/

Νίκησε την Ξάνθη και ελπίζει ο Εργοτέλης

Με δέκα παίχτες τελείωσαν τον αγώνα οι γηπεδούχοι

Ο Εργοτέλης πήρε σπουδαίο διπλό στην έδρα της Ξάνθης με 1-0 χάρη στο γκολ-πέναλτι του Τζίλας στο 66ο λεπτό. Με δέκα παίκτες οι γηπεδούχοι μετά την αποβολή του Παπάζογλου.

Λίγο πριν την σέντρα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του αδικοχαμένο Ολουμπάγιο Αντεφεμί που "έφυγε" από τη ζωή πριν τέσσερα χρόνια σε αυτοκινητιστικό δυστύχημα.

Στο παιχνίδι μας τώρα, η Ξάνθη πραγματοποίησε τη χειρότερη της εμφάνιση τη φετινή περίοδο και σωστά ηττήθηκε από τον Εργοτέλη που ελπίζει πλέον βάσιμα σε παραμονή.

Γκολ: Τζίλας (πέναλτι 66')

SKODA ΞΑΝΘΗ (Λουτσέσκου): Κυριακίδης, Μπέρτος, Παπάζογλου, Καρυπίδης, Γουάλας, Παπαστεριανός (Κλέιτον 46'), Φλίσκας, Φερνάντεθ (Ομποντό 71'), Λουσέρο, Βασιλακάκης, Καπετάνος (Ράνος 46').

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Ταουσιάνης): Σαράνοφ, Μποέ, Καζναφέρης, Τζανακάκης, Καλέ (Χαντί 88'), Γκοργκς, Πίτσος, Λουβιόν, Χαλκιαδάκης, Τζίλας (Γκέντσογλου 76'), Ολαϊτάν (Ουλά 60').

Πηγή: sport24.gr