ Λίγκα, μόλις την περασμένη Κυριακή, στο νησί των «Φαιάκων».

Το μοναδικό τέρμα μιας συνάντησης καλής σε ρυθμό και φάσεις σημείωσε ο Ακόστα στο 13ο λεπτό.