/

Mπάσκετ: Συνεχίζει ακάθεκτος ο Απόλλωνας - Νίκησε με 88-77 τον Παπάγου

Mπάσκετ: Συνεχίζει ακάθεκτος ο Απόλλωνας...

Για τη 10η αγωνιστική της Α2 Εθνικής

Ο Απόλλωνας πήρε τη νίκη με 88-77 από τον Παπάγου σε έναν αγώνα για την 10η αγωνιστική της Α2 Εθνικής μπάσκετ των ανδρών. Οι γηπεδούχοι αν και προσπάθησαν να μειώσουν την διαφορά και να διεκδικήσουν τη νίκη οι παίκτες του Δημήτρη Παπαδόπουλου έδειξαν χαρακτήρα και πήραν το ματς.

Μετά το τέλος του αγώνα ο έμπειρος κόουτς δήλωσε: "Συγχαρητήρια στα παιδιά. Μπήκαμε συγκεντρωμένοι στον αγώνα ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, όπου καταφέραμε να πάρουμε μία σημαντική διαφορά. Η νίκη μετράει και συνεχίζουμε την προσπάθειά μας έχοντας ένα δύσκολο παιχνίδι την Τετάρτη, όπου θέλουμε να κλείσουμε θετικά τη χρονιά".

Δεκάλεπτα: 25-14,  51-36, 69-53,  88-77

Απόλλων Πάτρας (Παπαδόπουλος): Μαστρογιαννόπουλος 26 (2), Αποστολίδης 12 (2), Τσιάρας 10, Κιτσούλης 12, Γόντικας 9, Χείλαρης 12 (2), Αναγνωστόπουλος 5, Κουρέπης 2.

Παπάγου (Κατσούνης): Μελισσαράτος 12, Γκάτζο 3 (1), Αποστολίδης 7 (1), Δέδες 16 (2), Φακοπουλίδης 4, Ζώρζος 11(2), Μουρίκης 6.

16.Δούκας 11 (1-9)

18. 35 Οι "μελανόλευκοι" είναι μπροστά στο σκορ με 82-70 επί του Παπάγου τέσσερα λεπτά πριν το τέλος

18.30 Ο Απόλλωνας είναι πολύ κοντά στην όγδοη φετινή του νίκη, αφού προηγείται με 75-58 επτά λεπτά πριν το τέλος του αγώνα.

18.20 Ολοκληρώθηκε το τρίτο δεκάλεπτο με την πατρινή ομάδα να προηγείται με 69-53 των φιλοξενούμενων.

18.15 Ξεκίνησε το τρίτο δεκάλεπτο με τον Απόλλωνα να εξακολουθεί να έχει το προβάδισμα με 58-44 στα πρώτα πέντε λεπτά.

17.55 Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο με τον Απόλλωνα να προηγείται με 51-36 του Παπάγου. Οι "μελανόλευκοι έχουν την υπεροχή από τα πρώτα λεπτά του αγώνα.

Ο Απόλλωνας συνεχίζει να έχει τον έλεγχο της αναμέτρησης και προηγείται με 36-23 των φιλοξενούμενων στα μισά σχεδόν της περιόδου.

17.20 Ολοκληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο στην Περιβόλα με τον Απόλλωνα να προηγείται με 25-14.

17.10 Ο Απόλλωνας έχει ξεκινήσει δυνατά την αναμέτρηση παρουσία των φιλάθλων του, όπου προηγείται με 14-4.

17.00 Ο Απόλλωνας Carna υποδέχεται αυτή την ώρα στην Περιβόλα τον Παπάγου για την 10η αγωνιστική της Α2 Εθνικής. Παρακολουθείστε από το thebest.gr το παιχνίδι.

Ο Αλεξ Ακερ λόγω ενοχλήσεων στη μέση δεν θα αγωνισθεί στο σημερινό παιχνίδι.

Μπάσκετ: Ο Απόλλωνας Carna θα υποδεχθεί (17.00) τον Παπάγου