Back to Top
#TAGS ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ Νάσος Νασόπουλος Αιγιάλεια Βασιλιάς Κάρολος της Αγγλίας Γιώργος Λάνθιμος Ρούλα Πισπιρίγκου Ομόφυλα Ζευγάρια
Αγγελίες
Μην ψάχνεις, βρες στο
THE BEST

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

/

Γκολ και θέαμα από Άρη, Θύελλα και Πανμοβριακό

Ο Αρης (φωτ. Δημ. Σαρρή)

Ο Αρης (φωτ. Δημ. Σαρρή)

Α' - Β' και Γ' κατηγορία ΕΠΣ Αχαΐας

Μεγάλες εκτός έδρας νίκες σημείωσαν Πανμοβριακός, Άρης και Θύελλα Πατρών, ενώ ισόπαλο έληξε το ντέρμπι ανάμεσα στον Κεραυνό και το Πάτραι, για το πρωτάθλημα της Α' κατηγορίας ΕΠΣ Αχαϊας.

Αναλυτικά είχαμε:

Α' Όμιλος
Αναγέννηση Πατρών-Πανμοβριακός Ριόλου 1-7
Αχαιός Σαραβαλίου-Δόξα Νιφορεΐκων 0-0
Δόξα Παραλίας-Θύελλα Πατρών 0-5

Διαβάστε στο sportin.gr

Β' Όμιλος
Δαβουρλής K. 92-Πήγασος Μπεγουλακίου 0-1
Νίκη Προαστείου-Αχαϊκός 3-0
Θύελλα Γ.Σ. Αιγίου-Αιγείρας Ακράτας ΑΕ 3-5
Κεραυνός Αγίου Βασιλείου-Πάτραι Α.Π.Σ. 1-1
Αετός Ρίου- Άρης Πατρών 0-4

 

Β' ΕΠΣΑ

Α’ Όμιλος

Φαραικός-Άτλας Α.Σ. 1-3

Αστέρας Μιντιλογλίου-Πυρσός Πατρών 1-1

Λιμνοχώρι-Σταροχώρι 0-0

Κυριακή 3/12

Ζαρουχλεΐκων, 15:00, Νεάπολη ΑΕ-Δίας Σαραβαλίου, Βαβίλης (Τσούρας-Μαργαρώνης)

Λακκόπετρας, 15:00, Ίκαρος Λακκόπετρας-Ολυμπιακός Φίλων Ποδοσφαίρου, Παπαχρήστος (Αγγελόπουλος-Σακελιάς)

ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 15:00, Τριταίας ΑΟ-Παναχαϊκός, Τσάκης (Πρωτόγερος-Πανταζόπουλος)

ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 18:00, Δάφνη Πατρών-Κρίνος, Πετρόπουλος (Ζούλης-Γεωργακόπουλος)

Β’ Όμιλος

Φοίνικας Ζήριας-Άβυθος Αιγιάλειας 1-2 

Κυριακή 3/12

Πλαστήρα, 12:00, Αιγίου ΑΕ-Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου, Κονιδάρης (Ωρολογάς-Χριστόπουλος)

Κ. Ζάρρας (Σαραβαλίου), 12:00, Αστέρας Λεοντίου-Αστήρ Τέμενης, Σπ. Παλαιολόγος (Θανόπουλος-Παυλόπουλος)

Αγυιάς, 12:30, Αίας Πατρών-Πετεινοί, Τσεντούρος (Ζήκος-Πούλος)

Αγυιάς, 15:00, Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)-Αχιλλέας Καμαρών, Ζήκος (Βασιλόπουλος-Βαρελάς)

Κ. Ζάρρας (Σαραβαλίου), 15:00, Πάτρα 2005 A.E.-Ηρακλής Πατρών, Γκαβός (Θανόπουλος-Παυλόπουλος)

Προσφυγικών, 15:00, Αρόης Α.Ε.-Απόλλων Εγλυκάδος, Ταξιάρχης (Παπαδής-Απ.Παλαιολόγος)

 

Γ' ΕΠΣΑ

Α’ Όμιλος (7η Αγωνιστική)

Κυριακή 3/12

Προσφυγικών, 12:00, Π.Α.Ο.Κ. Πάτρας 2018-Περιβόλα, Παπαδής (Ταξιάρχης-Απ.Παλαιολόγος)

Ζαρουχλεΐκων, 12:00, Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων-Αρόη Α.Π.Ο., Σπηλιόπουλος (Βαβίλης-Μαργαρώνης)

ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 12:00, Α.Ε.Κ. Πατρών-Ολυμπιακός Πατρών, Πρωτόγερος (Τσάκης-Πανταζόπουλος)

Προσφυγικών, 18:00, Πείρος Ισώματος-Ρομαϊκός Α.Σ., Βέλλιου (Τσούρας-Ασημακόπουλος)

Ρεπό : Ίκαρος Πετρωτού

Β’ Όμιλος (6η Αγωνιστική)

Ψηλαλώνια-Ζαβλάνι 0-3 α.α.

Κυριακή 3/12

Ρίου, 12:00, Αυτόνομη Π.Ο.-Φλόγα Ρόδιας, Γαλάνης (Ξουρής-Κωνσταντόπουλος)

Νίκης Προαστίου, 15:00, Φοίνικας Αγυιάς-ΑΟ Αιγίου 2019, Κωνστανταρόπουλος (Κωσταδήμας-Φώτος)

Ρίου, 15:00, Φλόγα Κάτω Καστριτσίου-Αργυρά Πατρών, Ξουρής (Γαλάνης-Κωνσταντόπουλος)

Ειδήσεις τώρσ

Ακολουθήστε το thebest.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο thebest.gr

Sports