Ήττα για την Ακαδημία των Σπορ στη Σαλαμίνα

Κοινοποίηση
Tweet

Πρωτάθλημα χάντμπολ

Σαλαμίνα Χ.Κ. - Ακαδημία των Σπορ = 24-19 (ημ. 9-10).
Τα 5λεπτα: 2-3, 3-5, 5-6, 6-8, 8-10, 9-10 (ημ.), 12-11,15-13,17-13, 20-15, 21-16, 24-19.
Οι 2λεπτες αποβολές: 3-3. Τα πέναλτι: 1/1 - 0/0.
Διαιτήτευσαν οι: Τ. Γερουλάνος - Τόλιος.

Αν και είχε ένα πάρα πολύ καλό α΄ ημίχρονο η Πατρινή ομάδα που κατάφερε μάλιστα να προηγηθεί με σκορ 9-10, μέσα στην έδρα της δυνατής Σαλαμίνας, κάποια λάθη στο β΄ ημίχρονο έφεραν του γηπεδούχους να πάρουν μια διαφορά τεσσάρων γκολ, όπου και την διατήρησαν μέχρι το τέλος που πήραν την νίκη με σκορ 24-19.
Η σύνθεση της Πατρινής ομάδας ήταν:

Ακαδημία των Σπορ ΠΑΤΡΑΣ (Γιάννης Παπαγιαννόπουλος): Σαρίκας 2, Χ. Παπαγιαννόπουλος 5, Αγγελακόπουλος, Στ. Παπαδιονυσόπουλος, Γιαννακούρας 2, Ρουσσόπουλος 1, Ψυχογιάννης 1, Μπεκιάρης, Γ. Παπαδιονυσόπουλος 3, Κολλύρης 4, Μαργαζάς, Κόβρινγκ 1.

* Για τον γυναικείο πρωτάθλημα της Α2 εθνικής Χάντμπολ η Ακαδημία των Σπορ πήρε την νίκη χωρίς αγώνα, αφού η ομάδα της ΕΑΧ Χανίων παραιτήθηκε εγγράφως από τον αγώνε και η νίκη πήγε στην Ακδημία των Σπορ με σκορ 10-0 ά.ά.