/

Μπάσκετ: Ο Απόλλωνας πήρε μεγάλη νίκη με 78-74 επί του Αμύντα

Μπάσκετ: Ο Απόλλωνας πήρε μεγάλη νίκη με...

Για την 13η αγωνιστική

Ο Απόλλωνας πήρε σπουδαία νίκη, επικρατώντας με 78-74 του Αμύντα σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι που μόλις ολοκληρώθηκε στην Περιβόλα. Η ομάδα του Δημήτρη Παπαδόπουλου πήρε την ένατη φετινή της νίκη και παρέμεινε ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα της Α2 Εθνικής.

Δεκάλεπτα: 20-9, 35-34, 59-53, 78-74

Διαιτητές: Παγώνης-Πιτσίλκας-Ξέρας

Απόλλωνας Πατρών (Παπαδόπουλος): Ερμείδης, Άκερ 9 (1), Μαστογιαννόπουλος, Μπαζινας, Αποστολίδης 14 (2), Τσιάρας 8 (1), Παπαβασιλόπουλος, Κιτσούλης 12, Κασπίρης, Γόντικας 28, Χείλαρης 7 (1), Αναγωνστόπουλος.

Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 14 Πίνης, Τοπάλλι 7, Διαμαντόπουλος 12 (1), Καλδής 5, Βογιατζής, Κερασοβίτης 15 (1), Κουκουνιάς 7 (1), Μανσαράι, Μπάρμπας 12 (4), Λιούνης 2, Καμπούρης.

Ο Απόλλωνας νίκησε με 78-74 τον Αμύντα

19.00 Ο Αμύντας ισοφάρισε σε 74-74 τον Απόλλωνα, ενώ η πατρινή ομάδα πέρασε και πάλι μπροστά με 76-74.

Ο Απόλλωνας προηγείται με 74-72 του Αμύντα 50'' πριν τη λήξη.

18.55 Ο Απόλλωνας προηγείται με 73-72 ένα λεπτό πριν το τέλος. Μπήκε και πάλι στο παιχνίδι ο Γόντικας που είχε τραυματιστεί σε προηγούμενη φάση.

18.50 Ο Απόλλωνας προηγείται με 73-70 του Αμύντα δύο λεπτά πριν το τέλος.

18.45 Το παιχνίδι στην Περιβόλα έχει μεγάλο ενδιαφέρον στα τελευταία λεπτά με τον Απόλλωνα να έχει προβάδισμα με 67-65, τέσσερα λεπτά πριν το τέλος.

18.40 O Απόλλωνας κρατά μικρή διαφορά και προηγείται με 64-60 του Αμύντα έξι λεπτά πριν το τέλος.

18.30 Ολοκληρώθηκε η τρίτη περίοδος με τον Απόλλωνα να προηγείται με 59-53 του Αμύντα και πλέον καθοριστικό θα είναι το τελευταίο δεκάλεπτο.

18.20  Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με τον Απόλλωνα να έχει μπει δυναμικά και να προηγείται με 50-41 του Αμύντα στα πρώτα λεπτά της τρίτης περιόδου.

18.00 Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο με τον Απόλλωνα να προηγείται με 35-34 του Αμύντα. Οι "μελανόλευκοι" βρέθηκαν πίσω στο σκορ στα μέσα της περιόδου, αλλά στα τέλος πήραν το προβάδισμα.

17.35 Ο Απόλλωνας προηγείται με 25-23 του Αμύντα τέσσερα λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου.

17.20 Oλοκληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο με την Απόλλωνα να προηγείται με 20-9 του Αμύντα.

17.10 Ξεκίνησε η αναμέτρηση με τον Απόλλωνα να έχει μπει δυναμικά στο παρκέ και να προηγείτια με 9-5 στα πρώτα λεπτά.

17.00 Ο Απόλλωνας Πάτρας υποδέχεται αυτή την ώρα τον Αμύντα στην Περιβόλα για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής μπάσκετ των ανδρών. Δείτε από το thebest.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης

Παναχαϊκή: Σαν σήμερα έφυγε από την ζωή ο Θέμης Ρήγας - ΔΕΙΤΕ ΦΩΤΟ

Απόλλωνας Πατρών (Παπαδόπουλος) : Ερμείδης, Άκερ 9 (1), Μαστογιαννόπουλος, Μπαζινας, Αποστολίδης 14 (2), Τσιάρας 8 (1), Παπαβασιλόπουλος, Κιτσούλης 12, Κασπίρης, Γόντικας 28, Χείλαρης 7 (1), Αναγωνστόπουλος.
Αμύντας (Ζαβός) : Ζούπας 14 Πίνης, Τοπάλλι 7, Διαμαντόπουλος 12 (1), Καλδής 5, Βογιατζής, Κερασοβίτης 15 (1), Κουκουνιάς 7 (1), Μανσαράι, Μπάρμπας 12 (4), Λιούνης 2, Καμπούρης.