/

Ατρόμητος και στην... Κέρκυρα

Η ομάδα του Μπάγιεβιτς επικράτησε 2-0 των Φαιάκων

Εδώ ολόκληρη Νιούκαστλ και δεινοπάθησε, για να πάρει απλά την ισοπαλία, η Κέρκυρα θα τα κατάφερνε; Ο Ατρόμητος στην πρεμιέρα του στη φετινή Σούπερ Λίγκα πήρε μία άνετη εκτός έδρας νίκη με σκορ 2-0 επί των Φαιάκων.

Η ομάδα του Περιστερίου ήταν ανώτερη σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και κατάφερε από το πρώτο ημίχρονο να... καθαρίσει με τα γκολ του Σουμπίνιο στο 14ο λεπτό και του Φυτανίδη στο 43’.

Λίγες μέρες μετά την πολύ καλή εμφάνιση κόντρα στη Νιούκαστλ για τα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ και λίγο πριν τη ρεβάνς, η ομάδα του Ντούσαν Μπάγεβιτς έβγαλε στον αγωνιστικό χώρο της Κέρκυρας πολύ καλό πρόσωπο και... έβγαλε το πόδι από το γκάζι, όταν ήρθε η ώρα, προκειμένου να κρατήσει δυνάμεις.

Από την άλλη μεριά, η ομάδα του Άκη Μάντζιου εμφανίστηκε ανέτοιμη, με αποτέλεσμα να φανεί κατώτερη των περιστάσεων στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.