/

Βόλεϊ: "Τσίμπησε" τον βαθμό η Παναχαϊκή - Έχασε με 3-2 σετ από τον Ηρακλή Χαλκίδας

Βόλεϊ: "Τσίμπησε" τον βαθμό η ...

Για τη Βόλεϊ Λιγκ

Η Παναχαϊκή πήρε τον πρώτο της βαθμό για φέτος κόντρα στον Ηρακλή Χαλκίδας, από τον οποίο όμως γνώρισε την ήττα με 3-2 σετ εκτός έδρας, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Βόλεϊ Λιγκ. Οι "κοκκινόμαυροι" αν και βρέθηκαν να χάνουν με 2-1, ισοφάρισαν και τα έπαιξαν όλα στο τάι μπρέικ, όπου γνώρισαν την ήττα με 15-11 από τους γηπεδούχους.

Τα σετ: 25-15, 22-25, 25-14, 27-29

ΗΡΑΚΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Γκολίτσης): Τάπια 17 (15/38 επ, 1 άσσος, 1 μπλοκ), Χαραλαμπίδης 16 (12/19 επ, 1 άσσος, 3 μπλοκ), Μακ Γουΐλιαμ 14 (11/22 επ, 2 άσσοι, 1 μπλοκ 47% υπ -33% άριστες), Τσολάκος 16 (8/11 επ, 3 άσσοι, 5 μπλοκ), Μότα 19 (15/39 επ, 1 άσσος, 3 μπλοκ, 57% υπ -29% άριστες), Γκελίνσκι 6 (2/2 επ, 4 άσσοι)/ Τσαδήμας (λ, 59% υπ - 26% άριστες), Μιχαλόπουλος (λ), Φραγκιαδάκης, Μακρυγιάννης, Κολτσιάκης, Αμαριανάκης, Αδάμ, Αναστασόπουλος.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Παπαδόπουλος): Ντόνης 3 (2/8 επ, 1 άσσος, 37% υπ -11% άριστες), Κοτσιλιάνος 7 (7/17 επ, 50% υπ -31% άριστες), Πόλχλοπεκ 3 (1/1 επ, 2 μπλοκ), Νιέβες 13 (11/14 επ, 2 μπλοκ), Ρουμελιώτης Νίκος 18 (16/57 επ, 2 μπλοκ), Οράμας 14 (8/14 επ, 2 άσσοι, 4 μπλοκ)/ Ρουμελιώτης Μένιος (λ, 48% υπ- 32% άριστες), Σαλαβασίδης 3 (3/10 επ, 47% υπ - 20% άριστες), Κωστόπουλος 2 (2/6 επ, 55% υπ - 45% άριστες).

Θυμηθείτε την εξέλιξη

Η Παναχαϊκή έχασε το τάι μπρέικ με 15-11

Στο τάι μπρέικ ο Ηρακλής Χαλκίδας προηγείται με 9-6 της Παναχαϊκής, με 11-7 και με 12-9.

20.45 Η Παναχαϊκή έκανε την ανατροπή κατέκτησε το τέταρτο σετ με 27-29 και πλέον όλα θα κριθούν στα τάι μπρέικ.

Το παιχνίδι έχει γίνει ντέρμπι με τις δύο ομάδες να είναι ισόπαλες με 24-24 και τον Ηρακλή να προηγείται με 26-25.

Μεγάλη ανατροπή για την Παναχαϊκή προηγείται με 23-22 του Ηρακλή.

Η Παναχαϊκή δεν φαίνεται να μπορεί να ανατρέψει την εις βάρος της κατάσταση χάνοντας με 18-15 και 20-18  στο τέταρτο σετ.

20.00 Η Παναχαϊκή έχασε το τρίτο σετ με 25-14 από τον Ηρακλή και πλέον θα πρέπει να κάνει την ανατροπή στο τέταρτο σετ για να πάει το ματς στο τάι μπρέικ.

H Παναχαϊκή χάνει με 12-10  από τον Ηρακλή Χαλκίδας στο τρίτο σετ.

19.35 Η πατρινή ομάδα έφερε το ματς στα ίσια, όπου κατέκτησε το δεύτερο σετ με 22-25 επί του Ηρακλή Χαλκίδας.

Η Παναχαϊκή παλεύει για να κατακτήσει το δεύτερο σετ, όπου πέρασε μπροστά στο σκορ με 22-21, ενώ έχανε με 21-20.

Ο Ηρακλής Χαλκίδας έφτασε και πάλι πρώτος στο δεύτερο τεχνικό τάιμ άουτ, όπου προηγείται με 16-13 της Παναχαϊκής.

19.10 Αν και βρεθηκε να χάνει με 5-1 η Παναχαϊκή ισοφάρισε σε 5-5 τον Ηρακλή Χαλκίδας, αλλά οι γηπεδούχοι έφτασαν στη συνέχεια πρώτοι στο τεχνικό τάιμ άουτ με 8-6.

19.00 Κακό ξεκίνημα για την Παναχαϊκή, η οποία έχασε το πρώτο σετ με 25-15 από τον Ηρακλή Χαλκίδας.

Η Παναχαϊκή δεν έχει μπει δυνατά στο παιχνίδι με τον Ηρακλή, όπου χάνει με 20-14 στο πρώτο σετ.

18.40 H ανδρική ομάδα βόλεϊ της Παναχαϊκής αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Ηρακλή Χαλκίδας, θέλοντας να πάρει την άτυπη ρεβάνς από τους περσινούς αγώνες των πλέι άουτ της Βόλεϊ Λιγκ. Παρακολουθείστε από το thebest.gre την εξέλιξη της αναμέρησης.

Προμηθέας: Με Φαγιέ και μαζορέτες στη Ρήγα Φεραίου