/

Βόλεϊ: «Σφραγίσει» την πρόκριση με Ινεγκόλ ο Ολυμπιακός

Βόλεϊ: «Σφραγίσει» την πρόκριση με Ινεγκ...

Μαθαίνει αντίπαλο ο Φοίνικας Σύρου

Την πρόκριση στους «32» του Challenge Cup καλείται να «σφραγίσει» σήμερα (19:30) η ανδρική ομάδα βόλεϊ του Ολυμπιακού, υποδεχόμενη στο κλειστό «Μελίνα Μερκούρη» του Ρέντη την τουρκική Ινεγκόλ. Με... προίκα την εμφατική νίκη τους με 3-0 σετ, την περασμένη εβδομάδα στην Προύσα, οι «ερυθρόλευκοι» θέλουν να ζευγαρώσουν τις νίκες τους στο 2ο γύρο και να πάρουν το εισιτήριο για την επόμενη φάση, όπου τον νικητή περιμένει η γαλλική Τουρ.

Σημειώνεται ότι οι Πειραιώτες προκρίνονται ακόμη και με ήττα 3-2 σετ, ενώ σε περίπτωση που η Τούρκοι νικήσουν με 3-0 ή 3-1, η πρόκριση θα κριθεί στο «χρυσό» σετ.

Σήμερα θα μάθει τον αντίπαλό του στους «32» και ο Φοίνικας Σύρου, ο οποίος έχει προκριθεί απευθείας στον επόμενο γύρο.

Η κυκλαδίτικη ομάδα θα αντιμετωπίσει το νικητή του νορβηγικού «εμφυλίου», μεταξύ της Φόρντε και της Μπέργκεν, με την πρώτη να έχει επικρατήσει εκτός έδρας στο πρώτο ματς με 3-2.